Visszalökte a PMFC a sírba a feltámadó Kazincbarcikát

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.02.07. 13:50
A Kazincbarcika védőinek gondokat okoztak a pécsi pontrúgások (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a harmadik Pécsi MFC a kiesés ellen harcoló Kolorcity Kazincbarcika SC-t látta vendégül. A pécsiek jól kezdték a találkozót, és már három góllal vezettek, majd a vendégek elkezdték a felzárkózást. Mielőtt azonban még igazán meleg lett volna a meccs a baranyaiaknak, jött Geiger, és lehűtötte a barcikai reményeket.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

PÉCSI MFC–KAZINCBACIKA SC 4–2 (2–0)
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Ádám (Máyer Gábor, Kovács II. Gábor)
Pécs: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona – Bartha (Geiger, 70.), Futó, Kónya – Grabant (Németh M., 84.), Adamcsek (Tihanyi, 70.), Óvári (Hegedűs, 67.). Vezetőedző: Vas László
Kazincbarcika: Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Szűcs K., Fótyik, Farkas A. (Mikló, 76.) – Csősz R. (Németh T., 86.), Olteán – Kovács M. K. (Tóth B., 86.), Oldal (Tóth L., 76.), Kovác A. (Korbély, 60.).Vezetőedző: Pacsi Bálint
Gólszerző: Preklet (21.), Grabant (35.), Bartha (54. – 11-esből), Geiger (74.), ill. Kovács M. (56.), Olteán (66.)

Lendületes támadásokkal nyitotta a Pécs a Kazincbarcika elleni találkozóját, amivel láthatóan meg is lepte vendégét. Az első igazi helyzetig viszont így is viszonylag sokáig kellett várni. Akkor azonban egy szögletet követően Preklet meg is szerezte a vezetést a PMFC-nek.

A gólt követően a Kazincbarcika láthatóan görcsösen, és minél gyorsabban egyenlíteni akart, de ez inkább durvaságokban és ebből kifolyólag több sárga lapban csúcsosodott ki, nem pedig helyzetekben. Ezzel szemben a Pécs fellélegzett, és egyre olajozottabban építgette saját akcióit, miközben a letámadásával olyan nagy nyomást helyezett a vendégekre, hogy az újabb hibákat eredményezett a játékukban. Épp egy ilyen szituáció után tudott Kónya is Grabant elé tálalni, aki kettőre növelte a hazaiak előnyét.

A fordulást követően feljavult a Kazincbarcika, és sorra vezette a gyors kontrákat, de a támadóbb szellemű játék megbosszulta magát. Fótyik Barthával szemben szabálytalankodott, a sértett pedig értékesítette is az emiatt megítélt tizenegyest. A vendégek viszont gyorsan tudtak válaszolni: Kovács Máté szépített.

A Kazincbarcika vérszemet kapott, és növelte a nyomást, aminek meg is lett az eredménye. Egy szabadrúgást követően Olteán hozta vissza a meccsbe a vendégeket. A feltámadás viszont nem tarthatott sokáig, a csereként beálló Geiger ugyanis újabb pécsi gólt szerzett, visszalökve a sírba a Kazincbarcikát.4–2

Vége a találkozónak! Nyert a PMFC!

88. perc: Fótyik is összeszedett egy sárgát.

87. perc: Kettőt cserélt a Kazincbarcika. Csősz Richárd helyére Németh Tamás, Kovács Máté helyére Tóth Borisz érkezett.

84. perc: Ismét cserél a Pécs. Németh Márk folytatja Grabant helyett.

79. perc: Hegedűs buktatásáért Dávid Zoltán kapott sárga lapot.

76. perc: Kettőt cserél a Kazincbarcika. Oldal helyett Tóth László, Farkas András helyett Mikló a pályán.

74. perc: GÓÓÓÓÓL! Meglötte a negyediket is a Pécs! Kónya táncoltatta meg a mellén a labdát, majd Hegedűst indította. A balszélsőtől Tihanyihoz vezetett a labda útja, de ő Horváth Lászlóba lőtt. Viszont nem tudott felszabadítani az akciót követően a vendég együttes, így Geigerhez került a labda, aki 11 méterről kilőtte a bal alsót.4–2

70. perc: Kettős csere a Pécsnél. Bartha helyén Geiger, Adamcsek helyén pedig Tihanyi folytatja.

67. perc: Óvári helyére Hegedűs érkezett a Pécsnél.

66. perc: GÓÓÓÓL! Visszajött a meccsbe a Kazincbarcika! Kovács Máté szabadrúgását még védte Helesfay, de a kipattanót Olteán közelről a kapuba passzolta.3–2

65. perc: Adamcsek hozott össze egy közeli szabadrúgást a Kazincbarcikának, Csősz Richárdot tarolta le.

60. perc: Kovác Alan helyére Korbély érkezett a Kazincbarcikába.

56. perc: GÓÓÓL! Szépített a Kazincbarcika!Kovács Máté12 méterről félfordulatból kilőtte a kapu jobb oldalát.3–1

Barthát köszöntik a társak a büntető értékesítése után (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

54. perc:GÓÓÓÓL! Bartha jobbal a jobb alsóba gurította a tizenegyest! 3–0

53. perc: Barthát buktatta Fótyik. Tizenegyes következik!

48. perc: Csősz robbant be középen, de Kovács Máté centerezését Helesfayba fejelte.

47. perc: Gyors Kazincbarcika támadás végén Kovács Máté jobbról beívelt labdáját Kovác Alan csúsztatta mellé.

46. perc: Ismét útjára indult a labda. A Pécs egy felíveléssel próbálkozott, de veszélytelen volt az akció.

45. perc:Véget ért az első félidő.

Grabant örülhetett másodszor (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

42. perc: Katona a tizenhatos és az alapvonal baloldali találkozásától lőtt kapufát, majd Kónya ismételhetett 17 méterről, de fölé emelt.

40. perc: Óvári centerezését Adamcsek lőhette el kiszorított szögből, de Fótyik bele tudott lépni a lövésbe.

38. perc: Kovác Alan szaporázta a bal szélen, de Preklet óriási sprintet levágva blokkolni tudta a lövését. A felszabadítást követően Olteán szabálytalankodott a Pécs térfelén, amiért sárgát kapott.

Kovác Alannek (sárgában) nem sok babér termett az első játékrészben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

35. perc: GÓÓÓÓÓL! Ismét betalált a Pécs! Egy gyors támadást követően Kónya emelte a jobb oldalon berobbanó Grabant elé, aki jobbal laposan a kapu közepébe lőtt.2–0

Grabant gurított a kapuba (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

34. perc: Óvári tűnt el Dávid Zoltán mellett a tizenhatoson belül, de a pécsi támadó gyorsan fel is pattant, lőni viszont már nem tudott.

30. perc: Ismét közeli szabadrúgáshoz jutott a Pécs. Középről, 17 méterről végezhette el Óvári a pontrúgást, de Horváth László fölé öklözte a magasan középre tartó labdát, aki szintén lapot kapott még a sorfal állítgatásakor.

Óvári többször is földre került a vendég védők szorításában (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

25. perc:Csősz Richárd is besárgult, miután térdmagasságban csúszott oda a jobb szélen Óvárinak.

23. perc:Kónya kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy vendég szabadrúgást.

21. perc:GÓÓÓÓL! Vezet a Pécs! Preklet elé került a labda egy szögletet követően, aki közelről jobbal a jobb alsóba bombázott.1–0

20. perc:Fótyik szabálytalankodott Adamcsekkel szemben tizennyolc méterre a Kazincbarcika kapujától, de a sértett pontrúgását Horváth László bravúrral a felső kapufára ütötte.

18. perc:Oldal kapott sárga lapot, miután a játékvezető úgy ítélte meg, hogy szabálytalanul buktatta Rácz Lászlót a pécsi tizenhatos magasságában.

Óriásit csatáztak a játékosok a mezőnyben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

15. perc: Óvári cselezett a vendég tizenhatoson belül, de jobbos lövését blokkolta Szűcs Kornél.

10. perc: Preklet és Majzik szólalkozik össze a pécsi tizenhatoson belül. Előbbi jól hallhatóan azt sérelmezte, hogy ellenfele rálépett a hátára, miután elesett egy szabálytalanságot követően.

6. perc: Olteán marad lent a földön, Rácz Lászlóval fejelt össze.

A PMFC is lelkesen melegített az aktuális bajnokira (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

1. perc:Elkezdődött a találkozó, a Kazincbarcika indította útjára a labdát.

A Kazincbarcika felkészült a pécsi kihívásra (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a feljutásért küzdő Pécsi MFC a kiesés ellen harcoló vendég Kolorcity Kazincbarcika SC ellen.