Legyűrte a foghíjas PMFC-t a III. Kerület

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.11.21. 16:50
Marques-Airosáékat sérülések és betegség is hátráltatta (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A foghíjas PMFC két gólját is érvénytelenítette Antal Péter a labdarúgó NB II 16. fordulójában, így a hazai együttes egy kései találat miatt vereséget szenvedett a III. Kerületi TVE ellen.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

PÉCSI MFC–III. KERÜLETI TVE 0–1 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Antal Péter (Kulman Tamás, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Dávid Z., Preklet, Katona L. – Svedyuk (Hegedűs M., a szünetben), Kónya, Tölgyesi (Szabó Z., 90.), Marques-Airosa (Okorie, 82.) – Károly B. (Kövesdi, 61.) – Tihanyi (Bíró B., a szünetben), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori, Szalai V., Fejes A., Bekker – Egerszegi, Rabatin – Sili (Horváth O., 82.), Kleisz (Schuszter, 29.), Barczi (Rajczi, 88.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Borvető (84.)

Vas László: – Fájó a vereség, különösen annak ismeretében, hogy mindkét fél eldönthette volna a maga javára a mérkőzést. Hektikus találkozó volt, és a felvétel alapján egy szabályos gólunkat elvette a játékvezető. Sajnos a végén a mi kapunkba került a labda.
Kemenes Szabolcs: – Az első félidő mindkét részről döcögősen alakult, de a második már nyílt, jó mérkőzést hozott. Akár többgólos különbség is kialakulhatott volna mindkét oldalon, nagyon örülünk a megszerzett három pontnak.

Végig nagyon kiegyenlített találkozót vesztett el a koronavírus és sérülések által megtizedelt PMFC a III. Kerület ellen. A piros-feketét kezdtek aktívabban, s Marques-Airosa előtt már a 6. percben ott volt a lehetőség, hogy vezetést szerezzen csapatának, de egy ütemet késett a lövéssel. Igaz, Tihanyihoz pattant a visszaérő védőről a labda, de a csatár az oldalhálóba vágta. Nem sok idő telt el a következő nagy lehetőségig, azt viszont a vendégek vezetették. Borvető centerezését viszont Sili elől tisztázta a jól záró Pécs. Bő fél óra elteltével ismét Marques-Airosa és Tihanyi volt a főszereplő. Nyolc méterről talált előbbi a kapuba, viszont a lesen helyezkedő társ lába között, így érvénytelenítette a találatot a játékvezető.

A szünet előtt több veszélyes kontrát is vezetett a Kerület, mégis a pécsi szurkolók örülhettek volna gólnak az 53. percben. Szögletet követően Bíró csúsztatott a vendégkapuba, de lökést látott Antal Péter, így újabb találattól fosztotta meg a hazaiakat. Ezt követően lendületet kapott a vendégalakulat, de mindig volt egy hősies pécsi közbeavatkozás, ami megfosztotta a góltól. Egészen a 84. percig, amikor gyors jobb oldali támadást vezetett az óbudai csapat, és a végén estében a kapuba tudta kanalazni a labdát Borvető, aki ezzel meg is nyerte csapatának a találkozót, 0–1.

20. Tiszakécske16221216–36–208

90+3. perc: Véget ért a találkozó.

90+2. perc: Adamcsek távoli szabadrúgása kijött Balázs Józsefről, de Preklet nem reagált elég gyorsan.

90+1. perc: Egy megcsúsztatott nagy bedobást Bíró fejelt kapura, de Balázs József védett.

90. perc:Tölgyesi helyére Szabó érkezett a hazaiaknál.

88. perc:Rajczi jött Barczi helyére a III. kerületbe.

84. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Kerület!A jobb szélen vezetett gyors kontrát a vendég együttes, majd a centerezésbe Borvető csúszott bele, és a bal alsóba kotorta a labdát. 0–1

83. perc: Mindkét csapat cserélt. A hazaiaknál Marques-Airosa helyére Okorie, illetve a vendégeknél Sili helyére Horváth érkezett.

79. perc:Borvető is kiérdemelt egy sárga lapot.

77. perc: Hegedűs fektette el egy lövőcsellel Borit, de a társak kisegítették az elcsúszó védőt.

76. perc:Rabatin csúszott neki Helesfaynak, ezért ő is sárga lapot kapott.

73. perc:Barczi is besárgult.

72. perc: Hegedűs Márk 18 méterről tekert a kapu közepébe, épp oda, ahol Balázs József állt.

71. perc:Hegedűs Márk kapott sárga lapot.

69. perc: Bíró Bence fejére érkezett remekül bal oldalról a beadás, de a bal kapufa mellé tartó fejesét hárította Balázs József.

65. perc: Sili száguldott el a jobb oldalon, majd Borvetőhöz centerezett volna, de Helesfay belevetődött a passzba.

61. perc: Cserélt a PMFC. Károly helyére Kövesdi érkezett.

60. perc: Kónya fűzte át magát két védőn, majd Bíróhoz passzolt, a támadó viszont csak lábujjheggyel tudta ellőni a labdát, az pedig elakadt Balázsban.

55. perc: Sili rázta le a védőit, majd Barczihoz játszotta a labdát, de Preklet közbe tudott avatkozni. Távolról Egerszegi ismételt, de Helesfay kitolta a léc alól a labdát.

53. perc: Egy rövid szögletvariációt követően Biró Bence csúsztatott a kapuba, de szabálytalanságot észlelt a játékvezető, ezért érvénytelenítette a találatot, és egy sárgát is kiosztott.

46. perc: Folytatódik a találkozó! A PMFC kettőt cserélt a szünetben, Hegedűs és Bíró érkezett Tihanyi és Svedyuk helyére.

Vége az első félidőnek!

45. perc: Kónya ugratta ki Károlyt, de kicsit hosszú volt a passz, így a társ csak becsúszva tudott lőni, a labda egy védőről pattant mellé.

44. perc: Borvető lövését védte Helesfay, de nem jutott messzire kapujától a PMFC. Sili jobb oldali beadását követően pedig Rabatin lőtt félfordulatból 14 méterről, de nem találta el jól a labdát.

Fejes Andráséktól több jó kiugratás is ment a támadók felé (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

40. perc: Admacsek húzta el Szalai Vilmos mellett a labdát, de Egerszegi visszaért, és épp annyira zavarta a támadót, hogy a lövés a kapu mellett zúgott el.

35. perc: Marques-Airosa lőtt 8 méterről, lövése a kapuban kötött ki, de Tihanyi lábai között suhant el a labda, aki lesen állt.

34. perc: Bori lőtt 20 méterről ígéretes helyzetből, de balosa messze a kapu fölé szállt.

30. perc: Szép támadás végén Sili kapott volna labdát, de Katona lefülelte az átadást az ötösön.

29. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, Kleisz helyére Schuszter érkezett.

22. perc: Sili lőtt egy felpörgő labdát tizenöt méterről kapura, de Preklet sarkáról kifelé pattant a labda.

Tölgyesi okozott kellemetlen pillanatokat a vendégeknek (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

14. perc: Adamcsek tekert a tizenhatos bal sarkától pár méterre kiharcolt szabadrúgásból a jobb alsó irányába, de Balázs József nagyot nyújtózkodva hárított.

12. perc: Borvető lépett ki Dávid és Preklet közül a tizenhatos bal oldalán, majd az ötös magasságában keresztbe passzolt a középen érkező Sili felé, azonban Marques-Airosa tisztázni tudott a vendég támadó elől.

Rabatint nem hagyták kibontakozni a hazai védők (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

6. perc: Marques-Airosa indult el befelé a bal szélről, s a tizenhatos vonaláról lőtt, de Szalai bele tudott lépni a labda útjába. Tihanyihoz pattant ugyan a labda, de a pécsi csatár az oldalhálóba vágta azt.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A kék-fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát. A hazaiak hagyományos piros-fekete szerelésükben léptek pályára.

A III. kerület is felkészült a PMFC rohamaira (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a nyolcadik helyen álló, öt meccse veretlen Pécs és a kieső pozícióban állomásozó III. Kerület.