Büntetőt rontott a Haladás, de egy pontot így is elvitt Pécsről

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.03.03. 14:20
Grabantot is jól fogták meg a vendégvédők (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyen álló Pécsi MFC a hatodik Szombathelyi Haladást látta vendégül. A találkozón a vendégek voltak veszélyesebbek, büntetőt is kiharcoltak, de végül egyik fél sem tudott gólt szerezni.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Molnár Attila (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
PMFC:
Helesfay – Króner (Sági, 83.), Rácz L., Preklet, Németh Márk – Grabant (Hegedűs, a szünetben), Futó, Geiger (Bartha, 61.), Kónya (Bajner, 61.) – Keresztes B. (Szabó Z., 72.), Óvári. Vezetőedző: Vas László
Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Mi., Debreceni (Doktorics, 89.) – Kállai (Tóth D., 82.), Kiss B., Holdampf, Bosnjak – Tóth M. (Németh Márió, a szünetben), Dragóner (Rácz F., 74.). Vezetőedző: Mátyus János

Tökéletes futballidőben csapott össze egymással a PMFC és a Szombathelyi Haladás. A találkozó viszont nem tudott mindig felnőni az időjáráshoz. A Pécs direkt, gyors, hosszú passzokkal próbálta megbontani a Haladás jól szervezett hátsó alakzatát, de ezek az átadások általában pontatlanok voltak. Így pedig inkább a vendégek tudtak veszélyesek lenni. Dragónernek és Tóth Milánnak is több kiváló próbálkozása volt, ám Helesfay rendre bravúrokkal hárított. A szünetben beállított Németh Márió kifejezetten jól szállt be, még egy büntetőt is kiharcolt csapatának, de Kiss Bence a lécet forgácsolta szét a tizenegyespontról.

A hajrában aztán a Pécs is új lendületet kapott, de a 18 évesen bajnokin debütáló Szabó Zalán, Bajner és Bartha sem tudott igazán veszélyes helyzetbe kerülni. Így végül – akárcsak ősszel – ezúttal sem született gól a két egykori élvonalbeli csapat találkozóján.0–0

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

Vége a találkozónak. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

89. perc: Doktorics Debreceni helyére érkezett a Szombathelybe.

85. perc: Barthát indította volna Kónya jó helyzetben, de a lesen helyezkedő Szabó Zalán bele ért a labdába.

83. perc: Krónert váltotta a Pécsben Sági.

82. perc: Cserél a Szombathely Kállai helyére Tóth Dávid érkezett.

81. perc: Vas László kapott sárga lapot.

78. perc: Bartha próbálkozott 20 méterről, de lövését könnyedén fogta Verpecz.

76. perc: Kállai indult meg a jobb oldalon, a tizenhatos sarkáról lőtt is, de Helesfay védeni tudott.

74. perc: Dragónert Rácz Ferenc váltja a Szombathelyben.

Bosnjak (35-ös) többször is feltűnt a Pécs tizenhatosán belül (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

72. perc: Keresztes Barna helyére Szabó Zalán érkezett a Pécsbe. A 18 éves fiatal most debütál az első csapatban bajnoki meccsen.

71. perc: Dragóner lépett oda késve Futónak, amiért megkapta a maga sárga lapját.

69. perc: Németh Márió a kezdőkör környékéről kínálta meg egy lövéssel Helesfayt, aki szögletre tudta ütni a labdát.

61. perc: Kettőt cserél a Pécs! Bajner és Bartha jön be Kónya és Geiger helyett.

A rögzített szituációkból most Rácz László sem tudott villantani (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

54. perc: Dragónernek kicsit hosszú Németh Márió baloldalról érkező labdája, így a kirohanó Helesfay mellett már nem volt lehetősége lőni, vissza passza pedig pontatlan volt.

52. perc: Kihagyta Kiss Bence a tizenegyest. A felső lécen csattant a büntetője.

51. perc: Németh Máriót Rácz László buktatta, tizenegyeshez jutott a Haladás.

49. perc: Bosnjak távolról a bal oldalról indított el egy löketet a bal alsó felé, de Helesfay nagyot nyújtózkodva kitornázta a labdát.

46. perc: Folytatódott a találkozó. Mindkét csapat cserélt, Hegedűs Grabant helyére érkezett a Pécsbe, Németh Márió pedig Tóth Milán helyére állt be a Szombathelynél.

Kónyát szorosan őrizték a szombathelyiek (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Vége az első félidőnek.

43. perc: Kállai is besárgult egy kései belépő után.

38. perc: Kiss Bence szögletét Németh Milán fejelte kapura, de a jobb felső felett zúgott el a labda.

37. perc: Tóth Milán érkezett kiválóan a pécsi tizenegyespont magasságában, de Helesfay óriási bravúrral hárította a fejesét.

36. perc: Preklet elől el tudta csenni Dragóner a labdát, de Helesfay jól segítette ki a társat, így nem született gól

33. perc: Helesfay futott a labda alá 24-25 méterre kapujától, így rossz volt a fejese, de azonnal javított, nem hagyta Dragónert labdához jutni.

28. perc: Grabant kapott sárga lapot egy kései belépésért.

Króner lecsapott a labdára a vendég védők között (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

19. perc: Króner mindenkit megelőzött a szombathelyi tizenhatoson belül egy nagy bedobást követően, majd az alapvonalról Preklet fejére ívelt vissza. A másik pécsi védő a bal sarkot vette célba, de Schimmer elérte a fejest, és felszabadított.

13. perc: Mocsi jobb oldali beadására Dragóner érkezett középen, aki középmagasan félfordulatból lőtt volna, de Rácz László blokkolta a próbálkozását.

9. perc: Krónert figyelmezteti a játékvezető, miután késve lépett oda Bosnjaknak.

7. perc: Dragóner indult el egyedül a pécsi kapu felé, de lesen kapta azt, így érvénytelen a gólja.

3. perc: Grabant adta középre a jobb oldali szögletzászló közeléből a labdát. Geiger 17 méteres kapáslövését viszont Verpecz elérte a jobb alsónál.

Felkészült a PMFC a Szombathelyre (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, maradt-e még gól a vasárnap a Kaposvárnak négyet vágó szombathelyi játékosok lábában a pécsiek elleni idegenbeli mérkőzésre. A két csapat pár hete a Magyar Kupában találkozott a baranyai megyeszékhelyen, akkor 1–0-ra a vendég Haladás nyert. A pécsiek most revansot vennének.