Meglepetés? Eggyel nyert a Pécs a Gyirmót ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.10.25. 16:50
Geiger góljával nyert a Pécs az élmezőnybe tartozó Gyirmót ellen (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában az újoncok közül legjobban szereplő Pécsi MFC a Gyirmótot fogadta, és le is győzte Geiger találatával. Így újabb, sorozatban harmadik 1–0-s győzelmét könyvelhette el a baranyai alakulat.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

PÉCSI MFC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Gaál Á. (Bognár L., Király Zs.)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Kónya, Tölgyesi (Bartha, 64.), Futó, Hegedűs (Óvári, 64.) – Geiger (Batizi-Pócsi, 79.), Adamcsek (Németh M., 86.). Vezetőedző: Vas László
Gyirmót: Hársfalvi – Major, Hudák, Széles, Szegi – Lázár P. (Somogyi-Bakos, 80.), Vass Á., Hajdú Á. – Szatmári, Simon A. (Mayer, 62.), Heffler (Herjeczki, 62.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Geiger (58.)
Vas László: – Boldog vagyok, hogy ilyen csapatom van, hiszen bárkit küldök a pályára, mindent megtesz a győzelemért. Jó úton járunk, ezzel a hittel és alázattal sokáig juthatunk. A győzelmet a sérülés és betegség miatt hiányzóknak ajánljuk.
Csertői Aurél: – Nem játszottunk jól, de közepes teljesítménnyel is döntetlenre kellett volna hoznunk ezt a találkozót. Sajnos a lábakban ott van a nyoma a szerdai találkozónak és a sok utazásnak. A pécsiek agresszív játéka ellen gyorsabban kellett volna futballoznunk, de nem éreztem a frissességet a fiúkban. A hazaiak letámadtak, sokat ütköztek, és ez az egyszerű játék eredményre vezetett.

Nem esett egymásnak az első perctől kezdve a Pécs és a Gyirmót. Mindkét alakulat kereste a réseket a másik védelmén, több-kevesebb sikerrel. Elsőként a vendégek találtak egy folyosót, de Hajdú lövését könnyedén fogta Helesfay. A folytatásban aztán már inkább a Pécs irányított, ám próbálkozásait a szünetig nem koronázta siker. Pedig Hegedűs, Adamcsek, Tölgyesi és Geiger is kísérletezett. Közben a másik oldalon Szatmáriék nem tudtak igazán nagy helyzetet kidolgozni.

A fordulást követően tovább nyomott a Pécs, de az egyre támadóbb szellemű futball miatt több helye volt Simon Andráséknak is. A kontrák végén azonban nem tudtak túljárni Helesfay eszén. Ezzel szemben az 58. percben Geigernek sikerült Hársfalvién. A hazaiak játékosa a lecsorgó labdát lőtte kapásból a jobb alsóba.

A góltól vérszemet kapott a PMFC, és több veszélyes helyzetet is sikerült kialakítania a Gyirmót tizenhatosán belül, a befejezésekbe azonban mindig hiba csúszott. Viszont a vendégeknek már nem is igazán sikerült helyzetet kialakítaniuk, így maradt az 1–0 a mezőnyben legkevesebb gólt kapó Pécs javára.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

90+4. perc: Vége a találkozónak, 1–0-ra nyert a Pécs.

90+3. perc: Bartha lőtt 25 méterről, de Hársfalvi könnyedén fogta a próbálkozást.

90+1. perc: Gyors gyirmóti kontra végén kellett Helesfaynak játékba avatkoznia.

90. perc: Kónya és Batizi-Pócsi is lőhetett volna 12 méterre a kaputól, de végül szabálytalanság miatt véget ért a pécsi támadás.

86. perc: Adamcsek helyére Németh Márk érkezett a Pécsbe.

82. perc: Újabb gyors pécsi támadást tudott megfékezni Széles.

Adamcsek nagyot küzdött a gyirmóti védelemmel (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

80. perc: Újabb cserére szánta el magát Csertői Aurél. Lázár helyére Somogyi-Bakos érkezett a Gyirmótba.

79. perc: Cserélt a Pécs. Geiger helyére Batizi-Pócsi érkezett.

78. perc: Bartha szabadrúgását Preklet fejelte a bal kapufára, Adamcsek nyúlt bele a kipattanóba, de Hársfalvi fogta a lövést.

77. perc: Sárga lapot kapott Mayer egy szabálytalanságot követően.

74. perc: Óvári lőtt egy gyors kontra végén, de a labda elkerülte a kaput.

Hegedűs most nem tudott igazán elszakadni a védőitől (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

73. perc: Geiger hosszan vette át a labdát, és nem érte el az alapvonal előtt a tizenhatoson belül.

69. perc: Bartha lőtt ballal, de egy védő blokkolni tudott.

66. perc: Szatmári 18 méteres löketét tolta az alapvonalon kívülre Helesfay.

65. perc: Óvári cselezett a Gyirmót tizenhatosán belül, majd Adamcsek elé készített le, de rossz volt a lövés.

64. perc: Kettőt cserél a PMFC is. Bartha és Óvári folytatja Tölgyesi és Hegedűs helyén.

62. perc: Kettőt cserél a Gyirmót, Heffler és Simon András helyén Herjeczki és Mayer.

60. perc: Felpörögtek az események. A kapuskirúgás után Kónya adott centerezett a jobb szélről. A nagy kavarodásban pedig Adamcsek kotortra a kapu felé a labdát, de Hársfalvi végül fel tudta szendi a labdát.

60. perc: Szegi került egy kontra végén helyzetbe, de nagyon rosszul lőtt. Messze elkerülte a labda a pécsi kaput.

Geiger túl tudott járni Hársfalvi eszén (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

58. perc:GÓÓÓÓÓL! Vezet a Pécs! Egy lecsorgó labda éppenGeiger elé került, aki 16 méterről lőtt a jobb alsóba. 1–0

57. perc: Adamcsek kapott remek labdát, a kaputól jobbra, 14 méteres lövése viszont kifele tekeredett, így elszállt a bal felső mellett.

56. perc: Geiger gyorsított fel középen, de a visszaérő Major miatt vissza fele kellett cseleznie a tizenhatos vonaláról, s közben elcsúszott, így csak hátra tudott passzolni.

55. perc: A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Hegedűs centerezését Geiger és Széles is csak becsúszva érhette el, utóbbi lábáról pörgött a kapu fölé a labda. Az ebből következő szöglet veszélytelen volt.

43. perc:Futó Zsombor kapott sárga lapot miután megállította Hefflert.

37. perc: Simon András kapott sárga lapot miután rácsúszott Rácz László lábára.

36. perc: Katona éles beadását Hársfalvi bokszolta ki a 14-15 méterre a gyirmóti kaputól helyezkedő Hegedás felé a labdát, de Hudák szorításában nem tudott elég magasra ugrani a pécsi támadó.

Króner szorításából ritkán szabadultak a vendég támadók (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

35. perc: Széles kézzel tette maga elé a labdát, de a játékvezető nem vette észre a gyirmóti tizenhatos előterében történt szabálytalanságot.

34. perc: A friss információk szerint 2000 a nézők száma a találkozón.

33. perc: Tölgyesi eresztett el egy lövést a Gyirmót tizenhatosának sarkától, de lövése elkerülte a kaput.

31. perc: Hegedűs centerezett laposan Adamcsekhez, aki megfordult a tizenegyespont magasságában Gyirmót védők szorításában, majd tovább passzolt Kónyához, aki már csak Futó elé tudott lekészíteni. A középpályás viszont 17 méterről fölé lőtt.

27. perc: A Pécs vezetett végig egy támadást Tölgyesi labdaszerzése után, s végül a lecsorgót éppen ő lőhette el, de 22 méterről eleresztett lövése fölé szállt.

Az ’56-os hősökről is megemlékezett a pécsi B-közép (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

24. perc: Látványos támadást vezetett a jobb szélen a Gyirmót. Lázár, Simon András, Major volt a labda útja, de Preklet egy tanítani való becsúszással megállította a vendégeket.

12. perc: Szögletet követően Preklet csúsztathatott, de nem találta el a Gyirmót kapuját.

11. perc: Hegedűshöz került a labda a Gyirmót tizenhatosánál. Egy csel után lőtt is, de Major blokkolni tudott.

A Pécs szurkolói ovációja mellett melegíthetett (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

10. perc: Szabadrúgás. Adamcsek állt a labda mögé 24 méterre a Gyirmót kapujától, de lövését hárította Hársfalvi. Az azt követő szögletből nem tudott veszélyeztetni a Pécs.

7. perc: Hajdú érkezett egy jó labdára a pécsi tizenhatoson belül, de lövését könnyedén hárította Helesfay.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Pécs indította útjára a labdát 1500 néző előtt.

Jó hangulatban készült a Gyirmót a találkozóra (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy egymással a mezőnyben eddig legkevesebb gólt kapó újonc és a második legjobban záró védelemmel rendelkező Gyirmót.