Bíró Bence fejese döntött, visszatért a győzelem útjára a PMFC

MÓGA RICHÁRDMÓGA RICHÁRD
2022.04.10. 15:50
Sokszor meggyűlt a baja a győrieknek, ugyanis Nikitscher uralta a középpályát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Pécsi MFC Bíró Bence fejesének köszönhetően begyűjtötte a három pontot az ETO FC ellen (1–0), így a baranyai alakulat öt nyeretlen mérkőzést követően ismét diadalmaskodott.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

PÉCSI MFC–ETO FC 1–0 (1–0)
Pécs
, PMFC Stadion, 600 néző.Vezette: Berényi Tamás (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
PMFC: Bukrán – Sági, Rácz L., Katona, Marques-Airosa (Adamcsek, 79.) – Kónya, Futó, Nikitscher, Grabant (Hegedűs M., a szünetben) – Bíró B. (Tihanyi, 64.), Szabó Z. (Zsemlye, 64.). Vezetőedző: Vas László
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Bagi, Kiss M., Csonka, Forgács (Szimcso, 73.) – Toma, Tuboly (Óvári, 64.) – Vitális (Berki, 79.), Bacsa (Vernes, 64.), Farkas B. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Bíró B. (25.)

Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést az első percekben is. Mindkét csapat próbálta felvenni a találkozó ritmusát, ami a hazai alakulatnak végül gyorsabban és jobban sikerült. Irányította a párharcot Vas László együttese, míg a Győr kontrákra rendezkedett be. Aztán egy szögletet követően Bíró Bence a kapuba bólintott, Fadgyas nem érhetett oda, vezetést szerzett tehát a házigazda. 1–0

A folytatásban a Győr magasabb fokozatra kapcsolt, de nem igazán érezték a kaput a vendégek, így az egalizálás elmaradt.

A második játékrész ugyancsak küzdelmesen kezdődött, de ahogy telt az idő, a vendégek próbálták a rejtett tartalékaikat elővenni, a gólszerzés azonban ezúttal elmaradt. Ezzel a PMFC öt nyeretlen mérkőzést követően visszatért a győzelem útjára.

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128
A gólszerzőt köszöntik csapattársai (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! A PMFC öt nyeretlen mérkőzést követően begyűjtötte a három pontot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc:Négy perc a hosszabbítás.

87. perc: Magasabb fokozatra kapcsolt a Győr. Az elmúlt percekben ismét a vendégek dominálnak, de veszélyes beadásokon kívül nem tudnak veszélyeztetni.

83. perc: Hegedűs villant. A csereként beálló pécsi játékos húsz méterre a kaputól remekül cselezett, majd eleresztett egy hatalmas bombát, ami végül elkerülte Fadgyas kapuját.

82. perc: Egyre közelebb az egyenlítéshez a Győr. Először Vernes Richárd vette célba a pécsi kaput, de a PMFC kapusa, Bukrán megmentette a góltól csapatát. Ezt követően jött az ismétlés, de elsuhant a kapu előtt a labda.

79. perc: Ismét cserélt mindkét csapat. Marques-Airosa helyett Adamcsek jött a hazaiaknál, míg Vitális helyett Berki küzdhet tovább az egyenlítésért.

78. perc: Vitális már nem először szabálytalankodott, így jogosan villant a sárga lap.

77. perc: Megijedhettek a pécsi szurkolók, ugyanis Marques-Airosat és Nikitschert is ápolni kellett. Komoly baj nincs, mindketten folytatták a mérkőzést.

73. perc: Ismét cserélnek a vendégek. Szimcso Viktor Forgács Dávidot váltja.

72. perc: A játékvezető Hegedűs Márknak mutatta mutatta fel a találkozó első sárga lapját.

70. perc: Futó Zsombor bedobás ismét veszélyt keltett. Katona kaparintotta meg a labdát, amit azonnal kapura lőtt, de a győri kapus könnyedén védett.

64. perc: Kettős csere mindkét oldalon. A vendégeknél Tuboly és Bacsa hagyta el a pályát, helyükre Óvári és Vernes érkezett. A hazaiaknál a gólszerző Bíró Bence, valamint Szabó Zalán számára ért véget a mérkőzés. Helyükre Tihanyi és Zsemlye érkezett.

62. perc: Hatalmasat védett a győriek kapusa, miután Nikitscher húsz méterről hatalmas lövést zúdított a kapura. Marad az 1–0.

Sok alkalommal keltett zavart a győri kapu előtt Futó Zsombor nagy bedobása (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

50. perc: A Győr jobban kezdte a második félidőt. Klausz László alakulata átvette az irányítást, és próbál nyomást gyakorolni ellenfelére.

46.perc: Elkezdődött a második játékrész.

46. perc: Volt csere a hazaiaknál a félidőben. Hegedűs érkezett Grabant helyére a

45. perc: Véget ért az első félidő.

39. perc: Megvolt a lehetősége a győrieknek az egyenlítésre. Egy szép támadás után Tuboly Máté kapott jó labdát a kapuval szemben, aki egy csellel elküldte védőjét, majd tizenhat méterről fölé lőtte.

34. perc: Ismét a PMFC veszélyeztetett. Kónya futott el remekül a jobbszélen, majd középre tette a labdát, amit Nikitscher fölé vágott.

30. perc:A kapott gólt követően rákapcsolt a Győr, és rövid időn belül több alkalommal is eljutott a büntetőterületig a vendégcsapat.

27.perc: Műesés miatt Berényi Tamás, a mérkőzés játékvezetője felmutatta a sárga lapot a győriek középpályásának, Tuboly Máténak.

25. perc: GÓÓÓÓL! A sokadik szögletét már gólra váltotta a házigazda. Grabant adta be remekül a labdát, amit Bíró a kapuba bólintott. 1–0

21. perc: Az eddigi legnagyobb helyzetet hagyta ki a PMFC. A hazai szurkolók egy kavarodás után tizenegyest reklamáltak, azonban a lecsorgó labdát Sági kapura zúdította tizenhat méterről, ami a felső lécen csattant.

19. perc: Kovács Krisztián vezethette a pécsi kapusra a labdát, azonban Bukrán remekül vetődött ki.

18. perc: A PMFC csapatkapitánya, Futó hajította be a labdát a kapu elé, amit végül Rácz mellé bólintott.

15. perc: A pécsiek 19 esztendős támadója, Szabó Zalán vállalkozott lövésre húsz méterről, azonban a labda elkerülte Fadgyas kapuját.

13. perc: A hazai csapat birtokolja többet a labdát, azonban komoly lehetőséget még nem alakított ki egyik együttes sem.

8. perc: Kovács Krisztiánt, a győriek védőjét kellett ápolni.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Készen állnak a pécsiek, hogy ismét megszerezzék a három pontot (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta nyeretlen Pécsi MFC a szerdán még csak második idei győzelmét arató ETC FC ellen. Ha a győriek nyernek, megelőzik ellenfelüket.