Gyorsan vezetést szerzett, és nyert a Loki Pécsen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.03.14. 12:35
Szécsi már a 6. percben ünnepelhetett (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 29. fordulójának nyitó meccsén a listavezető Debreceni VSC már a 6. percben feltörte a legjobb védelemmel rendelkező, negyedik Pécsi MFC-t. A hazaiak végig rohantak az egyenlítésért, de az utolsó másodpercekben ismét a Loki tudott eredményes lenni.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DEBRECENI VSC 0–2 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Bognár Tamás (Király Zsolt, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Grabant, Futó, Geiger (Bartha, 60.), Óvári (Hegedűs, 65.) – Kónya (Keresztes, 76.), Adamcsek (Bajner, 60.). Vezetőedző: Vas László
Debrecen: Gróf – Bévárdi, Pávkovics, Kinyik, Korhut – Bódi (Bényei, 89.), Pintér (Baráth, 86.), Varga, Dzsudzsák – Szécsi, Bárány (Ugrai, 72.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:
Szécsi (6.), Bényei (90+5.).
Kiállítva: Baráth (87. – Debreceni VSC)

A vendégek túlugrották a pécsieket (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Bátran, már-már merészen kezdte a PMFC a Debrecen elleni bajnokiját. Az első perctől kezdve nagy nyomást helyezett a vendégekre, azonban ebben az időszakban nem sikerült túljárni Gróf eszén. A támadó szellem pedig a hatodik percben megbosszulta magát. Bárány vitt végig egy kontrát, majd Szécsi elé tálalt, aki nem habozott, és megszerezte a vezetést a Lokinak.

A folytatásban mindent megtett a Pécs az egyenlítésért, de a rutinos debreceni védők és Gróf eszén nem sikerült túljárniuk. Bár Dzsudzsákék is nagy erőket mozgósítottak, hogy korábban lezárják a meccset, mindig volt valaki, aki oda ért blokkolni. Hol Rácz vetődött bele egymás után két Bódi lövésbe, hol Helesfay védett bravúrral. A hosszabbítás utolsó másodperceiben viszont ismét sikerült bevennie a Debrecennek a hazaiak hálóját. Bényei maradt egyedül szemben Helesfayval, s a kapu bal oldalába passzolt a kifutó kapus mellett.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

90+5. perc: GÓÓÓÓL! Eldöntötte a meccset a Debrecen, és ezzel vége is a találkozónak. Bényei ugrott kia pécsi védők közül, és passzolt a kapu bal alsó sarkába. 0–2

90+2. perc: Preklet besárgult egy kései belépő miatt.

89. perc: Cserél a Debrecen, Bódi helyére Bényei érkezik.

87. perc:Baráth nem sokat töltött a pályán, a játékvezető egy elkésett belépőt követően kiállította.

86. perc: Cserél a Debrecen. Pintér helyén Baráth folytatja.

76. perc: Kónya helyére Keresztes Barna folytatja a Pécsben.

73. perc: Hegedűs indult el befele a bal szélről, majd ballal laposan lőtt. Grófról hozzá pattant vissza a labda, de kapáslövését is ki tudta öklözni a debreceni kapus.

72. perc: Bárány helyére Ugrai állt be a Debrecenbe.

70. perc: Króner ollózva próbált volna egy szöglet után, de Pávkovics elfejelte előle a labdát.

67. perc: Hegedűs indult el a jobb oldalon, egy szép cselt követően viszont rosszul tette vissza a labdát Barthának.

66. perc: Óvári helyére Hegedűs állt be a Pécsbe.

65. perc: Kónya Bárányt rántotta le, ezért sárgát kapott.

61. perc: Dzsudzsák Bódit ugratta ki, de Rácz László kétszer is beleugrott a vendég támadó lövésébe. Először kapufára, majd szögletre mentett a pécsi védő.

60. perc: Geiger helyén Bartha, Adamcsek helyén Bajner folytatja a Pécsben.

57. perc: Dzsudzsák lőtt 17 méterről laposan, de ez nem okozott gondot Helesfaynak.

55. perc: Szécsi indult meg a balszélről, de a kirontó Helesfay lábbal el tudta venni tőle a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

A debreceniek örülhettek csak gólnak az első félidőben (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

45. perc: Pintér indult el a jobb szélen, de beadása kicsit hosszú volt Szécsinek.

37. perc: A mezőnyben vívnak nagy csatát a csapatok, nagyobb helyzetet viszont egyik sem tudott kialakítani.

26. perc: Pintér szlalomozott be a jobb szélről a pécsi tizenhatoson belülre, de erőteljes közeli balos lövését Helesfay lábbal hárítani tudta.

23. perc: Egy szabadrúgást követő nagy keveredésben Rácz Katona elé fejelte a labdát, aki ballal kapásból 6 méterről célba vette a Debrecen kapuját, azonban Grófban elakadt a lövés.

15. perc: Futó óriási bedobása Geigert találta meg a tizenhatoson belül, de Gróf bravúrral védte a 10 méteres lövést.

8. perc: Rácz és Preklet nem értette meg egymást, így viszont Bárány egyedül ronthatott a pécsi kapura. Passzát viszont Króner el tudta rúgni Szécsi elől.

Szécsi gurította el a labdát Helesfay mellett (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)

6. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Debrecen!Bárány indult el a jobb szélen szélsebesen, majd Szécsi elé tálalt, aki a jobb alsóba passzolt Helesfay mellett. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó Pécs indította útjára a labdát.

Dzsudzsák is felkészült a Pécs elleni mérkőzésre (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőnyben eddig legkevesebb gólt kapott (16) Pécsi MFC hazai pályán a magasan legtöbb gólt szerző (62), listavezető Debreceni VSC ellen.