Fordított és nyert a PMFC a ráérős Budafok ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.10.17. 16:50
Hegedűssel (piros-feketében) nem bírtak a vendég védők (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Pécs a közvetlen rivális Budafokot fogadta. Bár büntetőből a vendégek szereztek vezetést, a Pécs három góllal válaszolt és legyőzte a tavaly még első osztályban szereplő ellenfelét.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 750 néző.Vezette: Kovács Imre (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Kónya D., Hursán (Tihanyi, a szünetben), Króner (Tölgyesi, 78.), Hegedűs M. (Marques-Airosa, 66.) – Geiger (Futó, 66.), Adamcsek (Bíró, 82.). Vezetőedző: Vas László
Budafok: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula M. – Filkor (Szabó M., a szünetben), Soltész I. – László D. (Papp M., 66.), Adorján, Ihrig-Farkas (Zuigéber, 66.) – Kovács D.Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző:Hegedűs M. (41.), Kónya (46.), Adamcsek (61.), ill. Kovács D. (39. – 11-esből)

Vas László: – Nehéz volt, minden labdáért küzdeni kellett, de megtettük, és elhittük, hogy csapatként nyerhetjük meg ezt a mérkőzést.
Boér Gábor: – Negyven percen át megfojtottuk a Pécs játékát. Vezetésünk után azonban rögtön visszahoztuk a hazaiakat a mérkőzésbe, a második félidőben pedig bent maradtunk az öltözőben... Kicsit olyan érzésem volt, mintha utánpótlás-mérkőzésen lennénk, a párharcaink hatékonysága nem NB II-es szint.

Egészen a 39. percig lassú, és nem túl eseménydús találkozót láthatott a PMFC stadionjába kilátogató közönség. A vendégek olykor még az időt is húzták, Horváth András kapus ki is érdemelt emiatt egy sárga lapot. Ekkor viszont megítélt egy tizenegyest a Budafoknak a játékvezető, amit Kovács Dávid értékesített is, 0–1. A találat nagyon jót tett a meccsnek, s pillanatokkal később már ünnepelhetett is a hazai közönség.Hegedűs forgolódott a tizenhatoson belül, majd a bal alsóba húzta a labdát védője lábai között, 1–1.

A fordulás után aztán beindult a pécsi henger. Előbb Hegedűs passzából Kónya vette be közelről a Budafok kapuját (2–1), majd az első gól szerzőjének előkészítéséből Adamcsek is betalált (3–1). A Budafoknál igazán veszélyes csak Ihrig-Farkas tudott lenni, de 2–1-nél a kapufát forgácsolta szét a másik oldalon.

Október 18.
20.00: Vasas–III. Kerületi TVE (Tv: M4 Sport)

Vége a találkozónak!

90+1. perc: Egy jobb oldali szögletet Adorján pörgetett kapura, de Helesfaynak nem volt nehéz dolga.

90. perc: Adorján tizenhét méterről lőtt fölé.

88. perc: Marques beadását Kónya fejelés helyett levette a tizenegyespontnál, majd rosszul adta vissza a labdát.

82. perc:Adamcsek helyére Bíró érkezik a pályára a Pécsnél.

80. perc: Tölgyesi beadását Marques-Airosa rosszul fejelte meg, a labda a szöglet zászló felé pattogott el.

79. perc: Kovács Dávid lépett volna ki veszélyes helyzetben, de lesről indult.

78. perc:Króner helyén Tölgyesi folytatja a Pécsben.

66. perc: Kettőt cserél a Pécs és a Budafok. Geiger és Hegedűs hagyja el a pályát, Marques-Airosa ésFutó jött a helyükre. A Budafoknál Ihrig-Farkas és László helyén Papp és Zuigéber folytatja.

61. perc: GÓÓÓÓÓL! Tovább növeli előnyét a Pécs!Egy jobb oldali szabadrúgásból készítette le Hegedűs Adamcsek elé a labdát, aki kapásból a tizenhatos sarkáról a kapuba emelt,3–1.

Fótyiknak (fejvédőben) meggyűlt a baja Adamcsekékkel (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

54. perc: Hegedűs egy sarkazással fordult volna le Szalai Dánielról, de a hanyatt vágódó védő elkapta a lábát. A játékvezető nem látta az esetet.

52. perc: Ihrig-Farkas kapott remek labdát, lövése elszállt Helesfay mellett, de a jobb kapufán csattant.

Hegedűst leginkább csak szabálytalanul lehet megállítani (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

50. perc: Adamcsek 24 méterről eleresztett szabadrúgása a jobb felső fölé kanyarodott.

48. perc:Dávid kapott sárga lapot.

46. perc: GÓÓÓÓÓL! Fordít a Pécs! A csereként beállt Tihanyi csapott be két védőt, majd Hegedűst indította. A szélső Kónya elé tálalt, aki egy méterről a kapuba passzolt,2–1.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A hazaiak változtattak, Hursán helyett Tihanyi folytatja. Cseréltek a vendégek is, Filkor helyén Szabó M.folytatja.

Vége az első félidőnek!

45. perc: Hegedűs lőtte éles szögből jobbról kapura a szabadrúgást, Horváth András fölé ütötte a labdát, majd kirúgással jöhetett.

Hegedűs többször is megforgatta a vendég védőket (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

41. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Pécs!Hegedűs forgolódott a labdával 7 méterre a kaputól, majd egy visszacsel után visszahúzta a bal alsóba a labdát Fótyik lábai között,1–1.

39. perc:GÓÓÓL! Vezet a Budafok! Kovács Dávid magabiztosan lőtt a jobb alsóba a balra vetődő Helesfay mellett,0–1.

38. perc: László Dávid lőtt a tizenhatos sarkáról, bedobás lett belőle. Egy szabálytalanság miatt néhány másodperccel később büntetőt ítélt a vendégeknek a játékvezető.

37. perc:Horváth András, a vendégek kapusa kapott sárga lapot időhúzásért!

34. perc: Adamcsek lőtt 17 méterről, de egy kicsivel eltévesztette a bal alsót. Közben Filkor kapott sárgát.

31. perc: Szalai Dániel szlalomozott be a pécsi tizenhatoson belülre, de lövése nem volt elég erős, így Helesfay könnyedén hárított.

28. perc: Geiger lépett ki a jobb oldalon, de túl sokáig várt, így Fótyik bele tudott csúszni a beadásába.

26. perc:Króner kapott lerántásért sárga lapot.

Hursán is veszélyeztethetett volna (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

22. perc: Hursán indult el befele a bal szélről, de a tizenhatos vonalán Jagodics elvette tőle a labdát.

10. perc: Egy távoli szabadrúgást Kotula futott be, kapásból bal belsővel próbálta visszatenni a levegőben lévő labdát Ihrig-Farkasnak, de Helesfay kezébe emelt.

Hegedűs uralja a bal szélt (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

5. perc: Egy szögletet követően Soltész lőtt félfordulatból, 17 méterről, Dávid fejelte ki a labdát a Pécs tizenhatosáról.

4. perc: Adamcsek távoli szabadrúgása lejött a védőkről. Geiger ismételt volna a tizenhatos vonaláról, de blokkolni tudtak a védők.

Hegedűséknek mindent meg kell tenniük, hogyfeltörjék a vendég védelmet (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

1. perc:Elkezdődött a találkozó. A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

A Budafok készen áll a kezdésre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11. helyezett Budafok a 13. helyen álló Pécs otthonában. A két csapat között mindössze két pont a különbség, így hazai győzelem esetén a PMFC meg tudná előzni ellenfelét.