Nem hagyja a PMFC, hogy bármelyik csapat közelebb lépjen hozzá

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.10.22. 16:50
Továbbra is vezeti a tabellát a piros mezes Pécs (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában az éllovas Pécs az Ajkát fogadta, amely ugyan nagyon megnehezítette a dolgát, de sem gólt, sem pontot nem tudott szerezni. A PMFC 1–0-s sikerével megőrizte vezető helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

PÉCSI MFC–FC AJKA 1–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 1300 néző. Vezette: Kovács Imre (Horváth Zoltán, Baghy Csaba)
PMFC:Helesfay – Svedjuk (Harsányi, 67.), Rácz L., Katona L., Hadaró (Terbe, 59.) – Szeles – Nikitscher, Kesztyűs – Kocsis B. – Gera Z. (Mayer, 67.), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
AJKA:Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Tar (Csizmadia Z., a szünetben), Csemer (Présinger, 63.) – Kenderes – Görgényi (Vogyicska Bálint, 53.), Zsolnai, Tajthy (Dragóner F., 74.), Doncsecz – Gaál B. (Sejben, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Kocsis B. (38.)
Weitner Ádám:
– Nem volt ez kötelező győzelem, mert az Ajka mindig veszélyes. Góllal mehettünk a pihenőre, majd a találkozó utolsó részében szándékosan álltunk vissza, hogy ne kapjunk mi is egyet. A siker sohasem elvárás, de mindig megköveteljük, hogy mindenki „haljon meg” a pályán.
Kis Károly:
– Egy pontot megérdemeltünk volna, hiszen a szünet után több nagy lehetőséget is kidolgoztunk. Sajnos nem tudtuk megtörni a hazaiak jó sorozatát.

Nikitscher Tamásék térdre kényszerítették az Ajkát (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Nem vádolható azzal a PMFC és az Ajka, hogy egymásnak estek volna a találkozójukon. Az első negyedóra szinte eseménytelenül telt, de azt követően mindkét oldalon akadtak kisebb-nagyobb helyzetek. A gólcsendet a félidő hajrájában egy, a jobb oldalról érkező beadásnál törte meg Kocsis Bence, aki kapásból lőtt a tizenhatos vonaláról, középről a kapu bal oldalába. 1–0

A folytatásban Helesfayt is megtornáztatták a vendégek. A PMFC Tóth-Gábor révén közel állt a második gólhoz a második félidő elején, de aztán sokáig ismét a mezőnyben folyt a csata. Összességében mégis az egyre inkább kitámadó vendégek okoztak több problémát, egyszer a pécsi hálóőrt is nagyon kellemetlen helyzetbe hozták agresszív letámadásukkal, mert a kapus a támadó lábába lőtte a labdát, így a csereként beálló Dragóner közelről tüzelhetett. Helesfay azonban bravúrral javította hibáját.

A mérkőzés végére kezdett elfogyni az Ajka, így a friss támadókat behozó Pécs előtt is megnyíltak a lehetőségek, Horváth Dániel azonban állta a sarat, és megállította az éllovast a nagyobb győzelem elérésében.

20. Dorogi FC1324710–22–1210

Ismét egy góllal nyert a Pécs – mint a szezonban minden győzelme alkalmával (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+4. perc:Kocsis vitte fel a labdát, majd befelé cselezett a jobb oldalról. Lövését Horváth Dániel nagyot nyújtózva ütötte ki a jobb alsóból.

90+2. perc: Egy vendégvédő nagyon elnézte a labda ívét, így Harsányi fordulhatott volna kapura, de végül vissza fele kellett cseleznie. Így is rászánta magát a lövésre, de egy blokkoló lábról mellé pattant a labda.

86. perc:Harsányi tört befelé, egy védőt kicselezett, majd 18-ról tüzelt, de Horváth Dániel mellel hárított.

79. perc:Vogyicska kapott sárga lapot.

78. perc:Nagy hiba és helyzet! Helesfay rúgta bele az előtte álló csatárba a labdát, Dragónerhez pattant így a labda, akinek lövését bravúrral kellett védenie a hazaiak kapusának.

Hiába küzdött az Ajka, nem tudott betalálni (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

74. perc:Tajthy helyére Dragóner Filip érkezett a pályára.

67. perc: Kettős csere a PMFC-nél. Gera Zalán helyett Mayer János, illetve Svedjuk helyett Harsányi érkezett.

65. perc:Terbe kapott sárga lapot.

63. perc: Cseréltek a vendégek! Csemer helyére Présinger állt be.

59. perc: Cserélt a PMFC. Hadaró helyére Terbe érkezett.

55. perc: Kesztyűs kapott sárga lapot.

53. perc:Görgényi hordágyon hagyta el a pályát, Vogyicska érkezett a helyére.

50. perc:Kenderes kapott sárga lapot.

49. perc:Tóth-Gábor lépett ki a tizenhatos jobb oldalánál a védője mellől, majd lőtt, de elsuhant keresztbe a labda.

46. perc:Folytatódott a mérkőzés! A félidőben a vendégek kettőt cseréltek, Gaál Bálintot Sejben váltotta, míg Tart Csizmadia.

Van ok az örömre Pécsett (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

45. perc: Vége az első félidőnek!

42. perc:Gera lépett ki a védők közül, de a partjelző lest intett.

38. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! A jobb szélről érkező lapos beadást a tizenhatos vonaláról jobbal lőtte a kapu bal oldalába Kocsis Bence. 1–0

31. perc:Doncsecz próbálkozott a bal oldalról lövéssel, de Helesfay ismét hárított.

30. perc:Zsolnai próbálkozott ismét, most távolról lőtt, azonban Helesfay óriásit védett.

22. perc:Zsolnai emelgetett a PMFC ötöse közelében, majd a jobb oldalhálóba lőtt.

Kevés izgalmat hozott a meccs eleje (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

15. perc:Katona Levente kapott sárga lapot.

14. perc: A Pécs-támadás végén többször is tüzelt a hazai csapat, végül Hadaró lőhetett ötről, de Jagodics blokkolt.

13. perc:Kesztyűs szabadrúgását követően a kavarodásban Horváth Dánielnek kellett nagyot védenie.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!A zöldben játszó Ajka indította útjára a labdát, a PMFC szokásos piros-fekete mezében szerepel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 12 kör után is veretlen Pécs az idegenben még nyeretlen Ajka ellen.