A Nyíregyházát is legyőzte a listavezető Vasas

2022.03.20. 13:50
Nagy volt a küzdelem a pályán (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a listavezető Vasast fogadta Balmazújvárosban, és Otigba Kenneth második félidőben szerzett góljával a vendégek nyertek 1–0-ra, amivel továbbra is őrzik négypontos előnyüket a második Diósgyőrrel szemben.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS FC 0–1 (0–0)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 600 néző.Vezette: Antal Péter (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Fejér– Szokol (Godwords, 82.), Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z. (Jánvári, 82.) – Márkus, Szabó B. (Sigér Á., 71.) – Vass P. (Banyoi, 78.), Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 71.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
VASAS: Jova– Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye– Hinora, Berecz, Márkvárt D. (Hidi M., 86.) – Radó (Zimonyi, 68.), Feczesin, Ihrig-Farkas (Pekár, 86.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Otigba (75.)
Feczkó Tamás:
– Szervezetten játszottunk, és a második félidő elején helyzeteink is voltak. Sajnos épp akkor kaptuk a gólt, amikor már jobban futballoztunk. Az első félidőben mutatott támadójátékunkkal nem vagyok elégedett, de tudni kell, hogy több kulcsjátékosunk is hagyott ki edzéseket sérülés vagy betegség miatt.
Kuttor Attila: – A tavasz egyik legjobb játékával nagyon értékes győzelmet arattunk a Nyíregyháza ellen. Fontos volt a türelem, mert az első félidőben is megvoltak a helyzeteink, de azokat még nem sikerült kihasználni, egy rögzített helyzet után viszont sikerült betalálnunk, ami eldöntötte a meccset.

A találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a listavezető Vasas, de nem tudtak nagyobb helyzetet kialakítani az angyalföldiek, hiszen a Nyíregyháza remekül megszervezte védekezését. Ennek az volt az ára, hogy a támadásokra nem maradt energiája a Szparinak. Az első félidőben csupán néhány kisebb vendéghelyzetet jegyezhettünk fel, gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészre támadóbb felfogásban jött ki a Nyíregyháza, amely a vezetést is megszerezhette volna, de Szabó Bálint nem tudta értékesíteni helyzetét. A hajrához közeledve nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét a Vasas, kétszer is a kapufa mentette meg a Szparit, a 75. percben azonban összejött a gól: kicsiben lejátszott szöglet után az egész találkozón aktívan futballozó Hinora kiszolgálta Otigbát, aki 4 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt (0–1). A gól után próbálkozott becsülettel a Nyíregyháza, de nem volt átütőerő a támadójátékában, így a vendégek megnyerték a mérkőzést.

A Vasas szurkolói elégedett lehetnek: az angyalföldiek 14 meccse veretlenek, 7 mérkőzés óta nem kaptak gólt, legutóbbi 5 találkozójukat pedig megnyerték.

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924
Ihrig-Farkasnak (8) megvolt a lehetősége a gólszerzésre, de nem tudott betalálni a Szpari kapujába (Fotó: Kovács Péter)

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés 1–0-ra nyert a Vasas! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

4 perc a hosszabbítás.

86. perc: Ismét cserék: Pekár és Hidi M bejön, Ihrig-Farkas és Márkvárt lemegy.

82. perc: Utolsó cserelehetőségeit is kihasználja Feczkó Tamás, érkezik Godwords és Jánvári, Szokol és Debreceni pedig elhagyja a pályát.

78. perc: Banyoi váltja Vass Patrikot a Nyíregyházánál.

75. perc: GÓÓL! Vezet a Vasas! Hinora és Márkvárt játszott le kicsiben egy szögletet, majd előbbi lőtte középre a labdát az alapvonalról, a hosszún érkező Otigba senkitől sem zavartatva 4 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0–1

73. perc: Hinora ívelt be a bal oldalról egy szabadrúgást, Otigba csúsztatott remekül, de a felső lécet találta el a labda.

71. perc: Kettőt cserél a Szpari, lemegy Szabó B. és Kovács Á., pályán Sigér Á., valamint Pócsik.

68. perc: Itt az első csere, Radót váltja Zimonyi.

67. perc: Radó passzolt Ihrig-Farkashoz, aki 11 méterről lőhetett, de a menteni igyekvő nyíregyházi védők gyűrűjében nem maradt ereje a lövésre, Fejér védett.

62. perc: Novák 28 méteres lövése nem sokkal kerülte el a jobb alsót. Vita alakult ki, hogy szöglettel, vagy kirúgással folytatódjon a játék, a játékvezető kirúgást ítélt, a nyíregyházi játékosok ezt nehezményezték.

60. perc: Ihrig-Farkas beadása után Zamostny mentett a fejelni készülő Hinora elöl.

Fejér már több nagy védést is bemutatott a meccsen (Fotó: Kovács Péter)

51. perc: Zamostny beadása után Szivacski és Jova várt egymásra, Szabó Bálint lehetett volna a nevető harmadik, de a hosszú oldalon 3 méterről hatalmas helyzetben fölé lőtt.

50. perc: Zamostny kapott sárga lapot, Berecz Zsombort állította meg szabálytalanul.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik csapat sem cserélt.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, habár voltak kisebb helyzetei a Vasasnak, nem tudtak betalálni a vendégek.

A játékvezető 1 percet hosszabbít.

45. perc: Berecz kap sárga lapot Zamostny megrúgásáért.

36. perc: Szabó Bálint rúgott oda hátulról Hinorának a félpályánál, sárga lap.

32. perc: Radó került helyzetbe, de lövés helyett a cselt választotta, így az ígéretes lehetőségből nem lett semmi.

28. perc: Radó passza után Silye lőtt kiszorított helyzetből, a röviden álló Fejér azonban védeni tudott.

A Vasas védelmére nem lehet panasz, legutóbbi 6 meccsén nem kapott gólt Kuttor Attila csapata.

17. perc: Hinora jobb oldali szabadrúgása után Iyinbor fejelt 8 méterről, a bal alsó sarokba tartó labdát Fejér tolta bravúrral szögletre.

15. perc: Jobban kezdte a meccset a Vasas, az angyalföldiek fölényben játszanak, de egyelőre állja a sarat a Szpari védelme.

8. perc: Márkvárt Dávid távoli lövését könnyedén fogta Fejér.

6. perc: Egy kisszöglet után Hinora lőtt szinte az alapvonalról, kiszorított helyzetből is jól célzott, a labda a kapufán csattant.

A mérkőzést megközelítőleg 600 néző tekinti meg.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Nyíregyháza piros-kékben, a Vasas fehérben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három forduló óta veretlen, legutóbbi hazai meccsén a Diósgyőrt megverő Nyíregyháza a bajnokságot négy ponttal vezető, négyes győzelmi sorozatban levő Vasas ellen Balmazújvárosban.