Kikapott Nyíregyházán, bajba került a Vasas

2021.05.09. 19:50
Gresó Mátyásék legyőzték az esélyesebb Vasast (Fotók: Kelet-Magyarország/Dodó Ferenc)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 8. helyezett Nyíregyháza Spartacus 2–0-ra megverte a feljutásra és bajnoki címre hajtó Vasast, a fővárosiaknak így már nincs saját kezükben a sorsuk.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–VASAS FC2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szalai Balázs)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Végső, Papucsek, Jánvári – Csilus Á. (Svedjuk, 58.), Márkus, Farkas A., Paku, Szabó B. (Herczku, 82.) – Gresó (Hamed, 58., Papp M. –, 90+3.), Zamostny (Hornyák, 82.). Megbízott edző: Huszák Géza
VASAS: Rados – Szivacski, Otigba, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. – Viczián, Pátkai – Radó (Vernes, 68.), Balajti (Pekár, 59.), Szatmári L. (Birtalan, 59.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Gresó (1–0) a 31., Hamed (2–0) a 85. percben
Huszák Géza: – A játékosok azokat az erényeket mutatták meg, amelyeket korábban a hat győzelmet és három döntetlent jelentő veretlenségi sorozatban. Csodálatos érzés, hogy a stadion utolsó mérkőzésén a Vasast győztük le, az idény utolsó mérkőzésén Ajkán is küzdünk majd becsülettel.
Schindler Szabolcs: – Sokat birtokoltuk a labdát, végigtámadtuk a mérkőzést, de két ellentámadásból két gólt kaptunk. Ezzel a vereséggel rossz helyzetbe kerültünk, nyernünk kellett volna, de ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni.

A feljutásért és bajnoki címért küzdő Vasas már az első percekben úgy hajtott, mintha hajrájában járna a mérkőzés, ám helyzetet nem tudott kialakítani, miközben középpályáján könnyen átjutott a Spartacus. Az újjáépítés előtt álló stadionja utolsó meccsét játszó hazaiak felforgatott védelemmel is állták a sarat, és ha labdát szereztek, indították is a veszélyes kontráikat, egy ilyen végén Gresó Mátyás vezetést szerzett övéinek. Fejér Bélának egy igazán nagy védése volt az első félidőben, egyébként roppant nyugodtan futballozott a házigazda.

A szünet után sem változott a játék képe, a Vasas ment előre, volt is néhány helyzete, egy kapufája, de a Szpari kontráiban nagyobb veszély volt. Az utolsó tíz percben már szinte csak a hazai tizenhatos környékén járt a labda, de a Nyíregyháza friss támadói ismét elfutottak, és Yasin Hamedlényegében lezárta a meccset.2–0

A Vasas az utolsó másodpercekben büntetőt is hibázott, így összességében simán kikapott, így az utolsó fordulóban nem a saját kezében van a sorsa.

20. Debreceni EAC37642731–67–3622
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés

90+4. perc: Svedjuk buktatta Pekárt a 16-oson belül, Vernes 11-esét a jobbra vetődő Fejér kivédte.

90+3. perc: Hamed helyére Papp érkezett.

90+2. perc: gyönyörű kontrát vezetett a Nyíregyháza, Hamed jó passza után Hornyák készített elő Pakunak, aki 14 méterről fölé lőtt.

4 perc a ráadás.

85. perc: GÓL! Svedjuk fantasztikusan pörgetett Hamed elé, a támadó a védőjét megelőzve a kapujából kifutó Rados mellett 11 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába pöckölte a labdát. 2–0

82. perc: Hornyák jött be Zamostny helyett, Herczku Szabót váltotta.

81. perc: Pekár jobb oldali beadása Jánvári lábán változtatott irányt, a labda így pattant be majdnem a kapuba.

A játék képe hasonló, mint az első félidőben: a Vasas megye előre, van is néhány ígéretes akciója, de az átütőerő hiányzik, míg a Spartacus kontrái igen veszélyesek.

Paku Roland sokat dolgozott a mezőnyben

68. perc: Vernes érkezett Radó helyére.

A mérkőzésre nevezett hazai játékosok közül Papucsek Barna a 2008–2009-es idényben volt a Vasas labdarúgója. A másik oldalon többen is volt csapatuk ellen futballoznak, vagy futballozhatnak: Pekár László a 2014–2015-ös idényben, illetve 2017 nyarától 2019 januárjáig játszott a Szpariban – az MLSZ adatbankja szerint 35 gólt jegyzett a két időszakban –, Hinora Kristóf 2017-től egy egy szezonon át erősített a Nyíregyházát, míg Jova Levente két és fél idényen át volt a Spartacus kezdő kapusa, és nemcsak védésekkel vétette észre magát, hanem 5 gólt is szerzett.

63. perc: Hamed megelőzte Otigbát, lépéselőnyben vezette a labdát kapura, de Rados és Otigba közös erővel szerelte a Szpari játékosát. Óriási helyzet volt.

61. perc: Radó balról ívelt a hosszú kapufához, Pekár vetődve elérte a labdát, de nem tudta kapura irányítani azt.

60. perc: sárga lapot kapott a vendégkispad.

59. perc: Szatmári helyett Birtalan érkezett, Balajtit Pekár váltotta.

58. perc: a megsérülő Gresó helyett Hamed, Csilus helyére Svedjuk érkezett

54. perc: szép akció végén Silye balról adott be, a középre érkező Szatmári 11 méterről, ballal a jobb oldali kapufa tövét találta el.

52. perc: Gresó nagy kedvvel játszik, ezúttal 14 méterről, jobbról az oldalhálóba bombázott.

50. perc: Csilus tökéletes beadását Gresó mellre vette, kicselezte volna Vicziánt, akin túl is jutott, ám a labda elpattant a támadótól és igyekezetében az elé vetődő Radost rúgta meg. Gresó sárga lapot kapott.

Elkezdődött a második játékrész.

Zamostny Balázs gólpasszt adott az első félidőben

Véget ért az első félidő, a Nyíregyháza Gresó Mátyás góljával vezet.

Egy perc a ráadás.

43. perc: Szilágyi fejbe könyökölte Zamostnyt. A támadónak felszakadt a bőr a szeme felett, a védő sárga lapot kapott.

39. perc: szépen játszott a Vasas a nyíregyházi 16-os előterében, majd szögletig jutott. A kornert követően Viczián elé pattant a labda, aki 5 méterről juttatta azt kapura, de Fejér nagyot védett. Nem sokkal később Pátkai fejesét fogta a kapus.

36. perc: Csilus mélységi passzát Zamostny 10 méterről fejelte kapura, a labda lassú volt, Rados lehúzta a levegőből.

34. perc: megtáltosodott a Spartacus, a hazai szurkolók biztatásán felbátorodva Paku 25 méterről lőtt, pontatlanul.

Előnybe került a Nyíregyháza

31. perc: GÓL! Zamostny az alapvonal közeléből laposan a kapu elé passzolt, a röviden berobbanó Gresó négy méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

28. perc: a magasból lehulló labdát Silye kapásból zúdította kapura 12 méterről, kissé balról, az erős lövést Fejér bokszolta vissza a mezőnybe.

24. perc: bal oldali vendégszöglet után Viczián fejelt középre a kapu előtti kavarodásban Szilágyi szabálytalankodott Papucsekkel, így véget ért az akció.

A két csapat idáig 33-szor találkozott egymással, 15-ször a Vasas, 11-szer a Szpari győzött. A Vasas honlapja ezek közül kiemelt többek között egy 1982-es 4–1-es győzelmet, amit a fővárosiak tizennégyezer néző előtt arattak a Spartacus ellen, és a 16 esztendővel későbbi 2–0 Vasas-sikert, amit tizenötezren láttak Nyíregyházán.

13. perc: Gresó a félpályáról, balról nagyszerű labdával indította a hosszún elfutó Zamostnyt, de a támadót utolérték a védők, így beadni sem tudott.

9. perc: Márkus a balösszekötő helyéről jól ugratta ki Gresót, aki laposan azonnal a kapu elé passzolt, de a labda Paku mögé érkezett.

8. perc: az első perc óta szinte csak a Vasasnál volt a labda, a vendégek úgy hajtanak, mintha már a mérkőzés hajrájában járnánk.

600 néző látogatott ki a mérkőzésre.

2. perc: Gresó jobb oldali szögletét Rados a mezőnybe öklözte, 18 méterről Paku laposan bombázott kapura, de lövése lepattant Szatmáriról.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A Vasas a feljutásért és a bajnoki címért folytatott harcban tartaná lépéselőnyét a DVSC-vel és a Gyirmóttal szemben, míg a Nyíregyháza Spartacus abban bízik, hogy jó meccsen elért szép eredménnyel búcsúzik otthonától. A szabolcsi megyeszékhely 1958-ban átadott stadionjának nagy részét a tervek szerint nyáron lebontják, hogy a jövőben új, impozáns létesítmény álljon a helyén.

Nem könnyű a 8. helyen álló hazaiak helyzete, hiszen Szokol Zsolt eltiltott, mellette többen sérülés miatt hiányoznak a keretből.

„Rossz szériában vagyunk, eltiltással, sérülésekkel küszködünk, pont a védelmünk bomlott meg, ami korábban a legjobban működött – mondta aKelet-MagyarországnakHuszák Géza, az ötmeccses nyeretlenségi sorozatát megszakítani igyekvő Nyíregyháza Spartacus megbízott edzője. – Még mindig kényszermegoldásokat kell alkalmaznunk. Viszont történelmi esemény jön, ebben a stadionban utoljára lép pályára a csapat, legközelebb remélhetőleg egy gyönyörű, új létesítményben játszhat Nyíregyházán. Nem beszélve arról, hogy tévés a meccs, az egész országban láthatják a futballszeretők, ez mindenkinek lehetőség, hogy bizonyítsa, milyen játékos. Ezek kellő motivációt adhatnak ahhoz, hogy a srácok még egy jó hazai mérkőzésre összeszedjék magukat. A Vasas a feljutásért harcol, de még matematikailag nem érte azt el. A vendégeknek tehát nagy a tét, reméljük, kicsit nyomni fogja őket, hátha kifogunk egy jó napot, és a stadion utolsó mérkőzését pozitívan tesszük emlékezetessé.”

A fordulót listavezető pozícióból váró fővárosiak formájára nem lehet panasz, nyolc mérkőzés óta nem találtak legyőzőre.

„Olyan csapat ellen játszunk vasárnap, amelyiknél a tavasz közepén visszaesés, majd edzőváltás történt – nyilatkozta Schindler Szabolcs vezetőedző, avasasfc.hu-nak. – Nehéz meccsre számítok, de ha a támadójátékunk olyan hatékony lesz, mint a hazai mérkőzéseken, akkor jó eredményt fogunk elérni. Nagyon fontos találkozóra készülünk, éppen ezért fölösleges fogadkoznunk, a pályán kell bebizonyítani, hogy a csapat jó teljesítményre képes.”

A két csapat november 25-én Budapesten találkozott egymással. Akkor a Szpariban tíz játékos hiányzott, így megfiatalított csapattal állt ki. A Vasas Balajti Ádám 47. percben szerzett találatával1–0-ra nyert.