A Szolnok vezetett, de csak egy pontot szerzett Nyíregyházán

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2020.11.04. 17:50
Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Szolnok (Fotó: Pusztai Sándor)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Nyíregyháza az idegenben még nyeretlen Szolnokot látta vendégül. A jászságiak vezetést szereztek az első félidőben, majd a második félidő elején aktívabban játszó Szpari egyenlített, ám a győzelmet emberelőnyben sem tudta megszerezni.

LABDARÚGÓ NB II

15. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV 1
–1 (0–1)
Nyíregyháza, Városi Stadion, 800 néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Berényi Ákos)
Nyíregyháza:Fejér – Végső, Fodor F., Papp M. – Farkas A. – Svedjuk, Kovácsréti (Kovács N., 79.), Ötvös, Kalocsai (Vasziljevics, 91.), Györgyi (Gyurján B., 56.) – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
Szolnok:Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K., Rokszin, Berdó (Szekszárdi, 72.) – Novák Cs., Kurdics (Kotula, 64.). Megbízott edző: Romanek János
Gólszerző:Hornyák (46.), ill. Kovács O. (18.)
Kiállítva: Kovács O. (65.)
Gálhidi György:
– Hetek óta erőn felül teljesít a csapat, mindezt tizenkét-tizenhárom mezőnyjátékossal. Nagyon vékony a keretünk, miközben a védelemben nehezen tudjuk megoldani Jánvári Gábor és Papucsek Barna helyettesítését. Az első félidőben kiütközött minden gyengeségünk, és mintha a fiúk megadták volna magukat a fáradtságnak, amiből a szünetben sikerült őket kimozdítani, s a gól is nagyon jókor jött. Sajnálom, hogy létszámfölényben nem tudtunk kidolgozni még több helyzetet. Igazságos a döntetlen, de nem bánkódtam volna, ha igazságtalan győzelmet aratunk.
Csábi József: – A döntetlent a meccs előtt elfogadtam volna, de így van egy kis hiányérzetem, elsősorban azért, mert az első félidőben jobban játszottunk. A nagyobb célok eléréséhez az kellene, hogy ne kapjunk gólt a szünet utáni első fél percben, de utána rendeztük a sorokat, és emberhátrányban nagyot harcolva értékes pontot szereztünk.

A Nyíregyháza Spartacus a Budaörs, a Debrecen és a Paks elleni nehéz mérkőzés után múlt vasárnap győzött Siófokon és arra készülhetett, hogy – bár fárasztó napok vannak mögötte – a Szolnok ellen megismétli a Balaton-partiak otthonában mutatott első félidőt. Csakhogy inkább a második negyvenöt percben látott játékkal kezdett a jászságiak ellen, míg a vendégek többet birtokolták a labdát és kezdeményezőbben léptek fel. Ők is ritkán jutottak el a hazai tizenhatosig, ám a Novák Csanádra felívelt labdák mindig veszélyt hordoztak magukban, csakúgy, mint a pontrúgások.

A csatár Rokszin Ádám szabadrúgására is jól érkezett, igaz, végül nem ő, hanem Kovács Olivér talált a kapuba a 18. percben (0–1). A viszonylag eseménytelen első félidő után a Szolnok a labdabirtoklási fölénye, a gólja, na meg a Spartacus enervált játéka miatt megérdemelten vezetett, elégedett lehetett az ötödik sárga lapja után eltiltását töltő, így a mérkőzést a lelátóról végignéző Csábi József.

A Szpari nagyobb tűzzel jött ki a második játékrészre és csupán 26 másodpercet kellett várni a gólra: Svedjuk Alex indította a leshatárról kiugró Hornyák Marcellt, aki 12 méterről a kapujából kifutó Molnár-Farkas Tamás lába mellett a kapu bal oldalába lőtt (1–1).

Kiegyenlített percek után Kovács Olivér kiállítása lehetett volna a fordulópont – a szolnoki játékos a második sárga lapját kapta meg Ötvös Bence lerántásáért –, a Nyíregyháza azonnal át is vette a mérkőzés irányítását, ám a nagy lendület csak néhány percig tartott, nem tudott egyértelműen ellenfele fölé nőni. A hajrában már mindkét féltől csak beadásokra futotta, maradt a döntetlen.

Véget ért a mérkőzés!

91. perc: Kalocsai helyett Vasziljevics állt be.

Három perc a ráadás.

89. perc: Csirmaz alapvonalról beívelt labdája mindenki, így a csapattársai felett is elszállt.

Egyik csapat sem játszik kifejezetten jól, de mindkettő játékában benne van a gól.

83. perc: Ötvös beívelése elszállt a védő felett és meg is találta Hornyákot, ám a labda magas volt, a csatár épp csak elérte, így nem is tudta pontosan a kapura irányítani.

A Spartacus hazai pályán három győzelmet, két döntetlent, és egy vereséget jegyez, a Szolnok idegenben még nyeretlen, háromszor játszott döntetlent és ugyanennyiszer kikapott.

79. perc: Kovácsréti le, Kovács Norbert be.

79. perc: Kalocsai fejese a hazai szurkolók szerint Tamás kezéről, a játékvezető szerint a mellkasáról pattant vissza.

77. perc: Horgosi veszélyes szabadrúgás épp a léc felett csapódott le.

76. perc: Svedjuk jó labdát kapott Kovácsrétitől, majd az alapvonalról középre passzolt, ám nem talált társat. Több volt ebben a támadásban.

72. perc: Berdó helyett a korábbi nyíregyházi, Szekszárdi a pályán.

68. perc: veszélyes beadás után, Farkas lőtt gyengén, majd Svedjuk hibázott. Az emberelőnyben játszó Szpari a kiállítás után azonnal átvette az irányítást.

65. perc: Kovács lerántotta a kapu felé meginduló Ötvöst. Ez volt neki a második sárga lapja, így befejezte a meccset. Az esetet reklamáló Molnár-Farkas is kapott egy sárgát.

64. perc: Kurdics helyett Kotula folytatja.

62. perc: Horgosi 18 méterről laposan lőtt centikkel a jobb oldali kapufa mellé. Fejér rajta volt a labdán.

56. perc: Györgyi helyett Gyurján érkezett.

55. perc: Novák hat méterről fejelt Fejér ölébe.

53. perc. Tisza szabálytalankodott Hornyákkal. Sárga lap.

Csábi József a 2014–2015-ös idényben 11 bajnokin irányította a Nyíregyháza Spartacust. A Szpari a vezetőedző távozásakor a 16 csapatos mezőny 14. helyén állt 8 ponttal. Csábi Józsefet Mátyus János követte a kispadon. Csábi egyébként ma a lelátóról figyeli a történteket, mert a Dorog ellen begyűjtötte az ötödik sárga lapját.

A Szolnok nagyjából azonnal egyenlíthetett volna és később is volt nagy hibája az egyébként már sokkal lelkesebben játszó Spartacusnak.

46. perc: GÓL! Svedjuk ugratta ki Hornyákot, aki nagyjából tíz métert vezette a labdát és 12 méterről a kilépő Molnár-Farkas lába mellett a kapuba lőtt. Huszonhat másodperce megy a második félidő.11

Elkezdődött a második félidő!

A Novák Csanádra felívelt labdák veszélyt hordoznak magukban (Fotó: Pusztai Sándor)

A Nyíregyháza enerváltan és pontatlanul futballozik, keveset birtokolja a labdát. A Szolnok a kezdeményezőbb, de sokszor nem jut az ellenfele tizenhatosáig. Kovács Olivér góljával a vendégek vezetnek negyvenöt perc után.

Véget ért az első félidő!

43. perc: jó támadást vezetett a Szolnok, minek végén Tisza bal oldali beadását mellé fejelte Novák.

A két együttes NB II-es párharca még 1978-ban kezdődött, immár 48. alkalommal találkoznak a gárdák – írjaa nyíregyházi klub hivatalos oldala. – Legutóbb szinte pontosan egy éve játszottak a felek Szolnokon, akkor Hornyák Marcell találatával a Spartacus győzött, az volt a Szpari 23. sikere a Szolnok ellen, míg a jászságiak 15 alkalommal hagyhatták el győztesen a pályát.

34. perc:a Szolnok szinte ugyanonnan lőtt szabadrúgást, mint a góljánál és majdnem betalált ismét. Ezúttal Fejér bravúrralvédte Bárdos közeli fejesét.

Nem nagyon alakul ki folyamatos játék, az utóbbi percekben a szabálytalanságokról szól a meccs.

30. perc: ezúttal Novák rúgta fel Györgyit. Ő is sárgát kap.

29. perc: Kovács buktatta a nagy lendülettel meginduló Györgyit. A szolnoki játékosé az első sárga lap.

A Kisvárda játékosa, Kovácsréti Márk is lehetőséget kapott a Szpariban (Fotó: Pusztai Sándor)

28. perc: Novák erős lövése Fodor fejéről pattant szögletre.

22. perc: Tamást kellett ápolni. A védő folytatni tudja a játékot.

19. perc: Kurdics labdát szerzett és 20 méterről célba vette a nyíregyházi kaput, Fejér fogta a lapos lövést.

18. perc: GÓL! Rokszin jobb oldalról tekert a kapu elé szabadrúgást, a védők beragadtak, a labdára ketten is jó helyzetben érkeztek a hosszú oldalon, végül Kovács Olivér rúgta be három méterről. 01

15. perc: az első percekben mindkét csapatnak volt egy-egy helyzete, azóta ritkán jutnak a felek a másik tizenhatosáig. A labdát a Szolnok birtokolja a többet.

A szolnokiaknál Rokszin Ádám, Szekszárdi Tamás és Kónya Márk is játszott nyíregyházi színekben. Az immáron Szpari-játékos Papucsek Barna közel két évig erősítette a Szolnokot. Kónya és Papucsek is az egymeccses eltiltását tölti.

5. perc: Novák szépen vett le egy negyven méterről labdát és azonnal lőtt. Próbálkozása centikkel gurult el a jobb oldali kapufa mellett.

3. perc:Hornyák a tizenhatos bal széléről passzolt a középen érkező Kovácsrétinek, a támadó tolt egyet a labdán, ami megpattant egy lábon, de még tudott lőni. Fölé.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a hazai pályán jól szereplő Nyíregyháza az idegenben még nyeretlen Szolnok ellen.

A Szolnok Nyíregyházán szerezné meg az első idegenbeli győzelmét (Fotó: Pusztai Sándor)

ELŐZMÉNYEK

Fárasztó napokon van túl a Nyíregyháza Spartacus, amely október 25-én a Debreceni VSC-vel játszott derbit (1–1), múlt csütörtökön a Paksot fogadta és szorongatta meg a Magyar Kupában (a tolnaiak hosszabbítás után nyertek2–1-re), majd vasárnap Siófokon aratott2–1-es győzelmet.A fordulót az 5. helyről váró Szpari két nap szünet után szerdán a Szolnokot fogadja.

„Nem sok időnk volt felkészülni a szolnokiakból – idézi aKelet-MagyarországGálhidi Györgyöt, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzőjét. – Ambrusz Árpád kollégánk remek elemzést készített róluk, védekezés, támadás, pontrúgások stb... Aztán egy kicsit edzettünk, taktikai edzés volt, és várjuk a szerda estét. Nagyon szeretném, ha a siófoki első félidőt kilencven percen át produkálná a csapat. Remélem, nem fognak meglepetést okozni. Egy lelkes, futós együttes, letámadnak, igyekeznek felrúgni a labdát Novák Csanádra. Kellemetlen ellenfél, a pontrúgásaik nagyon veszélyesek, nagyon kell majd figyelnünk.”

A NB II 10. helyén álló Szolnok a kupában még nem játszott (november 13-án találkozik a Gyirmóttal), a bajnokságban viszont múlt vasárnap véget vetett a hárommeccses vereségsorozatának – Csábi József együttese3–2-re legyőztea Dorogot.

„Mindenki tudja, nem bő a keretünk, de rendben vagyunk. Egyre jobban néz ki a csapat, és ennek a Dorog ellen meglett a gyümölcse is – mondta azÚj NéplapnakCsábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője. – A Nyíregyháza eléggé masszív gárda, jól szerepel a szezonban. Nemrég ugyebár nyertek Siófokon, előtte döntetlent játszottak a Lokival, a kettő között pedig hosszabbításra kényszerítették a Paksot a Magyar Kupában. Ennek ellenére szeretnénk pontot szerezni a Szpari otthonában, ami nem könnyű, de nem is lehetetlen feladat.”