Magabiztosan győzött a Szeged a Nyíregyháza vendégeként

Bereczky BenceBereczky Bence
2022.05.22. 17:50
Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Szeged (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II záró fordulójában a Nyíregyháza a Szegedet fogadta Balmazújvárosban. Az eseménydús, szezon végi hibákkal tarkított találkozó szünetében még döntetlen volt az állás, a második játékrészben azonban magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a vendégek, és 4–1-re megnyerték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (1–1)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert, Kövér Tamás)
NYÍREGYHÁZA: Fejér– Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z.– Márkus (Sigér Á., 59.), Paku– Vass P. (Zamostny, 68.), Gresó (Pócsik, a szünetben), Kovács Á. (Sztankó, 75.) – Novák. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SZEGED:Takács J.– Kővári, Temesvári, Vári, Debreceni Á. (Germán, 90.) – Simon Á., Kovács M. (Murár, 90.) – Gajdos (Haruna, 90.) Farkas A., Gréczi– Daru (Bitó, 75.). Megbízott edző: Andorka Péter
Gólszerző: Vass P. (35.), ill. Gajdos (2.), Kovács M. (52.), Temesvári (63.) Vári (78. – 11-esből)
Feczkó Tamás:
– Az egész idényünk benne volt ebben a meccsben. Az elején nevetséges gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, majd olyan hibákat követtünk el, melyeket U tizenötös csapatban sem lehet elkövetni. Ennek ellenére az első félidő végén egyenlítettünk. A második félidőben viszont akaratgyengén futballoztunk, néhány játékos olyan teljesítményt nyújtott, mely nem méltó a Szpari címeréhez.
Andorka Péter: Szerettük volna szépen zárni a szezont, és ez sikerült is. Nagyon jó szellemű társaság a miénk, nem kellett a játékosaimat külön motiválni az utolsó meccsre. A visszavonuló Germán Tamás pályafutásához gratulálunk, örülünk, hogy a jövőben is marad a klubnál!

Álmosan kezdte a mérkőzést a Szpari, ennek köszönhetően már a 2. percben előnybe került a Szeged: Papucsek és Fejér nem értette meg egymást egy hazafejelt labdánál, Gajdos pedig élt az üres kapu előtt kínálkozó lehetőséggel, és nem hibázott (0–1). A folytatásban is sokat hibázott a hazai védelem, a vendégek azonban nem tudták kihasználni a kínálkozó lehetőségeket. A Nyíregyháza fokozatosan átvette a játék irányítást, és ez a 35. percben meghozta az egyenlítést. Formás akció végén Vass Patrik közelről volt eredményes. A játékrész hajrájában a vezetést is megszerezhette volna a Szpari, de a támadói nem voltak elég élesek a vendégek kapuja előtt.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult, az 52. percben Kovács Milán fejese után ismét vezetett a Szeged. Az előny birtokában magabiztosan futballozó Szeged a 63. percben növelte előnyét, a csereként pályára lépő Dobos passzát Temesvári váltotta gólra. Ezzel gyakorlatilag el is dőltek a lényegi dolgok, a 78. percben Vári tizenegyese után már három gólt volt a Tisza-partiak előnye, akik a hajrában még további gólokat lőhettek volna, de elszórakozták helyzeteiket. 1–4

Megérdemelten győzött, és szépen zárta a szezont a Szeged az indiszponáltan játszó Nyíregyháza ellen – a vendégeket elkísérő 20-25 szurkoló legnagyobb örömére. Az idény során hullámzó teljesítményt nyújtó Szpari szurkolói pedig minden bizonnyal szebb búcsúban reménykedtek.

20. III. Kerületi TVE389101936–62–2637

Nem tudták tartani a szegedi játékosokat a Szpari védői, Kovács Milán gólt is szerzett (Fotó: Trifonov Éva)

90+3. perc: Véget ért a találkozó, 4–1-re nyert a Szeged! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+2. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Haruna elé került a labda, aki 6 méterről a felső lécet találta el.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Nem kapkodta el a cseréket a szegedi szakmai stáb... Lemegy Gajdos, Debreceni Á. és Kovács Milán, pályán Haruna, Murár, valamint Germán, akinek ez a búcsúmeccse.

A szegedi szurkolók Csoboth Kevint követelik a pályára.

78. perc: GÓÓÓL! Hárommal vezet a Szeged! Kővári bolondította meg a nyíregyházi védelmet a jobb oldalon, Debreceni Zalán állította meg végül a tizenhatoson belül, szabálytalanul. A büntetőt Vári végezte el, a vendégek csapatkapitánya higgadtan, a bal alsó sarokba gurította a labdát. 1–4

75. perc: Mindkét együttes változtat. A Szegednél lemegy Daru, érkezik Bitó, a Szparinál Sztankó váltja Kovács Ádámot.

74. perc: Daru rántotta le Sigér Ákost a félpályánál, sárga lap a jutalma.

68. perc: Csere a hazaiaknál, a gólszerző Vass Patrikot Zamostny váltja.

63. perc: GÓÓL! Újabb gólt szerzett a Szeged! A két perce pályára lépő Dobos beadására Temesvári érkezett a hosszún, és nem hibázott közelről: három méterről, ballal a kapu közepébe lőtte a labdát. 1–3

61. perc: A vendégek is cserélnek, Gréczit Dobos váltja.

60. perc: Sigér Ákos aktívan szállt be a meccsbe, Kovács Milán buktatta, sárga lap.

59. perc: Változtat a Nyíregyháza, Márkus helyett Sigér Ákos a pályán.

52. perc: GÓÓL! Ismét vezet a Szeged! Simon Ádám tekerte középre bal oldalról a szabadrúgást, a hosszú oldalon, az azt kiharcoló Kovács Milán érkezett, aki 4 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–2

52. perc: Kovács Milán verte át Márkust, aki lerántotta a vendégek középpályását, sárga lap.

48. perc: Rögtön egy szegedi helyzet! Gajdos emelte át a kapujából kimozduló Fejért, a gólba tartó labdát Debreceni Zalán rúgta ki bravúrosan a gólvonalról.

46.perc: A szünetben cserélt a Nyíregyháza, Gresót Pócsik váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

Eddig dönnótetlenre állnak a csapatok (Fotó: Trifonov Éva)

45. perc: Véget ért az első félidő, jó iramú, eseménydús mérkőzést láthatnak a nézők.

44. perc: Paku lapos passza után Vass Patrik lőtt 14 méterről, Takács J. védeni tudott, a kipattanót hiába értékesítette Novák, a Szpari támadója lesen tartózkodott.

43. perc: A félidő végére átvette a játék irányítását a Nyíregyháza, veszélyesebben játszik Feczkó Tamás csapata.

35. perc: Egyenlít a Szpari! Kovács Ádám jobb oldali beadására Novák érkezett a röviden, lövését blokkolta egy szegedi védő, a labda azonban Vass Patrik elé került, aki 6 méterről, ballal, a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 1–1

32. perc: Debreceni Ákos rántotta le Kovács Ádámot, sárga lap.

28. perc: Kovács M. passza után Gréczi 15 méteres lövése a bal oldali kapufán csattant.

21. perc: Szokol beadása után Novák lőtt 14 méterről, próbálkozását blokkolta a szegedi védelem.

16. perc: Hektikus a nyíregyházi védelem, hibát-hibára halmoznak a Szpari védői. Előbb egy előrevágott labda után Gréczi ugrott ki ziccerben, majd Papucsek eladott labdája után Daru lőhetett 16 méterről, a szegediek támadója azonban célt tévesztett.

20-25 szurkoló kísérte el a vendégeket, akik jó hangulatot varázsolnak a stadionba.

13. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Gréczi került helyzetbe, 14 méterről megpróbálta átemelni Fejért, a labda azonban a kapu fölé szállt.

9. perc: Farkas Aurél talpalta le Gresót, jogos a sárga lap.

A mérkőzést megközelítőleg 600 néző tekinti meg.

2. perc: Máris vezet a Szeged! Egy előrevágott labdát Papucsek fejelt haza a kimozduló Fejérnek, a meg nem értés következtében a hazaiak kapusa csak beleütni tudott a hazafejelt labdába, amely így Gajdos elé került, aki köszönte szépen a lehetőséget, és egy méterről, az üres kapuba lőtt. 0–1

A találkozó előtt köszöntötték a találkozó játékvezetőjét Veizer Rolandot, akinek ez az utolsó bíróként.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szpari piros-kékben, a vendégek fehérben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző kilenc bajnokijából csak négyet megnyerő Nyíregyháza a Szeged ellen.