Kilenc mérkőzés után győzött újra a Siófok

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2021.04.18. 16:50
A sárga mezes siófokiak hátrányból nyerték meg a mérkőzést (Fotók: Kelet-Magyarország/Pusztai Sándor)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában az idáig szárnyaló Nyíregyháza vezetett a kiesés elől menekülő Siófok ellen, ám a Balaton-partiak fordítottak és győztek, ezzel megszakították a kilencmeccses nyeretlenségi sorozatukat.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BFC SIÓFOK 1–2 (1–1)
Nyíregyháza, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Fodor F. – Márkus – Hamed (Györgyi, 50., Svedjuk, 78.), Paku, Zamostny (Kovács N., 78.), Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B. – Tajthy, Nikházi (Balogh B. B., 56.) – Gaál (Elek B., 73.), Cipf, Kecskés – Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Hamed (28.), ill. Cipf (45+1. – 11-esből), Elek B. (80.)
Kiállítva: Jánvári (82.)
Gálhidi György:
– Ez egy ilyen nap volt, rengeteg rossz döntést hoztunk, minden borult, amit elképzeltünk. Kezdődött a vitatható tizenegyessel, amit mi a másik oldalon nem kaptunk meg. Aztán jött a kihagyott ziccer, a rossz hazaadás, a kiállítás, tehát a fejekben valami nem jól működött, ebben látom a vereségünk okát.
Mihalecz István: – Mélyről jövünk, és remélem, folyamatos lesz az emelkedésünk. Megdolgoztunk érte, hogy szerencsénk legyen, jó ütemben egyenlítettünk, ami után felcsillant a győzelem esélye is, amit megragadtunk. Ha nem is játszottunk jól, hatalmas szívvel kicsikartuk a győzelmet.

A Szpari és a Siófok igen ellentétes formában várta a két csapat nyíregyházi összecsapását, hiszen míg a hazaiak kilenc mérkőzéses veretlenségi sorozatban voltak, a vendégek ugyanekkora nyeretlenségi szériából próbáltak kikecmeregni.

A Balaton-partiakon látszott is a motiváltság, kezdeményezően indították a találkozót, ám Fejér Bélának csupán egyszer kellett résen lennie az első negyedórában. Idővel egyre több és ígéretes támadást vezetett a Spartacus, amely a 28. percben meg is szerezte a vezetést: Kiss Balázs hibáját kihasználva Kalocsai László meglépett jobboldalt, az alapvonal előtt középre passzolt, a második hullámban érkező Yasin Hamed tizenegyespontról a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

A következő említésre méltó lehetőség is a hazaiak előtt adódott, gólnak mégis a vendégek örülhettek, akik az első félidő utolsó másodperceiben tizenegyeshez jutottak, a nyíregyházi nevelésű Cipf Dominik nem is habozott, a büntetőből egyenlített. 1–1

A második játékrészre azzal a szándékkal jöhettek ki a piros-kékek, hogy hamar eldöntik a meccset. Előbb Polényi Gábor akadályozta meg a nyíregyházi támadás utolsó passzát, később Györgyi Arthur közeli fejesét bravúrral védte a jó meccset hozó Hutvágner Gergely, majd a 68. percben Hornyák Marcell ziccerből eladta labdát. A sok kihagyott helyzet a 80. percben bosszulta meg magát, amikor Jánvári Gábor nagyon rövid hazaadására a csereként beállt Elek Bence csapott le, kapura vezette a labdát és gólt lőtt Fejér mellett (1–2). Két perccel később ismét nagyot hibázott Jánvári, a második sárga lapjával emberhátrányba került a csapata.

A mérkőzés vége igen paprikás lett, de helyzeteket is hozott a hajrá: az egyik oldalon Hornyák fejelt a lécre, a másikon Balogh Bence Benitó kapuba tartó labdáját érte utol Papucsek Barna. Újabb találat nem született, ezzel megszakadt a Nyíregyháza remek sorozata és a Siófok nyeretlenségi szériája is véget ért.

Véget ért a mérkőzés, győzött a Siófok.

90+3. perc: Balogh B. B. átemelte a labdát Fejéren, a visszaérő Papucsek a gólvonal elől mentett.

Négy perc a ráadás.

88. perc: SvedjukHornyák irányába, majd a csatár 6 méterről a lécre fejelt.

85. perc: a sérült Elek B.-t Medgyesi váltotta.

82. perc: Jánvári fejbe könyökölte Elek B.-t, a védő megkapta a második sárga lapját, így kiállította őt a játékvezető.

80. perc: Kecskés a saját alapvonaláról szabadított fel, Jánvári negyven méterről nagyon röviden passzolt haza, Elek B. lecsapott a labdára, majd 14 méterről Fejér mellett a kapuba lőtt. 1–2

78. perc: Zamostny helyett Kovács N., Györgyi helyére Svedjuk érkezett.

74. perc: Hornyák került nagy helyzetbe, de addig tologatta a labdát, amíg lövésére odaért egy védő és blokkolt.

73. perc: Elek B. váltotta Gaált.

71. perc: Paku csúsztatott fejese nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját.

68. perc: Hornyák ziccerből kipasszolta a labdát, de a középen érkező Kalocsainak és Györgyinek is rossz volt az átadás. Óriási helyzet volt.

65. perc: a pályán Gaál, a kispadon Mihalecz kapott sárga lapot.

60. perc: Cipf 16-oson belülre érve takarásból lőtt kapura, Fejér nagyot védett.

Balogh Bence Benitó a 10 góllal a vendégek legeredményesebb játékosa ebben az idényben.

56. perc: Nikházi helyett Balogh B. B. folytatja.

53. perc: Szokol beadásából a jobboldali kapufánál Györgyi fejelt, Hutvágner nagyot védett. Az ebből kialakult szöglet után Zamostny fejelt kapura, ezt meg is fogta a siófoki kapus.

51. perc: Nikházi húzta vissza Zamostnyt. Sárga lap.

50. perc: Hamed helyett Györgyi érkezett.

50. perc: Szokol beadásánál Polényi mentett nagyot a kapu előtt.

A Siófok 285 perc után volt ismét eredményes.

Elkezdődött a második játékrész!

Ez volt az első félidő utolsó momentuma.

45+1. perc: Nikházi lövésePakuközére pattant a 16-oson belül. A 11-est Cipf vállalta el, Fejér érezte az irányt, de nem tudott beleérni a siófoki játékos bal alsó sarokba bombázott labdájába. 1–1

A Siófok a DEAC és a Csákvár után a második legtöbb gólt kapta a forduló előttig (53). A Nyíregyháza ezzel szemben a PMFC-vel holtversenyben a legstabilabb védelemmel büszkélkedhet, az ellenfelek csupán 23 alkalommal találtak a kapujába.

34. perc:Hutvágner vetődve ütötte a mezőnybe Kalocsai jobb oldali beadását, a kipattanót Zamostny zúdította kapura, de a kapus a földön fekve is védett.

33. perc: ígéretes szabadrúgás-kombináció végén Fodor F. nem tudta a kapura irányítani a fejesét.

30. perc: Gaál távoli fejesét védte Fejér.

28. perc: Kalocsai meglépett a jobb oldalon, az alapvonal előtt középre passzolt, a második hullámban érkező Hamed tizenegyespontróla kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

A Nyíregyháza mérkőzésein idáig 58 gól született, ez a legkevesebb találat egy csapat bajnoki találkozóin.

19. perc: Gaál bal oldali beadását Fejér öklözte ki a berobbanó Horváth P. elől. Veszélyes akció volt.

Az első negyedóra inkább a Siófoké volt, de az utóbbi percekben egyre több támadást vezet a Spartacus.

A siófokiaktól Polényi Gábor játszott a Szpariban is, Cipf Dominik pedig a Bozsik Akadémián nevelkedett. Jánvári Gábor tavaly nyáron épp Siófokról igazolt a Spartacushoz, és Zamostny Balázs is szerepelt a Somogy megyeieknél.

6. perc: Jánvári kézzel akadályozott meg egy indítást, sárga lapot kapott.

5. perc: Kiss B. éles szögből eleresztett, megpattanó lövését Fejér fogta a jobb kapufánál.

Ez a csapatok 23. egymás elleni mérkőzése, 13 alkalommal a Spartacus, négyszer a Siófok győzött.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Két, igen ellentétes tavaszt produkáló együttes csap össze Nyíregyházán. A hazaiak kilenc mérkőzés óta veretlenek, jó szereplésüknek köszönhetően az 5. helyről várják a fordulót, míg a vendég Siófok február 7-én nyert legutóbb, azóta hét vereséget és két döntetlent jegyzett, ezekkel az eredményekkel az utolsó előtti helyre csúszott.

„Általában a mérkőzés elején van helyzetük, de elpuskázzák, majd hibáznak hátul – beszélt a Siófokról aKelet-Magyarországnakadott beharangozójában Gálhidi György, a Spartacus vezetőedzője. – A győzelmek maradnak el, egyébként a játékuk megvan, a játékosállományuk is erős, semmi nem indokolja, hogy ezen a helyen álljanak. Óva inteném a játékosaimat attól, hogy könnyű, kötelező győzelemre gondoljanak. A DVSC-meccset leszámítva talán az utóbbi három-négy forduló legnehezebb mérkőzése lesz ez. A védekezés megint nagyon fontos.”

A két csapat november 1-jén, a 14. fordulóban találkozott egymással legutóbb, akkor a Nyíregyháza úgy nyert 2–1-re,hogy a 28. perctől emberelőnyben futballozott. A Szpari góljait Ötvös Bence jegyezte, a siófoki csapatból Horváth Péter talált be.