Döntetlen a gyógyulgató csapatok összecsapásán

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2020.12.06. 12:50
A piros-kék hazaiak és a fehér mezes kaposváriak nem bírtak egymással (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a Kaposvárt fogadta. A válogatott meccsek miatt beiktatott bajnoki szünet óta mind a két együttes hiányos kerettel szerepel, ám vasárnap már erősebb összeállításban tudtak kiállni, mint korábban. A mérkőzésre egyaránt három vereség után érkező csapatok mozgalmas meccsen játszottak döntetlent.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 1–1 (1–0)
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh G. (Csatári, Sinkovicz)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Svedjuk, Fodor F. (Farkas A., 61.), Papucsek, Jánvári – Végső, Szabó B. – Györgyi, Kártik (Pataki B., 87.), Hamed – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas – Balog A., Szakály A. (Tratnyek, 89.), Gál M. (Godzsajev-Telmán, 58.), Andrics – Balázs Zs. (Bíró, 58.), Szarka (Szabó A., 76.), Erdei. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Hamed (6. – 11-esől), ill. Ur (67.)
Kiállítva: Balog A. (71.)
Gálhidi György: – Rengeteg negatív érzés forrong bennem, végig azt éreztem, hogy az első félidőben kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Sokadszor járunk már így ebben a szezonban, hogy nem tudjuk megnyerni a nekünk álló meccset, értetlenül állok játékosaim döntései előtt. A futballt fejben is játsszák, ám mi ezt gyakran figyelmen kívül hagyjuk. Minden adva volt a győzelemhez, de nem tudtunk élni az eséllyel. Tehetetlennek érzem magam.
Várhidi Péter: – Mivel szinte az egész gárda egyszerre esett bele a vírusba, ha most kikaptunk volna, akkor is járna a dicséret a játékosaimnak. A szombati edzésen húsz perc alatt besavasodott mindenki, a meccs előtt a bemelegítés során többen jelezték, hogy elkészültek az erejükkel, ehhez képest csapatként működve nagyon szép eredményt értünk el ezzel a döntetlennel.

A koronavírus miatt alaposan megfogyatkozott Nyíregyháza és a Kaposvár is jobb csapattal állt ki vasárnap, mint az előző hetekben. A hazai Spartacus jól kezdte a találkozót és a 6. percben tizenegyeshez jutott, mert Ur László rálépett atizenhatoson belül pozíciót fogó Yasin Hamed lábfejére. A büntetőt a Hamed végezte el, és nem hibázott, a jobb alsóba lőve előnyhöz juttatta együttesét.1–0

A somogyiak hajtottak az egyenlítésért, de nem kerültek közel hozzá, mert csupán veszélytelen beadásokig jutottak. A Szpari már negyvenöt perc alatt lezárhatta volna a meccset, ám Györgyi Arthur és Hamed is rossz megoldást választott a kapu előtt.

A második játékrészben mind a két csapat játékában benne volt a gól. A Kaposvár valamivel többet birtokolta a labdát, míg a Nyíregyháza a jó kontrákban bízott. A 67. percben egyenlítettek a vendégek: Erdei Carlo bal oldali szögletétVarjas Zoltán az alapvonalról visszafejelte középre, ahol a szülővárosa csapata ellen futballozó Ur László 3 méterről a kapu jobb oldalába passzolt (1–1). Újabb fordulat jöhetett volna, de Erdei jó helyzetét Fejér Béla védte, majd nem sokkal későbbBalog Alex megkapta a második sárga lapját, így a Spartacus a végén húsz percet emberelőnyben futballozhatott.

A kiállítás már nem befolyásolta a továbbiakat, a hajrában mindkét fél kapkodott, így nem született újabb gól. A döntetlennel a Nyíregyháza és a Kaposvár is megszakította hárommeccses rossz sorozatát, ám az eredménnyel a vendégek lehetnek elégedettebbek.

Véget ért a mérkőzés.

A hajrában mindkét csapat kapkodott, nem született újabb gól, maradt az1–1-es döntetlen.

90+3. perc: Erdei rántotta le Szabót. Sárga lap.

A Spartacus mindent megtesz a gólért, de a Kaposvár kontráiban is van veszély.

89. perc: Szakályt Tratnyek váltotta.

87. perc: Kártik helyére Pataki érkezett.

86. perc: Varjas kapott sárga lapot.

83. perc: hazai szöglet után kontrázott a Kaposvár, a nagyot sprintelő Andrics egy az egyben vezette rá a labdátSvedjukra, aki szerelte őt.

81. perc: Gyurján csavart mellé 16 méterről.

76. perc: Szarka helyett Szabó érkezett.

72. perc: közben Györgyi helyett Gyurján érkezett.

71. perc: szép kaposvári támadás végén Erdei ziccerét Fejér védte. Nem sokkal később Balog Alex megkapta a második sárga lapját, így el kellett hagynia a pályát.

67. perc: Egyenlített a Kaposvár! Erdei bal oldali szögletét Varjas az alapvonalról visszafejelte középre, ahol Ur3 méterről a kapu jobb oldalába passzolt. 1–1

63. perc:Györgyi szabadrúgás két védő feje felett is elcsúszott, ez alighanem meglepte a hosszún érkező Papucseket, aki nem tudta kihasználni a helyzetet.

61. perc: Papucsek kapott sárga lapot.

61. perc: a visszatérő Fodor ennyi lehetőséget kapott, Farkas váltotta őt.

Egyre nagyobb az idegeskedés és sokasodik a hiba mindkét oldalon. Benne van a levegőben a gól.

58. perc: Gál helyett Godzsajev-Telmán, Balázs helyére Bíró érkezett.

57. perc: egy jobb oldali, lapos beadás veszélyesen pattogott a nyíregyházi kapu előtt, végül felszabadítottak a védők. Fél perccel később Kártik szépen indította Hornyákot, de a támadó lesen volt.

55. perc: Papucsek teremti le Svedjukot, aki előbb a csapata támadását akasztotta meg egy körülményes megoldással, majd eladta a labdát, amivel a vendégek majdnem lekontrázták a Szparit.

53. perc: Kártik szöktette volna Hornyákot, ám a visszatérő támadó nem volt elég gyors, Ur érte el előbb a labdát.

51. perc: Hamed passzolt a jobb keze felől érkező Svedjuknak, a hátvéd élesen középre passzolt, ahol Hornyák 5 méterről fölé fejelt.

50. perc: a szünet óta a Kaposvár irányítja a játékot, a hosszas labdajáratást Erdei unta meg, és 25 méterről jócskán fölé lőtt.

Noha a Kaposvár úgy van hátrányban, hogy helyzete sem volt, a vendégek nagyjából öt percet töltöttek az öltözőben, majd ki is jöttek a pályára.

46. perc. Elkezdődött a második félidő.

A szünetben a nyíregyháziak vezettek (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

A Nyíregyháza Yasin Hamed tizenegyesgóljával a 6. percben előnybe került. A mérkőzésnek voltak olyan periódusai, amelyben a Kaposvár többet birtokolta a labdát, de a vendégek csak kisebb veszélyt tudtak kialakítani pontrúgásokból, Fejér Bélának nem volt védeni valója. A nagyobb helyzetei a Spartacusnak adódtak, a hazaiak megérdemelten vezetnek.

Véget ért az első félidő.

38. perc: Hamed gyönyörű labdaátvétellel verte át jobb oldalt Varjast, el is lépett a védőjétől, majd a tizenhatoson belülre érve nem a passzt, hanem a lövést választotta. Labdája a kapu előtt keresztbe elszállt.

34. perc: Hornyák ment volna el az utolsó védő, Nagy Tamás mellett. A támadó fejjel szöktette volna magát, a védő kitette a karját, amiben elesett támadó. Talán túl könnyen adta magát, jöhet a Kaposvár.

Az előbb említett Szabó Bálint a Vasas ellen mutatkozott be az NB II-ben, néhány nappal később pedig az Ajka ellen megszerezte élete első gólját a másodosztályban. A 18 éves játékos a bajnokság ötödik legfiatalabb gólszerzője.

31. perc: szép kontrát vezetett a Nyíregyháza, Szabó remekül indította a balon meglépő Györgyit, aki 12 méterről, kissé jobbról a jobb oldali kapufa mellé lőtt. Nagy helyzet volt.

A hazaiaknál is vannak olyanok, akik a korábbi csapatuk ellen játszanak, vagy játszhatnak.Jánvári Gábor évekig volt a Kaposvár játékosa, 62 bajnokin szerepelt a somogyiaknál. Az egyelőre a kispadon helyet foglaló Farkas Aurél nyáron épp a Kaposvártól érkezett Nyíregyházára.

27. perc: a vendégszöglet után Szarka tűnt el a 16-oson belül, de nem kap büntetőt. Balázs rossz beadása szabadította fel a nyíregyházi kaput.

A 11-esnél szabálytalankodó Ur László egyébként nyíregyházi születésű, 66 bajnokin lépett pályára a Spartacus nagy csapatában. Védő társa, Nagy Tamás is játszott Nyíregyházán, ő csupán 7 NB II-es mérkőzésen szerepelt a Szpariban.

22. perc: Györgyi bal oldali szabadrúgása veszélyesen kanyarodott a kaposvári kapu elé, de egy védő kifejelte a labdát. A mérkőzés első szögletét a Nyíregyháza végezte el, de a 16-oson belül szabálytalanság történt. Szabadrúgás kifelé.

Az oldalvonalon kiguruló labdát Gálhidi György parádés mozdulattal vette fel, majd dekázott is kettőt. A nyíregyházi mester jól bánik a labdával.

19. perc: Györgyi is kapott egy sárga lapot szabálytalankodásért.

A kaposvári cserék elmentek melegíteni. Egyelőre Gálhidi György lehet elégedettebb a látottakkal.

14. perc: Balog Alex teljesen feleslegesen csúszott be Jánvárinak, csak a védő lábát érte el. Sárga lap. Várhidi Péter is kapott egy sárgát.

11. perc: Andrics kapott sárga lapot reklamálásért, nem sokkal később Hamed próbálkozott a másik oldalon, de lövése gyenge volt, Pogacsics védett.

10. perc: Györgyi lódult meg jobb oldalon, le is hagyta a védőjét, ám a tizenhatoson belülre érve eltörte a labdát.

Yasin Hamed tizenegyesből szerzett gólt a csapatának (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

Hamed a harmadik találatát lőtte a bajnokságban.

6. perc: a16-oson belül pozíciót fogó Hamednek Ur rálépett a lábfejére, meg is kapta a 11-est. A büntetőt a sértett végezte el, és nem hibázott, jobb alsóba lőve előnyhöz juttatta a csapatát. 1–0

A nyíregyháziak birtokolják többet a labdát, de egyelőre csak beadásokig jutottak, kapura lövése még nem volt a hazaiaknak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat az első fordulóban már találkozott egymással, az augusztusi mérkőzésen Hornyák Marcell 84. percben szerzett találatávala Nyíregyháza 1–0-ra győzöttKaposváron.

Azóta mindkét csapat életét alaposan megnehezítette a koronavírus.

A Nyíregyháza Spartacus a válogatott szünet előtt remekül állt, ám közben tíz játékosa betegedett meg, így az elmúlt három meccsen alaposan felforgatott kerettel, fiatalokkal kiegészülve vette fel fel a harcot ellenfeleivel. A Szpari ezeken a találkozókon helyt állt, de ez a Szeged (0–2), a Vasas (1–0) és az Ajka (1–2) ellen sem ért pontot.

Úgy néz ki viszont, hogy a Kaposvár ellen már bővülnek Gálhidi György lehetőségei.

„Az első fázisban megfertőződött öt játékos, Hornyák Marcell, Fodor Ferenc, Farkas Aurél, Kovács Norbert és Gyurján Bence a hét közepétől teljes értékű edzésmunkát végezhetett – árulta el aKelet-MagyarországnakGálhidi György, a Spartacus vezetőedzője. – Fokozatosan kapják a terhelést, szerencsére jól reagáltak a munkára. Bővültek a lehetőségeink, ami nagy könnyebbség. Reméljük, az előző hetekhez képest sokkal jobb teljesítményt tudunk nyújtani, ami eredménnyel is párosul.”

„A Kaposvárnál is sok fiatal játszott az utóbbi három meccsen, nem tudjuk, a hiányzók közül hányan térhetnek vissza – beszélt a tréner az ellenfélről. – Nem az első, ellenük játszott mérkőzésre alapozunk, inkább az utóbbi meccseiket figyeltük. Normál ritmusban tudtunk dolgozni, azt gondolom, sikerült felkészíteni a csapatot, hétvégén meglátjuk, ez mire lesz elég. Bizakodó vagyok, a legfontosabb, hogy megnyerjük a mérkőzést, nincs más alternatíva.”

A kaposváriak a szünetből visszatérve a Pécs ellennem tudtak kiállni,a fiatalokkal feltöltött csapat a Soroksártól4–0-rakapott ki, míg Dorogon3–0-ramaradt alul.

„A játékosok, illetve a szakmai stáb is folyamatos PCR vizsgálaton esik át, ami heti két koronavírus-tesztet jelent – mondta aKaposvári Rákóczi FC honlapjánakTakács Róbert, a klub technikai vezetője. – Ahhoz, hogy egy játékos újra pályára lépjen azonban nem elég egy negatív teszt. A Magyar Labdarúgó Szövetség az egészség megóvása érdekében szigorú szabályokhoz köti ezt, hiszen a két negatív PCR teszt mellett komoly kardiológiai és laborvizsgálat is vár azokra a labdarúgókra, akik átestek a betegségen. Reméljük, hogy minél előbb visszatérhetnek a játékosok a pályára, a szakmai stáb tagjai pedig az oldalvonal mellé.”

Takács Róbert hozzátette: bár egyre többen produkálnak negatív mintát, de a kezdőcsapatból továbbra is hat játékos koronavírusos.