Hatgólos mérkőzést húzott be a Nyíregyháza

2022.09.11. 15:50
Négy gólt szerezve győzött a Nyíregyháza (Fotók: Trifonov Éva)<br />
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus már négy góllal vezetett a Kazincbarcika ellen, a vendégek azonban izgalmassá tették a hajrát. A Szpari 4–2-re nyerte meg a paprikás hangulatú összecsapást.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 4–2 (3–0)
Sényő, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Papucsek, Gengeliczki, Baki – Farkas B. (Torkos, 82.), Sigér Á., Márkus (Jánvári, 90+2.), Deutsch – Pantovics (Pataki, 75.) – Gresó (Nagy Á., 75.), Novák Cs. (Szokol, 82.). Vezetőedző: Huszák Géza
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere, Szekszárdi (Kurdics, a szünetben; Benkő, 86.), Ur, Süttő (Puska, a szünetben) – Heil, Csatári – Szabó B. (Nagy J., a szünetben), Ádám F., Pálinkás – Takács T. (Laczkó M., 70.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Novák Cs. (22.), Gresó (31., 37. – az elsőt 11-esből), Sigér Á. (52.), ill. Puska (79.), Laczkó M. (85. – 11-esből)
Huszák Géza:
– Hetven percen át okosan, jól játszottunk, majd cserélnünk kellett, hogy frissek maradjunk. Olyan szögletvariációból kaptunk gólt, amire készültünk. Ez visszaadta a hitet a Barcikának, mi kicsit megzavarodtunk, de hozzá kell tenni, hogy a négy gólunk mellett is rengeteg olyan lehetőségünk volt, amivel lezárhattuk volna a meccset.
Varga Attila: – „Fej nélkül” érkeztünk meg Sényőre. Az első hatvan percben érthetetlen egyéni hibákat követtünk el, amik megpecsételték a sorsunkat. A második félidőben a cserék rengeteget segítettek abban, hogy a mérkőzés szorosabb lett. Sajnálom, hogy a hatvanadik perctől kezdtünk el gondolkodni. Így jobb szájízzel, de szomorúan hagytuk el a pályát.

Az idáig bukdácsoló Nyíregyháza Spartacus a szezon eddigi meglepetéscsapatát, a Kazincbarcikát fogadta. A hazaiaknál bajnokin is bemutatkozhatott Pantovics Nikola, aki az elmúlt napokban tette le az állampolgársági esküt. A szerb származású középpályáson nem látszott a mérkőzéshiány, sőt: az első félidőben két gólpasszt is kiosztott. Előbbi után Novák Csanád, utóbbit követően Gresó Mátyás szerzett szép gólt, s a kettő között tizenegyesből is betalált a Spartacus.

A nyíregyháziak a fordulás után sem vettek vissza a tempóból, Sigér Ákos az első félidőben lőtt kapufája után eredményes is volt, ezzel lényegében lezárta a meccset. Az utolsó huszonöt percben a vendégek kezdeményeztek, és izgalmassá is tették a hajrát. Két vendéggól és egy dulakodás paprikássá tette a hangulatot a végére, de a Nyíregyháza győzelme már nem forgott veszélyben. 4–2

Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 4–2-re győzött a Szpari. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Jánvári Márkust váltotta.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Torkos passza pontatlan volt, Heil tisztázott.

88. perc: Nagy Sándor kezéről a kapu felé pattant a labda, még a gólvonal elől tisztázott. A barcikaiak gólnak látták, reklamálás miatt a kispadon kapott sárgát egy stábtag.

85. perc: A büntetőt Laczkó a kapu bal oldalába lőtte. 4–2

85. perc: A büntető elvégzése előtt tömegjelenet alakult ki a kapu előtt, Nagy Sándor és Ur kapott egy-egy sárgát.

84. perc: Torkos a 16-oson belül lerántotta Valtert, 11-es!

82. perc: kettőt változtatott a Szpari. Farkas helyett Torkos, Novák helyett Szokol a pályán.

79. perc: GÓL! Laczkó az alapvonal előtt lefordult védőjéről, passzát a kapu elé érkező Puska becsúszva juttatta a kapuba. 4–1

A mérkőzés nagy részében a Szpari irányította a játékot

75. perc: Pataki és Nagy állt be Pantovics és Gresó helyett.

74. perc: Kurdics kapott sárga lapot.

70. perc: Takács helyett Laczkó érkezett.

69. perc: Takács fejelte le a labdát a nagy lendülettel érkező Nagynak, aki 16 méterről rosszul találta el a labdát.

66. perc: jó barcikai kontra végén Takácscentikkel mellé tekert 6 méterről.

65. perc: Farkas beadása jó lett volna Nováknak, Ur közbeavatkozott.

59. perc: Gresó észrevette, hogy Megyeri picit kijjebb helyezkedik, célba is vette a kaput jobb oldalról, a kapus visszaért és fölé tenyerelte a kísérletet. Másodpercekkel később Deutsch fejesét fogta meg.

57. perc: Nagy kiöklözött egy beadást, majd nagyot esett. Ápolni is kellett, szerencsére folytatni tudja a játékot.

52. perc: GÓL! az alapvonal közeléből Gresó továbbított a középen üresen érkező Sigérhez, aki 8 méterről, ballal lőtt a kapu jobb oldalába. 4–0

46. perc: a szünetben Nagy, Kurdics és Puska állt be Szabó, Süttő és Szekszárdi helyére.

Elkezdődött a második játékrész.

Gresó Mátyás két gólt jegyzett

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Farkas jobb oldali beadását éppen elérte Gresó, de fejjel nem tudta a kapu irányába csúsztatni a labdát.

41. perc: Megyeri eladott labdája után három a kettő ellen támadhatott a Szpari, ám Gresó passzát nem érte el a lesről éppen visszafelé mozgó Novák.

37. perc: GÓL! Pantovics balról gyönyörűen ívelt a kapu elé berobbanó Gresóhoz, aki jó labdaátvétel után 6 méterről, jobbal a léc alá bombázott. 3–0

34. perc: egymás után két szögletet végzett el a Kazincbarcika, egyikből sem lett kaput eltaláló lövés

33. perc: Sigér kapott sárga lapot.

31. perc:Süttő előbb elcsúszott, majd a tizenhatoson belül lerántotta az őt megelőzőFarkast. A 11-est Gresó jobbal a kapu bal oldalába lőtte. 2–0

Novács Csanád a negyedik gólját szerezte az idényben.

Pantovics Nikola (jobbra) jó játékkal mutatkozott be

22. perc: GÓL! Pantovics passzát követően Novák egy védő és Megyeri kicselezése után 3 méterről, jobbal az üres kapu közepébe gurított. 1–0

21. perc: Heil és Pantovics akaszkodott össze, mindketten kaptak egy-egy sárgát.

19. perc: Szabó lövése Takács elé pattant, a támadó az öt és felesről, kissé jobbról nagyon rosszul találta el a labdát.

18. perc: a másik oldalon Pálinkás fejesét fogta Nagy.

18. perc: KAPUFA! Sigér 17 méterről bombázott, lapos lövése a bal kapufáról kifelé pattant.

17. perc: újabb nyíregyházi sarokrúgás után Baki csúsztatott kapu mellé.

14. perc: Szekszárdi eladott labdája után Novák játszotta meg Gresót, a támadó pontatlanul vette át a labdát, így egy védő utolérte és blokkolta a lövését. Az ezt követő Deutsch-szögletet Megyeri húzta le.

A piros mezes nyíregyháziak javításban bíznak

A vendégek keretében Ur, Szekszárdi Tamás, Hleba, Pálinkás, Takács és Megyeri Gábor József is játszott korábban a Spartacusban, Ur és Pálinkás nyíregyházi nevelés is. A hazaiak közül Gresó és Sigér játszott korábban a mai ellenfélnél.

6. perc: nyíregyházi szabadrúgás után Márkus lesről fejelt a barcikai kapuba

3. perc: Süttő 25 méterről próbálkozott pontatlanul.

Pantovics több mint egy hónapja, a Debrecen elleni felkészülési mérkőzésen lépett pályára legutóbb. a héten megszerezte a magyar állampolgárságot, így bajnokin is bemutatkozhat a Szpariban.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három találkozó óta nyeretlen Nyíregyháza a remeklő újonc Kazincbarcika ellen.