Szpari-győzelmet ért a szokásos nyíregyházi eredmény

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2020.08.30. 18:50
Ötvös Bence góljával vezet a Spartacus (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a két vereség után a javítás szándékával pályára lépő Nyíregyháza Spartacus a Kazincbarcikát fogadta. A hazaiak a szezonban már negyedszer nem kaptak gólt, Ötvös Bence révén viszont szereztek egyet és megérdemelten győztek.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KAZINCBARCIKA SC 1–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1867
néző. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Tőkés Róbert)
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Svedjuk, Fodor F., Jánvári, Galambos – Farkas A., Papp M. (Papucsek, 65.) – Hamed, Ötvös (Végső, 93.), Kalocsai – Hornyák (Györgyi, 76.). Vezetőedző: Gálhidi György
KAZINCBARCIKA: Horváth – Majzik, Dávid, Fótyik, Mikló – Oltean (Mitruscsák, 74.) – Tóth L., Toma, Bereczki (Oldal, 62.), Németh T. (Tóth B., a szünetben) – Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Ötvös (24.)
Kiállítva: Hornyák (93.)

Gálhidi György: – Örülök, hogy ismét nyertünk, és annak is, hogy a két idegenbeli vereség után nem pártolt el mellőlünk a közönség. Ilyen atmoszférában jó futballozni. A játékosok nagyon elfáradtak, de megérte hajtani, mert jó Kazincbarcikát vertünk meg. Azzal kicsit elégedetlen vagyok, hogy nagyobb koncentrációval hamarabb lezárhattuk volna a meccset. Azért viszont jár a dicséret a védelemnek és a csapatnak, hogy nem kaptunk gólt.
Vitelki Zoltán: – Gratulálok a Nyíregyházának! Leginkább mezőnyjátékkal telt a mérkőzés, két jól felkészült gárda találkozott. A második félidőben már látszottak azok az elemek, amit tudnak a csapatok. Bosszús vagyok, hogy olyan szituációból kaptunk gólt, amire készült. Azért jár a dicséret, hogy a játékosaim hajtottak az utolsó pillanatig, emiatt sajnálom őket, hogy nem tudtak kiegyenlíteni.

A Nyíregyháza Spartacus két vesztes bajnoki után a javítás szándékával lépett pályára, míg Vitelki Zoltán, a Kazincbarcika vezetőedzője abban bízhatott, hogy csapatának lendületet ad az egymás után szerzett négy pont.

Mindkét gárda aktívan kezdett, hol az egyik, hol a másik tizenhatosnál járt a labda, de bő húsz percig egyik kapusnak sem volt védeni valója. A Szpari két motorja, Hornyák Marcell és Ötvös Bence aztán összehozta a vezető találatot, ami után a hazaiak jó védekezéssel őrizték az eredményt és kontrákkal veszélyeztettek is.

A második játékrészben is a hazaiak voltak veszélyesebbek, több támadásukban is benne volt a gól, de az utolsó passzokba, lövésekbe hiba csúszott, ám ez is belefért a Spartacusnak. Gálhidi György csapata a szezonban negyedszer nem kapott gólt, és ötödször játszott 1–0-t, ami az elmúlt két fordulóval ellentétben most győzelmet ért számára.

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés! Győzött a Nyíregyháza Spartacus.

93. perc: Végső érkezik a jó meccset letudó Ötvös helyett. Nagy tapsot kap.

91. perc: a nyíregyházi kispadról kiállítottak egy reklamáló játékost.

91. perc: Oldal kapott sárga lapot egy igen durva buktatásért.

Három perc a ráadás.

90. perc: Ötvös lepattanó lövését Kalocsai nagy helyzetben emelte fölé. Nem sokkal utána Hamed lapos lövését Horváth védte.

85. perc: Györgyi nagyon erőszakosan ment el jobb oldalt, beadása, Fótyikról pattant le. Fél perccel később Fejér védett a hazai kapunál.

81. perc: Kovác üresen maradt, de 14 méterről mellé lőtt.

79. perc: Fejér üresen hagyta a kapuját, a labdát a Barcika szerezte meg, de nem tudott lőni.

77. perc: Kalocsai jól játszotta meg a bal oldalon érkező Galambost, akinek a beadása egy védő fejéről az alapvonalon túlra pattant.

76. perc: csere a hazaiaknál is, Hornyák helyére Györgyi érkezett.

74. perc: az utolsó barcikai csere, Oltean helyett Mitruscsák folytatja a játékot.

Hornyák Marcell 2012–2013-as idényben a Kazincbarcika játékosa volt, a támadó az NB II-ben tíz meccsen kapott lehetőséget és két gólt szerzett.

69. perc: Ötvös negyevenméteres sprint után gyengén lőtt kapura. Másodpercekkel később a partjelző lesen intette le Hornyákot. Sokadszor.

67. perc: Hamed fejelt a kapura veszélytelenül.

Ivószünet

65. perc: változtaottt a Nyíregyháza is, Papp helyett Papucsek érkezett.

64. perc: Hornyák buktatásért kapott sárga lapot.

Alan Kovác a korábbi csapata ellen játszik. A csatár 2019 júliusában került Nyíregyházára, az NB II-ben hat meccsen kapott lehetőséget, gólt nem szerzett

63. perc: az egyik oldalon a remekül játszó Ötvös lövése pattan le egy védőről, a másikon a magát feldobó Kovácot figyelmezteti a játékvezető.

62. perc: Bereczki helyett Oldal a pályán.

Toma maradt lent a földön, ápolásra nem volt szükség. Két perccel később Tóth Borisz sem tudott felállni, egészen addig, amíg a Spartacus ki nem rúgta a labdát.

56. perc: Majzik óriásit hibázott Fejér kirúgása után, Ötvös megszerezte a védőtől elpattanó labdát, de túlcselezte magát, a visszaérő Majzik javított.

52. perc: Hamed lövése pattant le egy védőről. veszélyesen játszik a Spartacus az egyre inkább kitámadó Kazincbarcika ellen.

50. perc: Ötvös forgolódott a tizenhatoson belül, majd balról a kapu elé passzolt, Fótyik szögletre lőtte a labdát.

48. perc: Kovác lesen vette volna a át a labdáét, a játékvezető a sípjába is fújt. Az élesen érkező passz a nyíregyházi kapu felé gurult, Fejér nem tudta átvenni, a lába között a kapuba került. A találat érvénytelen tehát, a kapus viszont megsérült a mozdulat közben. Egyelőre nincs szükség cserére.

A Spartacus a DVSC-vel holtversenyben a legkevesebb gólt kapta eddig (3). Más kérdés, hogy a nyíregyháziak – forduló előtt szerzett – öt szerzett találata sem sok.

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a KBSC, Németh Tamás helyett Tóth Borisz állt be.

Véget ért az első félidő!

45+1. perc: Fejér nem a legjobban jött ki a kapujából, de megúszta.

Egy perc a ráadás.

45. perc: VÉDÉS! Ötvös gyönyörűen játszotta meg Hornyákot, a csatár mellel levette a labdát és öt méterről lőtt, a kapujából kirontó Horváth nagyot védett.

A félidő utolsó percei a Szparié.

39. perc: Fótyik buktatta a megiramodó Hornyákot, sárga lapot kapott a védő. A szabadrúgást Ötvös végezte el, a laposan kapu elé tekeredő labdáról lemaradt Hornyák, így Horváth fogta.

36. perc: Toma az alapvonalról veszélyesen passzolt vissza a kapu elé, a labdája végül nem talált csapattársat.

Jól védekezik a Nyíregyháza, a védők azonban rendre csak előrevágják a szerzett labdát. Gálhidi mester nem örül.

33. perc: Ötvös gyönyörűen ugratta ki a Hamedet. Hiába, lesen volt a csapattársa.

30. perc: mintha Jánvári kezére pattant volna a labda a tizenhatoson belül. A síp néma maradt.

A Spartacus eddig az összes meccsét megnyerte, amin vezetett. Ez mondjuk nem meglepő, tekintve, hogy a nyíregyháziak a három győztes mérkőzésükön nem kaptak gólt.

A gól után rögtön jött az ivószünet.

24. perc: GÓL!Hornyák a félpályánál fejelte le a labdát, Ötvös csapott le rá, azonnal kicselezett egy védőt és egyedül tört kapura. A visszaérő védők sem zavarták a középpályást, nyolc méterről, jobb lábbal a rövid alsóba lőtt. A labda Horváth érintésével gurult a kapuba. 1–0

20. perc: Toma nagyon aktív, ezúttal a tizenhatoson belül cselezgetett, a harmadik védő szerelte.

Horváth könyöke vérzik, el kell látni a sebet, emiatt áll a játék.

14. perc: Hornyák az alapvonal előtt húzott vissza egy labdát, majd a kapussal volt versenyfutásban érte. Horváth volt gyorsabb.

13. perc: Hamed a barcikai tizenhatoson belül Ötvöshöz passzolt, akinek blokkolták a lövését.

12. perc: Toma élesen a kapu elé érkező beadásáról éppen csak lemaradtak a társak.

7. perc: Toma veszélyesen vezette az alapvonal felé a labdát, de a beadás előtt hosszan tolta meg a labdát. Kirúgás.

6. perc: Ötvös jobbról érkező lapos szabadrúgását Papp tette volna tovább, de egy védőben elakadt a passza.

A Spartacus honlapja szerint 1980. májusában nagyon nem szerették Nyíregyházán a kazincbarcikai csapatot. 16000 szurkoló készült megünnepelni az NB I-be kerülést, ám a barcikaiak 1–0-ra győztek a Városi Stadionban. Más kérdés, hogy a Spartacus így is feljutott... Különösen a nyolcvanas években számított mumusnak a borsodi csapat a mieink számára, 1988-ig hétszer nyertek ellenünk, miközben a Szpari csak kétszer győzött. Aztán 2010 után fordult a kocka, azóta mi nyertünk hétszer, és a Kazincbarcika csak kétszer. Vasárnap 45. alkalommal találkozik a két csapat.

3. perc: Jánvári a saját kapujától öt méterre vágta ki a labdát a mezőnybe.

1. perc: néhány másodperccel a középkezdés után máris az ellenfele tizenhatosán belül passzolgatott a Spartacus, de jól zárt a védelem.

Elkezdődött a mérkőzés!

A nyíregyháziak két vereség után próbálnak javítani (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

A stadion eredményjelzője technikai okok miatt nem üzemel.

A csapatok már a pályán. Nagyjából 1000 szurkoló látogatott ki a Városi Stadionba.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Két óra múlva kiderül, három forduló elteltével sikerül-e a visszatalálnia a győzelem útjára a Nyíregyházának az eddig csupán egyetlen diadalt felmutatni tudó Kazincbarcika ellenében.

ELŐZMÉNYEK

A Nyíregyháza Spartacus három győzelemmel kezdte a szezont, vezette a tabellát is, augusztus 8. óra azonban nem nyert meccset: ikszelt a Doroggal (1–1), majd kikapott DEAC-tól (0–1), és szerdán Győrben is elvérzett (0–1), a 7. fordulót tíz ponttal a hetedik helyről várta.

A Kazincbarcika a nyitányon nagy meglepetésre pontot szerzett a Vasas vendégeként (1–1), a következő három fordulóban egy pontot szerzett, az elmúlt egy héten megverte előbb a Soroksárt (2–0), majd szerdán ikszelt a Doroggal (1–1).

A hétközi forduló egyik oldalon sem telt el nyom nélkül. A Szparinál például a belső védő Papucsek Barnát kellett már az első félidőben lecserélni, de poszttársai közül Jánvári Gábor és Fodor Ferenc játéka is kérdéses volt, a Barcikánál Heil Valter és Krausz Raul is súlyosan megsérült, rájuk hosszú ideig nem számíthat Vitelki Zoltán vezetőedző.

Gálhidi Györgynek egyáltalán nem ismeretlen az aktuális rivális, hiszen a 2018-2019-es idénytől az előző szezon végéig irányította a Kazincbarcikát.

„A barcikai csapat szerintem nyitott könyv előttünk, bár ott is voltak változások december óta, amióta eljöttem – mondta Gálhidi György aKelet-Magyarországnak.– Egy agresszív, harcos, kemény csapatot várunk. Nagyon nehéz meccs lesz. Tudom, hogy a szurkolóinkat nem kényeztettük el az elmúlt meccsen, de nagy szükség lenne a lelkes biztatásukra, amolyan megelőlegezésként.”

A hat ponttal 14. KBSC mestere előrelépésben bízik.

„Mostani riválisunk vezetőedzőjének, Gálhidi Györgynek voltam a játékosa, vagyis így, illetve kollégaként is ismerem a munkásságát – mondta el Vitelki Zoltán azÉszak-Magyarországnak.– A stabilitást helyezi előtérbe, ezért biztos, hogy nem lesz könnyű dolgunk Nyíregyházán. A Spartacus jó kezdés után megtorpant egy kicsit, de ez igazán a mi találkozásunk szempontjából nem jelent semmit, mindenre fel kell készülnünk. Valamennyi mérkőzésen szintet kell lépnünk, hozni kell valami pluszt, a Soroksár és a Dorog ellen sok olyan dolgot mutatott a csapat, amiben erős, ezeket kell továbbvinnünk.”