A Nyíregyháza megverte a DVTK-t a keleti rangadón

2022.03.09. 15:06
Nagy csata zajlott a balmazújvárosi stadionban (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Nyíregyháza a forduló előtt listavezető Diósgyőri VTK-t fogadta ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban, és Kovács Ádám második játékrészben szerzett góljával 1–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 1000 néző.Vezette: Takács Tamás (Medovarszki János, Belicza Bence Péter)
Nyíregyháza: Fejér– Szokol, Gengeliczki, Papucsek, Debreceni Z.–Sigér Á. (Szabó B., 90+1.), Márkus– Vass P., Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 66.) – Novák Cs. (Banyoi, 80.).Asszisztens edző: Balogh Zoltán
Diósgyőri VTK: Danivolics – Szűcs K. (Bertus, 79.), Szatmári Cs., Belényesi Cs.– Németh Márió (Eperjesi, 37.), Molnár G., Lucas, Oláh B. (Zsolnai R., 79.), Keller (Jurek, 37.) – Eppel (Horváth Z., 62.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Kovács Á. (50.)
Balogh Zoltán:
– Ősi riválist sikerült legyőznünk. Gólt szereztünk, jól védekeztünk, harcosak voltunk. Ez igazi csapatmunka volt.
Kondás Elemér: – Hiába kezdtünk jól, az első félidei kényszerű cserék nem könnyítették meg a helyzetünket. A második félidőben ugyan volt egy kapufánk, de ott nem voltak egyforma súlyúak a játékvezető ítéletei.

A keleti rangadó elején a Diósgyőr játszott mezőnyfölényben, a találkozó első helyzetei mégis a Nyíregyháza előtt adódtak. Ahogy telt az idő, úgy vált egyre kiegyenlítettebbé a játék, a Szpari agresszívan letámadta ellenfelét, a vendégek pedig egyre több technikai hibát követtek el. A 14. percben egy emberként pattant fel a hazai kispad, az öröm azonban korai volt: Kovács Ádám gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A félidő közepén kettőt cserélt Kondás Elemér, Keller sérülés miatt, a sárga lapos Németh Márió elővigyázatossági okokból hagyta el idő előtt a pályát.A változtatások után sem lett veszélyesebb a vendégek támadójátéka, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrész rögtön diósgyőri helyzettel indult, Könyves találta el a kapufát. Az 50. percben megszerezte a vezetést a Nyíregyháza: gyorsan elvégzett bedobás után formás támadást vezettek a hazaiak, Kovács Ádám pedig 5 méterről, ezúttal már szabályos gólt szerzett. Az előny birtokában mélyebben védekezett a Szpari, de igyekezett nem magára húzni az ellenfelét, ha úgy hozta a játékhelyzet, bátran letámadott. A hajrában már csak a védekezésre volt erejük a hazaiaknak, ám a meddő mezőnyfölényben játszó DVTK nem tudott igazi helyzetet kialakítani, így a Nyíregyháza megérdemelten nyerte meg a keleti rangadót.

Az egész mérkőzés alatt remek hangulatot teremtő 300 diósgyőri szurkoló csalódottan hagyta el a balmazújvárosi stadiont, abban a tudatban, hogy ha a Vasas győzni tud a Pécs ellen, csapatuk elveszíti első helyét a táblázaton. 1–0

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

93. perc: Véget ért a mérkőzés, Kovács Ádám góljával 1–0-ra nyert a Nyíregyháza! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

91. perc: Sigér Ákost Szabó Bálint váltja.

A játékvezető 3 percet hosszabbít, Kondás Elemér kevesli, van némi igaza, sokat állt a játék.

82. perc: Molnár Gábor 18 méteres, középre tartó lövését védte Fejér.

80. perc: A Szpari is változtat, Novák Csanádot Banyoi váltja.

79. perc: Csere a vendégeknél, lemegy Oláh B. és Szűcs K., helyettük Bertus és Zsolnai R. a pályán.

75. perc: Átvette az irányítást a Diósgyőr, de egyelőre nem tudott komolyabb helyzetet kidolgozni.

66. perc: A gólszerző Kovács Ádámot Pócsik váltja a Szparinál.

65. perc: Egy jó ritmusú hazai kontratámadás után Sigér Ákos lőtt 7 méterről, de csak az oldalhálót rezgette meg.

Jól játszott a Nyíregyháza, játékosai ezúttal csúsztak-másztak  (Fotó: Török Attila)

62. perc: Cserélnek a vendégek, Eppel helyett Horváth Zoltán érkezik.

53. perc: Sigér Ákos kap sárga lapot.

50. perc: GÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! Egy letámadás utáni gyorsan elvégzett bedobást követően Zamostny passzolt Novákhoz, aki beforgatta védőjét, majd jobbról középre lőtte a labdát, az érkező Kovács Ádám pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba passzolt. 1–0

47. perc: Bekezdett a Diósgyőr, Könyves lőtt kapufát 10 méterről.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

45+1.perc: Véget ért az első játékrész.

Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

42. perc: Lucas rövidre tartó lövését tolta ki Fejér. A Szpari kapusát a védés után ápolni kellett, mert a feje találkozott a kapufával, szerencsére nincs nagy gond.

38. perc: Sokkal veszélyesebb a kapura a Nyíregyháza, most Kovács Ádám veszélyes lövését blokkolta egy diósgyőri védő.

37. perc: Kettőt cserél az első félidőben Kondás Elemér. Keller sérülés miatt hagyja el a pályát, míg a sárga lapos Németh Márió elővigyázatossági okokból. Helyettük Jurek és Eperjesi a pályán.

31. perc: Novák készítette le lövésre a labdát Sigér Ákosnak, Szatmári Csaba azonban blokkolta a nyíregyházi középpályás 7 méteres próbálkozását.

25. perc: Németh Márió rántotta le Debreceni Zalánt, sárga lap.

14. perc: Formás nyíregyházi akció után Vass Patrik lőtte középre a labdát a jobb oldalról, a hosszún érkező Kovács Ádám pedig a kapuba passzolt, de korai volt a hazaiak öröme: a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés (Fotó: Török Attila)

A mérkőzést megközelítőleg 1000 néző tekinti meg.

5. perc: Debreceni Zalán beadása találta meg Novák Csanád fejét, de a Szpari csatára nem tudott erőt vinni fejesébe, a labdát könnyedén szedte össze Danilovics.

1. perc: Útjára indult a labda, a Nyíregyháza piros-kékben, a Diósgyőr tiszta fehérben játszik.

Feczkó Tamás nem ülhet le a Nyíregyháza kispadjára, hiszen a Szpari legutóbbi mérkőzésén megkapta ötödik sárga lapját, ezért az asszisztens edző, Balogh Zoltán ül a hazai kispadon a keleti rangadón.

A diósgyőriek 300 jegyet kaptak a mérkőzésre, amely már a múlt héten elkelt. Csordulásig a vendég szektor, melynek egyik fele pirosba, a másik fehérbe öltözött.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen Nyíregyháza a mezőnyben a legtöbb győzelemmel – 16-tal – az élen álló Diósgyőri VTK ellen.