Nem bírt egymással a Budafok és a Nyíregyháza

Bereczky BenceBereczky Bence
2021.11.21. 12:50
Nem született találat a mérkőzésen (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a Nyíregyháza a Budafokot fogadta Balmazújvárosban. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a találkozón, a Szpari kétszer is eltalálta a kapufát, míg a vendégek inkább a mezőnyben domináltak. A helyzetek azonban kimaradtak, így gól nélküli döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 0–0
Balmazújváros,
Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Medovarszki János, Horváth Róbert)
Nyíregyháza: Hegedűs– Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos (Nemes, 84.) – Márkus– Pócsik (Novák Cs., 84.), Sztankó (Szabó B., 77.), Paku, Hamed (Vass P., 63.) – Zamostny. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Budafok: Horváth A.– Margitics, Jagodics, Fótyik, Kotula (Kalmár O., 66.) – Filkor, Soltész I.– Szabó M. (Ihrig-Farkas, 66.), Adorján K., László D. (Zuigéber, 66.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Feczkó Tamás:
– Két, taktikailag jól felkészített csapat találkozóján a második félidő elején mutatott játékunk alapján azt éreztem, hogy meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Sajnálom, hogy mindkét kapufánk kifelé pattant.
Csizmadia Csaba:
– Küzdelmes, jó mérkőzés volt nehéz talajú pályán. Mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, úgy éreztem, hogy ez egygólos mérkőzés lehet, de nem jött össze a gólszerzés egyik csapatnak sem. Igazságosnak érzem a döntetlent.

Sok párharc jellemezte a meccset (Fotó: Trifonov Éva)

A találkozó elején ismerkedtek egymással a csapatok, a Budafok játszott mezőnyfölényben, de nem forogtak veszélyben a kapuk. A játékrész legnagyobb helyzete a Nyíregyházáé volt, a 38. percben Paku távoli lövésénél a léc mentette meg a budafokiakat a góltól.

A második félidőt jobban kezdte a Szpari, és rögtön előnyhöz is juthatott volna, a kapufa azonban ismét a vendégekkel volt: Szokol beadása után Hamed fejese csattant a jobb oldali kapufán. A hajrában mindkét együttes a győzelemért harcolt, és a Budafoknak össze is jöhetett volna a győztes gól. Hegedűs eladott labdája után Ihrig-Farkasnak csak el kellett volna passzolnia a labdát Papucsek mellett, de a Szpari védője hatalmasat mentett. Mint később kiderült, ez volt a találkozó utolsó helyzete, így közepes iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született, amelynek igazán egyik csapat szurkolói sem örülhetnek.0–0

20. Tiszakécske16221216–36–208

90+3. perc: Véget ért a találkozó, nem született gól a találkozón. Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

84. perc: Cserél a Szpari, Novák és Nemes érkezik, Pócsik és Galambos helyére.

82. perc: Hegedűs hibázott hatalmasat, Kovács Dávidba passzolta a labdát, a hazaiak támadója Ihrig-Farkasnak továbbított, akinek már csak Papucsek mellett kellett volna elpasszolnia a labdát, de Papucsek blokkolni tudta próbálkozását.

77. perc: Változtat Feczkó Tamás, Sztankót Szabó Bálint váltja.

71. perc: Pócsik verte meg emberét a bal oldalon, de hosszan tolta meg a labdát, így Horváth András fel tudta venni azt.

66. perc: Hármat cserél a Budafok. Lemegy Kotula, László Dávid és Szabó Máté, pályán Kalmár Olivér, Zuigéber, és Ihrig-Farkas

65. perc: Galambos vállalkozott lövésre 23 méterről, Horváth András csak ütni tudta a labdát, amely Zamostny elé került, a hazaiak támadója 8 méterről mellé lőtt.

63. perc: Cserél a Szpari, Vass Patrik váltja Hamedet.

56. perc: Sztankó rúgott oda Fótyiknak, sárga lap.

54. perc: Egy hazai szöglet után Hamed lőtt 10 méterről, erőtlen lövését könnyedén fogta Horváth András.

52. perc: A szabadrúgást Kovács Dávid végezte el, a sorfalon megpattanó labda a kapu fölé szállt.

51. perc: Papucsek eladott labdája után nagy területe volt a budafoki támadóknak, végül Jánvári állította meg Kovács Dávidot 23 méterre a kaputól, sárga lap.

48. perc: Újabb nyíregyházi kapufa! Szokol adott be jobb oldalról, Hamed bevetődve fejelt 5 méterről, a labda a jobb oldali kapufát találta el.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első játékrész, nem hosszabbított a játékvezető.

44. perc: Márkus rántotta le László Dávidot a vendég kispad előtt, sárga lap.

Nagy csata zajlott a pályán (Fotó: Trifonov Éva)

40. perc: Kotula késett egy ütemet, becsúszása így a labda helyett Pócsik lábát találta el a félpályánál, sárga lap.

38. perc: Paku szánta el magát lövésre a Budafok kapujától 20 méterre, ballábas próbálkozása a felsőlécen csattant.

32. perc: Márkus Attila 22 méteres lövését blokkolta az egyik budafoki védő.

28. perc: Hamed cselezett befelé a jobb oldalon, próbálkozása se lövésnek, se beadásnak nem volt jó.

22. perc: Szabó Máté maradt lent a földön fejét fogva egy ütközés után, a játékvezető azonban nem állította meg a játékot, ez érthetően indulatossá tette a budafoki játékosokat. Szerencsére nem volt nagy a baj, és a vendégek támadója folytatni tudta a mérkőzést.

20. perc: Szabó Máté 7 méterről leadott lövését bravúrral védte Hegedűs.

14. perc: Pócsik verte meg emberét a jobb szélen, de beadása pontatlan volt, Jagodics tisztázott.

12. perc: A mezőnyben zajlik a játék, egyelőre nem forognak veszélyben a kapuk.

A mérkőzést megközelítőleg 200 néző tekinti meg, köztük tizenhét budafoki szurkoló.

Győzelemre készült a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafok sárgában, a Szpari piros-kékben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a hetedik helyen álló Nyíregyháza és gyengélkedő, jelenleg csak 14. helyezett Budafok.