Nem bírt egymással az Ajka és a Nyíregyháza

Bereczky BenceBereczky Bence
2022.08.28. 17:20
Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)<br />
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Nyíregyháza az Ajkát fogadta Sényőn. A hazaiak szereztek vezetést, a szünet előtt azonban Gaál révén egalizálni tudott az Ajka. Az első félidő kifejezetten élvezetes volt, a másodikban jószerivel semmi sem történt, így igazságos a döntetlen.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–FC AJKA 1–1 (1–1)
Sényő, 600
néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Nagy S.– Szokol (Farkas B., 71.), Baki, Papucsek, Gengeliczki (Sigér Á., a szünetben), Jánvári– Csősz (Deutsch, a szünetben), Márkus– Pataki (Gresó, 71.), Adamcsek (Kovács Á., 80.), Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
AJKA:Horváth D.–Kovács N, Tar, Jagodics, Szűcs K.–Kenderes, Tóth G., Sejben (Görgényi, 63.), Csizmadia–Gaál B. (Molnár M., 82.), Doncsecz (Berzsenyi, 63.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Novák Cs. (16.), ill. Gaál B. (44.)
Huszák Géza:
– Ismét tompán kezdtünk, aminek meg kell keresni az okát. Több játékosomból hiányzott a gyorsaság, ezért a szünetben mindenképp cserélni akartunk, de előtte egyenlített az Ajka. A második félidőben próbáltuk megszerezni a győztes gólt, sajnos nem sikerült.
Kis Károly: – A kapott gól után nagy erőket mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, és ez lélektanilag jókor sikerült. Úgy érzem, igazságos eredmény született, mert mindkét csapatnak voltak helyzetei, a hazaiak főleg fejjátékban erősek. Értékes pontot szereztünk a Nyíregyháza vendégeként.

Jobban kezdte a mérkőzést a Szpari, több lehetősége is volt neki, a 16. percben pedig góllá érett a fölénye, Novák Csanád bombázta a kapuba Gengeliczki labdáját. A gól után éledezni kezdett az Ajka, Gaál Bálint volt leginkább elemében, a vendégek támadója azonban két hatalmas helyzetet is elpuskázott. Harmadjára már nem hibázott, Kovács N. beadását fejelte a kapu közepébe a szünet előtt (1–1).

A színvonalas, szórakoztató első félidőt eseménytelen második követett, ahol nem igazán forogtak veszélyben a kapuk. Néhány kisebb lehetőség mindkét csapat előtt adódott, a Nyíregyháza talán valamivel közelebb járt a gólszerzéshez, de igazságos eredmény született.

20. Budafoki MTE6335–12–73

93. perc: Véget ért a mérkőzés, egy jó első félidőt egy feledhető második követett, igazságos a döntetlen. Köszönjük a figyelmet!

92. perc: Egy felívelés után tisztázni tudott az ajkai védelem.

A játékvezető 3 percet hosszabbít

90. perc: Novák is sárga lapot kapott, a meccs végi lapözön kitűnően jellemzi a második félidőt...

89. perc: Ezúttal egy ajkai lap, Kenderes gyűjtötte be.

88. perc: Gresó rúgta el sípszó után a labdát, sárga lap ismét.

86. perc: Deutsch kapott sárga lapot.

84. perc: Gresó ment el a bal oldalon, beadása azonban pontatlan volt.

82. perc: Csere a vendégeknél is, Molnár M. érkezik a gólszerző Gaál helyett.

80. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja Huszák Géza, Adamcseket, Kovács Á. váltja.

71. perc: Cserél a Szpari is: Gresó és Farkas B. érkezik Szokol és Pataki helyett.

65. perc: Tar sárgult be a vendégeknél.

63. perc: Cserél az Ajka: pályán Görgényi és Berzsenyi, lemegy Doncsecz és Sejben

58. perc: Novák Cs. jobb oldalról passzolt középre, Adamcsek lőtt 5 méterről, de próbálkozása egy blokkoló lábról fölé szállt.

57. perc: Egy bal oldali beadás után Novák Cs. fejelt centi fölé.

46. perc: Szünetben kettőt cserélt a Szpari, Gengeliczki és Csősz maradt bent az öltözőben, Sigér Á. és Deutsch a pályán helyettük.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Novák Csanád góljával vezetett a Szpari  (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

45. perc: Véget ért az első játékrész.

44. perc: Egyenlít az Ajka! 1–1 Kovács N. jobb oldali beadása Gaált találta meg középen, az ajkaiak csatára 5 méterről lefejelte a földre a labdát, amely a kapu közepében kötött ki.

35.perc: Ismét egy Gaál helyzet, ezúttal Nagy S. védte közeli lövését.

32. perc: Csizmadia ment el a jobb szélen, beadása után Gaál lőhetett senkitől sem zavartatva, de a felsőlécet találta el.

26. perc: Szokol passzolt haza rosszul egy labdát, Gaál csapott le rá, de óriási ziccerben a bal oldali kapufa mellé lőtt.

20. perc: Márkus távoli lövése szállt kapu fölé.

16. perc: GÓÓL! Vezet a Szpari! 1–0Gengeliczki vágott előre egy labdát Novák irányába, a nyíregyházi csatár megkerülte védőjét, majd 8 méterről kilőtte a jobb felső sarkot.

12. perc: Jánvári bal oldali beadása után Baki fejelt fölé.

9. perc: Csősz sárgult be a hazaiaknál.

5. perc: Egy jobb oldali szöglet után Novák fejelt kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a találkozó.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Nyíregyháza az Ajka ellen.