Nem volt kérdéses a budafoki győzelem

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.09.12. 15:50
Szabó Levente első budafoki bajnoki mérkőzésén azonnal a kapuba talált (fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Budafok mindkét félidőben produkált egy remek fél órát, ami elegendő is volt a magabiztos győzelméhez a Tiszakécske ellen. Új játékosai, Szabó Levente és Kalmár Benedek is góllal mutatkozott be a hazai közönségnek.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–TISZAKÉCSKEI LC 42 (20)
Budapest,
BMTE-stadion, 400 néző. Vezette: Erdős József (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Bese – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula (Kalmár, a szünetben) – Filkor (Nándori, 75.), Soltész – László D. (Zuigeber, 66.), Kovács D. (Adorján, 75.), Ihrig-Farkas – Szabó L. (Szabó M., 69.). Vezetőedző: Boér Gábor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler (Lovas, 81.), Oláh M., Kiprich D., Farkas M., Uzoma (Csáki, 72.) – Kovács B. (Simon, 72.), Horváth A. (Zádori, 59.), Erdei (Pongárcz, 59.) – Szalay Sz., Heffler N. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 19., Ihrig-Farkas (2–0) a 29., Heffler N. (11-esből, 2–1) a 40., Kalmár (3–1) a 70., Ihrig-Farkas (4–1) a 89., Zádori (4–2) a 90. percben

A nyári felkészülés megkezdése előtt nagy dilemmában voltak a budafoki vezetők: kit ültessenek a kispadra az előző idény hajrájában eltávozott Csizmadia Csaba helyére, Boér Gábort vagy Visinka Edét? Nos, a döntés az előbbire esett. Az elmúlt két évet Csákváron töltő Visinka Ede talán maga sem gondolta, hogy ilyen hamar, már a hetedik fordulóban jelenése lesz a Promontor utcában. Az újonc Tiszakécske azonban a szezon rajtját követően gyorsan edzőt váltott, a csapatot az NB II-be vezető Nagy Sándor helyére pedig a budafokiak által is „kerülgetett” szakembert ültette.

Ugyan bátran kezdett a Tiszakécske, a hazaiak gyorsan átvették a játék irányítását, és alig fél óra alatt kétgólos előnyre tettek szert. Sőt, több is lehetett volna, de Holczer Ádám többször is bravúrral hárított. Aztán a semmiből szépített a vendégegyüttes, s mivel álmosan kezdte a második félidő a Budafok, félő volt, hogy vérszemet kapnak a kécskeiek. Boér Gábor cseréi azonban remekül szálltak be, és ez tulajdonképpen el is döntötte a találkozót. A hazaiak teljesen megérdemelten tartották otthon a három pontot. 4–2

Vége a találkozónak.

90. perc: A csereként pályára lépő Zádori révén szépített a vendéggárda, 4-2.

89. perc: Ihrig-Farkasnak nem volt nehéz dolga miután Zuigéber kihagyhatatlan helyzetbe hozta az ötösön, 4-1.

81. perc: Vendégcsere: Vachtler helyére Lovas érkezett.

75. perc: Kettős hazai csere: Filkor és Kovács le, Nándori és Adorján be.

72. perc: Kettőt cserélnek a vendégek: Kovács Barnabás helyére Simon, Uzoma helyére Csáki érkezik.

70. perc: bal oldali támadás végén némi szerencsével Kalmár előtt maradt a labda, aki a tizenhatos bal sarkának közeléből a hálóba lőtt, 31!

69. perc: Szabó Leventét Szabó Máté váltja.

66. perc: László le, Zuigéber be.

64. perc: Bese kezéből kicsúszott Heffler lövése, szerencséjére Kalmár a gólvonalról mnteni tudott.

63. perc: László kapott sárga lapot, miután felrúgta Uzomát.

61. perc: Farkas Márk feltartásért kapott sárgát.

60. perc: Kovács Dávid sárgult be.miután buktatta Kiprichet.

59. perc: Kettős csere: Erdei és Horváth le, Pongrácz és Zádori be.

46. perc: Szünetben cserélt a hazai csapat, Kotula helyére Kalmár érkezett a folytatásra.

Erdős játékvezető lefújta az első félidőt.

40. perc: A büntetőt Heffler Norbert a bal sarokba lőtte, 21.

39. perc: Fótyik Dominik akasztotta Erdeit a tizenhatoson belül, sárga és tizenegyes.

32. perc: Kotula Máté kapott sárga lapot labda elrúgásért.

A sárga mezes kécskei védők nem boldogultak a gyors hazai támadókkal (Fotó: Földi Imre)

30. perc: Majdnem itt a harmadik... László lépett ki egyedül a balösszekötő helyén, 11 méterről, óriási helyzetből lőtt, Holczer Ádám azonban bravúrral hárítani tudott.

29. perc: Szalay Dániel a tizenhatos jobb sarkának közeléből mesterien ível a kapu elé, a hosszúról nagy lendülettel érkezett Ihrig-Farkas Sebestyén és gyönyörű mozdulattól fejelt a bal felsőbe, 20.

25. perc: Ivószünetet rendelt el Erdős József játékvezető.

19. perc: Kovács remek perdítését követően Szabó Levente törhetett kapura középen. Egy csel után 16 méterről,ballal úgy lőtt a léc alá, hogy labdája felperdült egy bevetődő kécskei védő lábán, becsapva ezzel Holczer Ádámot, 10.

17. perc: Jagodics felívelését Vachtler az ötös jobb sarkáról, estében vágta szögletre Ihrig-Farkas elől.

Nyugodtan játszik a Tiszakécske, mi több, többet is birtokolják a labdát.

8. perc: Kovács Barnabás 25 méteres lövése szögletre pattant az egyik hazai védőről. A sarokrúgás azonban veszélytelenül szállt a budafoki kapu előterébe.

Kiprich Dávidék (jobbról) nem kímélték a hazai támadókat (Fotó: Földi Imre)

5. perc: Nem kellett sokáig várni az első sárgára, melyet a kécskeiek fiatalja, Kovács Barnabás kapott a saját térfélen elkövetett szabálytalanságért.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés: a hazaiak szokásos piros-fekete csíkos szerelésükben, a vendégek tiszta sárgában léptek pályára.

A hazai együttesben az utolsó pillanatban igazoltak közül csak Szabó Levente került a kezdőbe, Adorján Krisztián és Kalmár Olivér a kispadon kezd.

A vendég Tiszakécske kispadján ezúttal mutatkozik be Visinka Ede, aki az elmúlt két szezonban a csákváriak vezetőedzője volt. Az első évben a negyedik helyig vezette az Aqvitalt, ám az előző idényben csupán vért izzadva tudta bent tartani a gárdát, így nem jelentett különösebb meglepetést, hogy a nyáron nem hosszabbították meg szerződését.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az eddig ötvenszázalékos teljesítményt nyújtó, tavasszal még NB I-es Budafok a nyeretlenül sereghajtó, újonc Tiszakécske ellen.