Az Ajka sem tudta megállítani az éllovas Szparit

2021.09.12. 15:50
A labdarúgó NB II hetedik fordulójában ötödik győzelmét aratta a Szpari, amely az első félidőben aktívabban, a második játékrészben kissé hitehagyottan futballozó Ajkát győzte le két góllal.
LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–FC AJKA 2–0(1–0)
Balmazújváros,Városi Stadion,400néző.Vezette:Szőts Gergely (Márkus Tamás, Rózsa Dávid)
NYÍREGYHÁZA:Fejér – Kilyén, Szokol,Jánvári, Nemes – Paku, Márkus A. – Csörgő (Szabó B., 85.), Vass P. (Pócsik, 69.), Gresó (Zamostny, 55.) – Novák Cs. (Banyoi, 85.). Vezetőedző:Szergej Pacaj
AJKA:Horváth D. – Tóth G., TarHeffler T., Présinger – Görgényi – Murka (Földi, 66.), Lehoczky, Csizmadia (Szűcs K., 78.), Sejben (Szarka, 66.) – Gaál B. (Orosz M., 78.). Vezetőedző:Kis Károly
Gólszerző: Csörgő (29.), Zamostny (74.)
Szergej Pacaj: – Az első játékrészben nem a megbeszéltek szerint játszottunk, a gól viszont megnyugtatta csapatomat. A második félidei játékunk már jobban tetszett, a cserék jól szálltak be a meccsbe, és azt gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk.
Kis Károly: – Csapatom nagy erőket mozgósított, hogy legyőzze a listavezető Nyíregyházát, több nagy lehetőséget is kidolgoztunk, ezek sajnos kimaradtak, ellenfelünk pedig jól sáfárkodott a helyzeteivel.

A veretlen Nyíregyháza ideiglenes otthonában, Balmazújvároson fogadta az Ajkát. Aktívabban kezdett a vendégcsapat, többet birtokolta a labdát, és több lehetőségeket alakított ki. Hiába próbálkoztak azonban a fehér mezesek, a 29. percben egy jól beívelt bal oldali szabadrúgás után Csörgő Raul öt méterről a kapu jobb oldalába csúsztatott (0–1). A gól megnyugtatta a hazaiakat, akik ettől kezdve sokkal magabiztosabban játszottak, az első félidőben maradék részében nem is tudott helyzetbe kerülni az Ajka.

A második félidő első huszonöt percében nem sok minden történt a sárga lapokon és a cseréken kívül. Hiába volt többet a labda a vendégeknél, egyre gyakrabban tudott kontrázni a kék mezes együttes, amely az egyik ilyen ellentámadás során Zamostny révén megszerezte a második gólját (0–2). A második találat után teljesen hitehagyottá vált az Ajka, mintha nem is nagyon hitt volna már a pontszerzésben, a szabolcsiak pedig taktikusan őrizték előnyüket. Győzelmével továbbra is a táblázat élén áll a Nyíregyháza, hét mérkőzés után veretlenül, az Ajka ugyanennyi találkozó után öt pontot szerzett.

20. Tiszakécske7258–16–82

90+3. perc:Véget ért a mérkőzés, kétgólos nyíregyházi győzelmet hozott a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

91. perc: Ismét mintaszerű nyíregyházi kontratámadás, Paku indította a bal oldalon Pócsikot, aki egészen a tizenhatosig vezette, majd lőtt, Horváth lábbal védett!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

85. perc: Csörgő Raul és Novák Csanád helyett Szabó Bálint és Banyoi Andrei-Robert folytatja.

85. perc:Csörgő rántotta vissza ellenfelét, sárga lapos figyelmeztetésért cserébe.

83. perc: Szép kontratámadás, Zamostny ugratta ki a bal oldalon Pócsikot, aki laposan lőtt, Horváth bravúrral védett.

78. perc: Kettőt cserél Kis Károly: Csizmadia Zoltán és Gaál Bálint helyett Szűcs Kristóf és Orosz Márk érkezik a pályára.

74. perc: Egy kirúgás után Novák csúsztatta a labdát a csereként beálltZamostny elé, aki 15 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0

72. perc: Egy kirúgás után Csörgő találta magát lövőhelyzetben, életerős próbálkozását védte Horváth Dániel. Még ebben a percben, a szöglet után Novák pöckölt kapura, ám Horváth ismét védett.

70. perc:Kilyán vágta fel a megiramodó Gaál Bálintot, sárga lapot kapott érte.

69. perc: Második változtatására szánta el magát Pacaj mester, Pócsik Botond váltotta Vass Patrikot.

66. perc: Kettőt cserél a hátrányban lévő Ajka: Sejben Viktor és Murka Benedek helyén Földi Botond és Szarka Ákos a pályán.

60. perc: Cserél a hazai csapat, Gresó Mátyás helyett Zamostny Balázs érkezik.

55. perc:Présinger Ádám kapott sárga lapot reklamálásért.

49. perc:Lehoczky rúgott oda Vass Partiknak, sárga lap a jutalma.

46. perc:Megkezdődött a második játékrész.

45. perc: Véget ért az első félidő, hiába támadott többet a vendégcsapat, a hazaiak szerezték meg a vezetést.

42. perc: Paku lőtt a Dorogból nagyjából 22 méterről, nem sokkal a bal alsó sarok mellé.

Hiába támadott többet az Ajka, egy pontrúgás után a Szpari szerezte meg a vezetést (Fotó: Trifonov Éva

34. perc: Ajkai játékos feküdt a földön, ám a csapatok vonakodtak kirúgni a labdát, végül a vendégek szabálytalankodtak, amely után kisebb perpatvar keveredett, a játékvezető Jánvári Gábornak mutatta fel a sárga lapot.

29. perc:GÓÓÓL! Gresó bal oldali szabadrúgására mintaszerűen érkezett Csörgő Raul és öt méterről a hosszú sarokba csúsztatott. 1–0

25. perc:Csizmadia lőhetett húsz méterről, szemben a kapuval, jócskán mellé.

Aktívabban kezdett a vendégcsapat (Fotó: Trifonov Éva)

14. perc: Ügyes jobb oldali ajkai akció után Gaál került lövőhelyzetbe, ám tíz méterről leadott lapos próbálkozását lábbal védte Fejér.

11. perc: Gresó cselezgetett a bal oldalon, majd egészen az alapvonaltól leadott éles beadása végül elszállt a kapu felett nem sokkal.

8. perc: Gaál Bálint csavart kapura egy bal oldali szögletet, Fejér résen volt és kiütötte a labdát.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak kezdték a találkozót.

Az Ajka ellen is megőrizné veretlenségét a Nyíregyháza (Fotó: Trifonov Éva)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a tabellát vezető Nyíregyháza az eddig várakozáson alul szereplő, vendég Ajka ellen.