Zuigeber és Bognár villanásával győzte le az MTK a Szentlőrincet

Patai GergelyPatai Gergely
2023.01.29. 14:50
Kétgólos győzelemmel kezdte a tavaszi idényt az MTK (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában sokáig jól tartotta magát a Szentlőrinc az MTK otthonában, ám a szünet után a csereként beálló Zuigeber Ákos, majd a hajrában Bognár István is betalált, így a fővárosi kék-fehérek 2–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SZENTLŐRINC 2–0 (0–0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 700 néző. Vezette: Farkas Ádám (Szert Balázs, Szécsényi István)
MTK: Rácz G. – Varju, Szépe, Bobál D., Nagy Zs. (Poór, 71.) – Kata, Horváth A. (Kocsis G., 80.) – Stieber Z. (Zuigeber, a szünetben), Bognár I., Kovács M. (Molnár Á., 90+1.) – Németh K. Vezetőedző: Horváth Dávid
SZENTLŐRINC:
Bese Balázs – Farkas M., Havas, Tamás L., László D. – Pintér Á., Papp G. B., Daróczi, Rétyi (Csörgő, 74.) – Radosevic (Mahler, 87.), Taipi (Novák Zs., 65.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző:
Zuigeber (55.), Bognár I. (89.)
Horváth Dávid: – Fontos volt a jó szezonkezdés. Az első félidőben még túl lassúak, körülményesek voltunk, a szünet után viszont sikerült felgyorsítani játékunkat, és jöttek is a helyzetek és a gólok.
Jeremiás Gergő: – A védekezésünkkel többé-kevésbe elégedett vagyok, a támadójátékunk azonban kevés volt, az adódó két-három helyzetből kellett volna gólt szereznünk.

A bajnokságban utolsó nyolc őszi találkozóján nem talált legyőzőre, majd a januárban lejátszott három felkészülési mérkőzését megnyerte az MTK Budapest, amely a labdarúgó NB II első idei fordulójában a Szentlőrincet látta vendégül. Jeremiás Gergő együttesének jól sikerült a felkészülés, s bár rossz sorozattal zárta a 2022-es naptári évet, a kék-fehérek elleni hazai pontszerzés után idegenben is bravúrra készült.

Lendületesen, jó iramban kezdődött a mérkőzés, az első negyedóra a vendéglátóké volt, ám a folytatásban a Szentlőrinc előtt is adódtak lehetőségek. Az igazán nagy helyzeteket ugyanakkor az MTK dolgozta ki, Bese Balázs előbb Nagy Zsombor közeli próbálkozását, majd Horváth Artúr kapáslövését védte bravúrral. A félidő végén a mezőnyben folyt a játék, a szünetben 0–0-ra álltak a felek.

A fordulás után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a fővárosiak, tíz perc telt el a második félidőből, amikor a csereként beálló Zuigeber Ákos gyors akció végén vezetést szerzett a házigazdának (1–0). Horváth Dávid együttese a hátralévő időben átengedte a területeket a baranyaiaknak, s bár sokáig meddőnek bizonyult a Szentlőrinc mezőnyfölénye, a hajrára fordulva két téli igazolás, Pintér Ádám és Radosevic Ognjen is egyenlíthetett volna. Rácz Gergő azonban állta a sarat, Bognár István pedig klasszismegoldással lezárta a mérkőzést, az MTK megérdemelt győzelmet aratott. 2–0

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, az MTK 2–0-ra győzött a Szentlőrinc ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc:Jutott csere a hosszabbításra is, Kovács Mátyást a 18 évesMolnár Ádinváltotta, aki ezen a mérkőzésen debütál a felnőttcsapatban!

Három perc a hosszabbítás.

Bognár István is megvillant a hajrában (Fotó: Árvai Károly)

89. perc: GÓÓÓL, ELDŐLT! Az egész mérkőzésen ragyogóan játszó Bognár István fordult kapura, és 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0!

87. perc:Szentlőrinci csere, Radosevic elfáradt, Mahler érkezett a hajrára.

82. perc: ÚJABB KAPUFA!Bognár indította Némethet,aki 16 méterről a jobb kapufát találta el.

80. perc:Cseréltek a hazaiak, Horváth le, Kocsisbe.

Radosevic Ognjen (labdával) jó játékkal mutatkozott be a Szentlőrincben (Fotó: Árvai Károly)

79. perc: Radosevictekert 22 méterről a bal alsó mellé, nem sok hiányzott a gólhoz.

77. perc: RÁCZ-BRAVÚROK! Előbb Daróczilőtt távolról, félmagasan, majd a kipattanót Pintértűzte kapura, de Ráczmindkét alkalommal nagyot védett.

74. perc: Ismét cserélt a Szentlőrinc, Rétyit Csörgőváltotta.

Leült a mérkőzés, alábbhagyott az iram. A Szentlőrinc többet birtokolja a labdát, de nem tud helyzetet kialakítani.

71. perc: Újabb hazai változtatás, Nagy Zsombor kisebb sérülés miatt hagyta el a pályát, Poórérkezett a helyére.

65. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Taipi helyére Novákérkezett.

59. perc:Pintér ugratta ki a bal szélen Rétyit,de Rácz jól jött ki a kapujából, és megszerezte a labdát a támadó elől.

57. perc: KAPUFA!Kovács Mátyás lőtt 13 méterről laposan, a labda a bal kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe.

Szép akció végén szerzett vezetést az MTK (Fotó: Árvai Károly)

55. perc: GÓÓÓÓL, VEZET AZ MTK! Kovács Mátyás átadása László sarkáról Zuigeber Ákos elé pattant, aki kapásból, 17 méterről a bal alsóba lőtt. 1–0!

53. perc: Horváth lőtt egy pattanás után, kilenc méterről fölé.

51. perc: Bognárszabadrúgása elkerülte a bal alsót.

50. perc: Havasnak is felmutatta a játékvezető a sárga lapot.

48. perc:Bobál beadását Kovács Mátyásfejelte mellé.

46. perc:A szünetben cseréltek a hazaiak, Stiebert Zuigeber váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, az MTK kezdte a második játékrészt.

Az első félidőben egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon (Fotó: Árvai Károly)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben 0–0-ra áll az MTK és a Szentlőrinc összecsapása.

41. perc:Bognár beadása után Némethreklamált kezezés miatt, a játékvezető sárga lappal figyelmeztette.

Az elmúlt percekben átvette a kezdeményezést a házigazda, beszorult a Szentlőrinc.

36. perc: Bognár szögletét Bobálcsúsztatta kapu mellé.

Bese Balázs több bravúrt is bemutatott (Fotó: Árvai Károly)

33. perc: NAGY VÉDÉS!Bognár adott középre jobbról, az érkező Horváthhét méterről, kapásból lőtt, Beselábbal védett.

28. perc:Bognárlőtt 18 méterről laposan, Bese Balázs könnyedén fogta a labdát.

25. perc: MI MARADT KI? Kovács Mátyás beadásáraNagy Zsomborérkezett jó ütemben, aki közvetlen közelről próbálkozott, de Besenagyot védett.

21. perc: Radosevictört be a tizenhatoson belülre, majd hét méterről, kiszorított helyzetből a rövid felsőt vette célba, nem sokat tévedett.

Az első negyedóra végén magára talált a Szentlőrinc (Fotó: Árvai Károly)

17. perc:Pintér adott középre laposan, Taipi13 méterről, kapásból a léc fölé lőtt.

16. perc:Egyre aktívabb a Szentlőrinc, ezúttal Radosevic ugratta ki Rétyit,de Szépe belelépett a lövésbe.

14. perc: Rétyipróbálkozott külsővel éles szögből, lövése elment a kapu előtt.

13. perc: Stieberszabadrúgása bedobásra pattant a sorfalról.

12. perc: Radosevickapta a mérkőzés első sárga lapját.

Lendületesen, jó iramban kezdődött a mérkőzés (Fotó: Árvai Károly)

11. perc: Rétyiindult meg a bal szélen, szép cselekkel lopta a távolságot, de Varju jól védekezett, kirúgással jöhet az MTK.

7. perc:Bognár szöktette a jobb szélen Stiebert, aki egy csel után középre adott, kisebb kavarodás végén Némethlesről talált a kapuba.

3. perc: Némethkapáslövése kerülte el a kaput.

Tiszta fehérben az MTK, piros mezben és fekete nadrágban a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda az Új Hidegkuti Nándor Stadionban!

Érkeznek a pályára a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a találkozó!

ELŐZMÉNYEK

A két együttes eddig mindössze kétszer találkozott egymással, 2014-ben a Magyar Kupában 2–0-ra nyert az MTK, míg tavaly augusztusban Szentlőrincen 3–3-as döntetlennel zárult az NB II-es bajnoki.

„Úgy érzem, felkészültünk az előttünk álló tizennyolc bajnokira, a játékosaink nagyszerű munkát végeztek az utóbbi hetekben – mondta a klubhonlapnak a Szentlőrincet irányító Jeremiás Gergő.– Elégedett vagyok a látottakkal, de a bajnokikon derül ki, hogy valóban kellőképpen felkészültünk-e. A mérkőzés esélyese az MTK, de nem feltett kézzel megyünk ki a pályára, hiszen minden egyes meccsen azért dolgozunk, hogy összegyűjtsük a bennmaradáshoz szükséges pontokat. Mindenki tisztában van azzal, hogy csak maximális teljesítményt nyújtva lehet esélyünk a pontszerzésre. Ha sikerül megvalósítani, amit elterveztünk, borsot törhetünk ellenfelünk orra alá.”

Október közepe óta nem tudott győzni az NB II-ben a Szentlőrinc,amely húsz forduló után 22 ponttal a 16. helyen áll a bajnoki tabellán. A baranyaiak a Gyirmót elleni gól nélküli döntetlennel zárták az ősziidényt, január első hetében pedig elkezdték a felkészülést a folytatásra. A téli szünetben kulcsemberek távoztak a klubtól, Szabó Máté Pécsre, Németh Erik Soroksárra igazolt, ugyanakkor a fiatal Pintér Ádám, valamint az Újpestről kölcsönbe érkező RadosevicOgnjen nagy erősítést jelenthet.Jeremiás Gergő csapata is három felkészülési mérkőzést játszott, a Kozármisleny elleni 2–2-es döntetlent követően a PMFC-t 1–0-ra, a horvát Bijelo Brdot 2–1-re győzte le.

„Jó állapotban van a csapat, nem féltem a srácokat – jelentette ki határozottan Horváth Dávid, az MTK vezetőedzője a klub közösségi oldalának adott interjúban. – A felkészülési mérkőzéseken az eredmény másodlagos, fontosabb, hogy hasznos tanulságokkal szolgáltak a találkozók, és elsősorban védekezésben sokat léptünk előre. Hosszú lesz a tavaszi idény, már az elején szerda-vasárnap ritmusban játszunk, de fizikailag felkészítettük a csapatot a fokozott terhelésre. A Szentlőrinc taktikailag érett csapat, amelyen már érződik Jeremiás Gergő munkája. Az első mérkőzés mindig fontos, ilyenkor nagyobb az izgalom is a játékosokban, de egyértelmű a célunk, hazai pályán mi szeretnénk irányítani.”

Az őszi idény utolsó nyolc mérkőzésén nem talált legyőzőre az MTK Budapest,amely 38 ponttal a 3. helyről várja a folytatást, mindössze egy ponttal lemaradva a már feljutást érő pozícióban álló Pécs mögött. A fővárosi kék-fehérek hosszú felkészülésen vannak túl, amelyet a szakmai stáb összességében sikeresnek ítélt, ám az edzőmérkőzéseken nem jött ki a lépés, Horváth Dávid együttese a Dortmund U23-as csapatától (0–6), a szintén német Magdeburgtól (2–4) és az azeri Kapaztól (0–1) is vereséget szenvedett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 3. helyen álló, nyolc meccse veretlen MTK a hét bajnoki óta nyeretlen Szentlőrinccel szemben.