Kétgólos hátrányból fordított az MTK a Dorog ellen

Patai GergelyPatai Gergely
2022.08.14. 18:50
A Dorog legyőzésével megőrizte veretlenségét, és az élre ugrott az MTK (Fotó: Földi Imre)
A sereghajtó Dorog alig negyedóra után már két góllal vezetett az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, ám az MTK a mesterhármast szerző Futács Márkó vezérletével fordított, és magabiztos, 5–2-es győzelmet aratott a labdarúgó NB II 3. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–DOROGI FC 5–2 (2–2)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 800 néző. Vezette: Takács Tamás (Albert István, Bertalan Dávid)
MTK: Balázs – Poór, Szépe, Nagy Zs. – Miknyóczki (Kovácsréti, a szünetben), Kata, Bognár I. (Biben, 82.), Stieber Z. (Lehoczky, a szünetben), Medgyes S. (Nagy B., 85.) – Németh K. (Kovács M., 80.), Futács. Szakmai igazgató: Bognár György
DOROG: Borsos V. – Sztojka (Szilágyi Sz., 56.), Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. – Lustyik (Tóth B., 56.), Lénárth (Nagyházi, 77.) – Barna G., Szerencsi (Kapornai, 73.), Szedlár – Magyari (Szalai J., 56.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szerencsi (0–1) a 11., Szedlár (0–2) a 17., Futács (1–2) a 29., Futács (11-esből, 2–2) a 36., Futács (3–2) a 67., Németh K. (4–2) a 76., Kovácsréti (5–2) a 85. percben
Kiállítva: Barna G. (második sárga lap) a 79. percben
Az MTK Budapest nem tartott sajtótájékoztatót, Bognár György pedig továbbra sem nyilatkozik lapunknak.
Fenyvesi László: – Ha kétgólos előnyben gólra váltjuk a helyzetünket, eldönthettük volna a mérkőzést. Ehelyett az MTK még a szünet előtt egyenlített, majd elkerülhető gólokat kaptunk. Van mire építenünk, de bosszantó, hogy ismét pont nélkül maradtunk.

Továbbra is a támadófutballra esküszik Bognár György, aki az MTK szakmai igazgatójaként is hasonlóan látványos játékot vár el csapatától, mint megelőző állomáshelyén, Pakson. A Szeged ellen Futács Márkó duplájával tartották otthon a pontokat a fővárosi kék-fehérek, ám Szentlőrincen hiába talált be háromszor is az MTK, be kellett érnie a döntetlennel. A legutóbbi idényt még az élvonalban töltő együttesnél az azonnali visszajutást tűzték ki célul, Bognár pedig a sereghajtó Dorog elleni találkozó előtt azt mondta, ehhez csapatának a védekezést kellene megszilárdítania.

Nos, egyelőre nem sikerült, ugyanis alig telt el negyedóra a mérkőzésből, amikor a dorogiak már két góllal vezettek a Hidegkuti-stadionban. Szerencsi Miklós előbb higgadtan értékesített a ziccerét, majd öt percre rá tanári gólpasszt adott Szedlár Zoltánnak, aki látványos mozdulattal duplázta meg a vendégek előnyét (0–2).Sőt, nem sokkal később le is zárhatta volna a mérkőzést a Dorog, ha a középen tisztán érkező Szerencsi pontosabban céloz. Balázs József azonban nagyot védett, a házigazda pedig hiába került harmadik idénybeli mérkőzésén is hátrányba, nem zuhant össze. Futács Márkó előbb egy megpattanó lövéssel szépített, majd büntetőből is betalált, így a szünetben már egálra álltak a felek (2–2).

A térfélcsere után már nem tudott ritmust váltani a Dorog, így csak idő kérdése volt, mikor töri fel ismét a reteszt az MTK. Poór Patrik fejese még a keresztlécen csattant, ám két perccel később az ihletett formában futballozó Futács Márkómegszerezte saját maga és csapata harmadik gólját, ami neki már az ötödik volt az idényben (3–2). Szinte azonnal válaszolhattak volna vendégek, ám Szalai József fejesét bravúrral védte Balázs, majd gyors támadás végén a túloldalon Németh Krisztián is beköszönt, eldöntve a nyitott kérdéseket (4–2). A hajrában Barna Gergő kiállítása miatt megfogyatkozott a Dorog, az 5–2-es végeredményt a szünetben becserélt Kovácsréti Márk állította be. Az MTK megőrizte veretlenségét, míg a dorogiak a jó kezdés ellenére ezúttal is pont nélkül maradtak, így három forduló után továbbra is sereghajtók.

20. Dorogi FC333–11–80
Nagy csatában tartotta otthon a pontokat az MTK (Fotó: Földi Imre)

90. perc: Véget ért a mérkőzés, kétgólos hátrányból fordítva5–2-re legyőzte az MTK a Dorogot. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

85. perc: GÓÓÓL, EZ MÁR AZ ÖTÖDIK! Az imént beállt Kovács Máté balról érkező beadását a hosszún érkező Kovácsréti fejelte a jobb alsóba.5–2!

85. perc: utolsó cserelehetőségét is kihasználta Bognár György, Medgyes le, Nagy Barnabásbe.

82. perc:Újabb hazai változtatás, ezúttal Szépe hagyta el a pályát, Bibenváltotta.

80. perc:Cserélt az MTK, Németh Krisztián helyéreKovács Máté érkezett.

79. perc: KIÁLLÍTÁS! Barna Gergőa második sárga lapját is megkapta, így villant a piros is, emberhátrányban a Dorog.

Kétgólos hátrányból kétgólos előnyt csinált az MTK (Fotó: Földi Imre)

76. perc: GÓÓÓL, OTT A NEGYEDIK! Németh Krisztián tört be a tizenhatoson belülre, majd éles szögből a rövid alsóba gurított. Borsos csak beleérni tudott,4–2!

73. perc:Újabb dorogi csere, Szerencsit Kapornai váltotta az utolsó negyedórára.

72. perc: Nagy védés! Szalaiöt méterről, tisztán fejelhetett, de Balázs reflexmozdulattal szögletre tolta a labdát.

67. perc: GÓÓÓL, FUTÁCS-TRIPLA! Németh Krisztián jó ütemben ugratta ki Futács Márkót, aki hét méterről laposan a bal alsóba lőtt. Fordít az MTK,3–2!

65. perc: KAPUFA!Bognár szabadrúgását Poórcsúsztatta a keresztlécre.

63. perc: Szerencsitekerése centikkel kerülte el a jobb felsőt.

61. perc: Bognár Györgyötis hasonló módon figyelmeztette a játékvezető.

58. perc: A Dorog vezetőedzője,Fenyvesi Lászlókapott sárga lapot reklamálásért.

56. perc:Hármas dorogi csere, Sztojka, Lustyik és Magyari le, Szilágyi, Szalaiés Tóth Barnabásbe.

55. perc: Szedláriramodott meg a bal szélen, majd éles szögből lőtt, de Balázs résen volt.

53. perc: Kovácsrétivette célba a tizenhatos sarkáról a jobb felsőt, nem sokat tévedett.

50. perc: Lehoczkylőtt tizennyolc méterről a jobb alsó mellé.

46. perc:Kettőt is cseréltek a hazaiak a szünetben, Miknyóczki helyére Kovácsréti érkezett, míg Stieber Zoltánt Lehoczky váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Dorog kezdte a második félidőt.

Az MTK a szünet után felülkerekedett a Dorogon (Fotó: Földi Imre)

45+3. perc: Vége az első játékrésznek, a Dorog alig negyedóra után már két góllal is vezetett az MTK otthonában, ám Futács Márkó duplájával még a szünet előtt egyenlített a házigazda.

Két percet hosszabbít a játékvezető az első félidő végén.

44. perc: Bognártávoli lövése megpattant, így elkerülte a hosszú felsőt.

41. perc: Szépeindítása lecsúszott, Borsos ölelte magához a labdát.

Hat perc kellett a hazaiaknak az egyenlítéshez, Futács Márkó harmadik és negyedik gólját szerezte az idényben.

36. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ! A megítélt tizenegyest Futács végezte el, és higgadtan a bal alsóba gurított.2–2!

35. perc: BÜNTETŐHÖZ JUTOTT AZ MTK!Borsos ezúttal rosszul mozdult ki a kapujából, a hosszún érkező Bognárt pedig Barnaelgáncsolta, aki sárga lapot is kapott.

31. perc:Miknyóczki ugratta ki jó ütemben Németh Krisztiánt,aki egy csel után ziccerbe került, de Borsos jól zárta a szöget.

29. perc: GÓÓÓL, SZÉPÍT AZ MTK! Futács vállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, ami megpattant Gyuráczon, így védhetetlenül a kapu jobb oldalába vágódott.1–2!

28. perc: Kataakasztott meg egy gyors dorogi ellentámadást – sárga lapért cserébe.

26. perc: Stieber Zoltánlőtt éles szögből, Borsos könnyedén védett.

22. perc:Szedlár adott középre balról, az érkező Szerencsi közeli fejesét azonban bravúrral védte Balázs.

Hamar kétgólos előnybe került a Dorog (Fotó: Földi Imre)

17. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Bajban az MTK, Szerencsi jobbról érkező beadását Szedlár kapásból, tizenkét méterről a kapu jobb oldalába lőtte.0–2!

14. perc:Lustyik oldalszabadrúgása után Szedlárlőtt húsz méterről, de saját csapattársát találta el.

Hiába kezdett jobban, a Szeged és a Szentlőrinc után most a Dorog ellen is hátrányba került az MTK.

11. perc: GÓÓÓL, VEZET A DOROG! Lustyik készített le remek ütemben a középen érkező Szerencsi elé, aki hét méterről a bal alsóba gurított. Balázs nem védhette,0–1!

9. perc: Magyarilépett oda Katának, villant a sárga lap.

4. perc:Bognárszabadrúgását Keresztes fejelte ki szögletre, a sarokrúgást követően Borsos öklözte ki a labdát a mezőnybe.

3. perc:Bognár szögletétSzépecsúsztatta fölé.

Fehér mezben és kék nadrágban a hazaiak, szokásos piros-fekete szerelésében a Dorog.

1. perc: Útjára indult a labda a Hidegkuti Nándor Stadionban, az MTK kezdte a mérkőzést!

ELŐZMÉNYEK

A találkozó előtt két születésnapost, a 83 éves Garami Józsefet, valamint a 89 esztendős Bödör Lászlót köszöntötte az MTK. Isten éltesse őket!

A két csapat eddigi 47 egymás elleni mérkőzéséből 28 találkozót nyert meg az MTK, tíz döntetlen mellett kilenc összecsapás dorogi sikerrel ért véget. Legutóbb 2020 márciusában találkoztak a felek, akkor a Magyar Kupa negyeddöntőjében, a párharcból 4–0-s összesítéssel a fővárosi kék-fehérek kerültek ki győztesen.

A nyári szünetben jelentősen átalakult a Dorogkerete, tíz távozó mellett kilenc új igazolást jelentett be a klub, közülük ezúttal Borsos Vilmos, Gyurácz András, Lakatos Csaba, Lustyik Levente és Magyari Szilárd is a kezdőben kapott helyet. A bányászvárosiak nem kezdték jól az új idényt, előbb az NB III-ból feljutó Kazincbarcika otthonában szenvedtek 2–0-s vereséget, majd az élvonalból kiesett Gyirmóttól kaptak ki 4–1-re. Fenyvesi László alakulata a Hidegkuti Nándor Stadionban javítana, ám ezúttal sem esélyesként lép pályára, a győzelemhez bravúrra lenne szükség a kék-fehérek otthonában.

„A heti felkészülésünk a szokásos mederben zajlott, nem éreztem úgy, hogy változtatnunk kellene, de azért arra törekszünk, hogy ezúttal ne herdáljunk el kétgólos előnyt – mondta a találkozó előtt Bognár György, az MTK szakmai igazgatója. – A Dorog masszív csapat, évek óta a másodosztályban szerepel, így szervezett játékra számítok tőlük. Nem kezdték jól a bajnokságot, ezért különösen motiváltak lesznek, ám nekünk elsősorban a saját teljesítményünkkel kell törődnünk. A támadójátékunkra eddig sem lehetett panasz, ráadásul egyre jobban összeállt a csapat, ezúttal is arra törekszünk, hogy minél több helyzetet alakítsunk ki.”

A legutóbbi idényben még az élvonalban szerepelt az MTK Budapest, ám az már az első két forduló után látszik, nem lesz könnyű dolga, ha azonnal vissza szeretne jutni a legmagasabb osztályba. A fővárosi kék-fehérek a nyitányon hátrányból fordítva győzték le a Szegedet, ám Szentlőrincen hiába vezettek negyedórával a lefújás előtt két góllal, végül be kellett érniük a döntetlennel. A szakmai stáb két helyen változtatott a kezdőcsapaton, Varju Benedek és Lehoczky Roland helyett ezúttal Poór Patrik és Stieber Zoltán kapott lehetőséget.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Szeged legyőzése után Szentlőrincen döntetlent játszó MTK Budapest a Kazincbarcikától, majd a Gyirmóttól is vereséget szenvedő, utolsó helyezett Dorogi FC ellen.