Nagy küzdelem végén a kék mezes Barcika szerezte meg a három pontot (Fotó: Kerekes István)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2 (1–2)
Mosonmagyaróvár, 400 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Jasarevic (Tóth L., 58.), Czingráber (Papp Sz., a szünetben), Debreceni A., Deák I., Horváth K. (Nagy K., 58.) – Végh B., Gáncs (Dezamits, 58.), Illés D. – Nagy Z., Boros (Szalka, 70.). Vezetőedző: Varga László
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. (Megyeri I G., 25.) – Szemere B., Ur, Szekszárdi (Lippai T., 42.), Süttő – Heil, Csatári – Kállai Z. (Hleba, 71.), Szabó B. (Pálinkás, 71.), Székely D. – Takács T. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Illés D. (36.), ill. Székely D. (4.), Takács T. (45+3.)
Kiállítva: Szalka (90.), ill. Takács T. (84.)
Varga László: – Úgy gondolom, jól játszottunk, jól kezdtük a mérkőzést. Megvoltak azok a helyzeteink, amelyek révén megnyerhettük volna a találkozót. A szerencsével most kicsit hadilábon állunk, de dolgozunk azon, hogy ez a jövőben megforduljon.
Varga Attila: – Kellő odafigyeléssel és koncentrációval léptünk pályára, működött a taktikánk. Szerencsénk is volt, de úgy gondolom, hogy az a csapat, amelyik egy ilyen fizikai fölényben levő ellenfél ellen kétszer is vezetni tud, az megérdemli a három pontot.

Jól kezdte a mérkőzést a Kazincbarcika, a borsodiak Székely találatával már a negyedik percben megszerezték a vezetést (0–1). A gól után a Barcika próbálta védeni az eredményt, az Óvár azonban szinte rögtön egyenlíthetett volna, de Gáncs fejese után Megyeri II bravúrral hárított. Az egyre intenzívebb hazai támadások a 36. percben érettek góllá, ekkor Illés vállalkozott lövésre 23 méterről, és a kapufa segítségével a hálóba juttatta a labdát (1–1). A slusszpoén az első félidő hosszabbításának utolsó percére maradt, kazincbarcikai támadás végén Süttő beívelését követően Takács pörgette kapuba a labdát. A félidő krónikájához hozzátartozik, hogy a barcikaiak kapusát, Megyeri II Gábort egy hatalmas ütközést követően le kellett cserélni – Megyeri I Gábor váltotta fel.

A második játékrészben főleg a küzdelem dominált. A hazaiak mindent megmozgattak az egyenlítés érdekében, ennek köszönhetően azonban a vendégek több veszélyes kontárt is vezethettek, ám a befejezésekbe mindkét oldalon rendre hiba csúszott. A 77. percben az Óvár óriási helyzetet puskázott el, Végh üresen maradt a barcikai kapu előtt, de csúnyán a kapu fölé lőtt. Öt perc múlva a Barcika lezárhatta volna a mérkőzést, Takács óriási ziccerben az üres kapu mellé bombázott. A hajrában még két piros lap színesítette a mérkőzést. Előbb a barcikai Takács, majd az óvári Szalka állt ki második sárga lapot követően. A lefújásig az eredmény nem változott, a Barcika megnyerte az újoncok csatáját. 1–2

Hasonló küzdelmes jelenetek zajlottak mindkét kapu előtt (Fotó: Kerekes István)

20. Budafoki MTE4223–7–4 2

90+4. perc: Vége! Nyert a Barcika! Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Hleba rántotta le Nagy Kevint, sárga lap.

90. perc: Három perc a hosszabbítás!

90. perc: PIROS LAP A HAZAI OLDALON IS! Szalka műesésért megkapta második sárga lapját.

85. perc: A megítélt szabadrúgást követően Nagy Zoárd csúsztatott kapura, de Megyeri I. védeni tudott.

84. perc: KIÁLLÍTÁS! Takács rátartott Tóth lábára, amiért megkapta második sárga lapját, piros lap.

82. perc: Ez lett volna a barcikai meccslabda!? Egy labdaszerzést követően Pálinkás vezette az alapvonalig a labdát, majd középre passzolt Takácshoz, aki 3 lépésről az üres kapu mellé lőtte a labdát.

79. perc: Takács kapott sárgát időhúzásért.

77. perc: MI MARADT KI! Egy barcikai játékos szerencsétlenül találta el a labdát, amely a kapu előtt üresen álló Végh elé került, de a hazai játékos óriási ziccerben csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát.

76. perc: Szemere rántotta le Szalkát, sárga lap.

75. perc: Szemere beadása után a röviden érkező Takács fejelt kapura, de Slakta könnyedén fogta a bal alsóba tartó labdát.

74. perc: Szalka kapott sárga lapot.

71. perc: A Barcika kettőt cserélt, Kállai helyére Hleba, Szabó helyére Pálinkás érkezett.

70. perc: Cserélt az Óvár, Boros helyére Szalka érkezett.

67. perc: Két cselt követően Illés lőtt kapura, de a labda elszállt a léc fölött.

62. perc: Süttő lőtt kiszorított helyzetből kapura, de Slakta védeni tudott, a kipattanót Heil lőtte kapura 17 méterről, de Slakta ezt is hárította.

60. perc: Egy mesterien kapu elé ívelt labdára Boros érkezett üresen, de óriási helyzetben 5 méterről a kapu mellé fejelte a labdát.

58. perc: Hármat cserélt a hazai csapat, Horváth K. helyére Nagy K., Gáncs helyére Dezamits és Jasarevic helyére Tóth L. érkezett.

54. perc: Jobb oldali hazai szögetet követően Nagy fejelt kapura, de Megyeri I. könnyedén védett.

A szünetben cserélt a hazai csapat, Papp érkezett Czingráber helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

Illés Dániel (fehérben) góljával egyenlített a Mosonmagyaróvár (Fotó: Kerekes István)

45+3. perc: GÓÓÓL! Újra vezet a Barcika! Süttő ívelt a félpálya közeléből a 16-oson belülre, Takács pedig a kimozduló Slakta mellett a kapuba pörgette a labdát, 1–2.

45+3. perc: Bal oldali barcikai támadás végén Heil maradt üresen, de gyenge fejesét könnyedén fogta Slakta.

A játékvezető három percet hosszabbít!

45. perc: Illés kapu elé ívelt szabadrúgását Nagy fejelte kapura, Megyeri óriási bravúrral tolta szögletre a labdát. A szöglet után ismét nagy helyzet maradt ki, Czingráber fejelt centikkel a kapu mellé.

42. perc: Debreceni kapott sárga lapot reklamálásért.

42. perc: Cserélt a Barcika Szekszárdit Lippai váltotta. A csere jogossága nem vitatható, hiszen a sárga lapos Szekszárdi közel járt ahhoz hogy megkapja második sárga lapját.

39. perc: Süttő ívelt szabadrúgásból a kapu elé, Heil közeli fejese azonban a kapu fölé szállt.

36. perc: GÓÓÓL! Hazai támadás végén Illés Dávid vállalkozott lövésre 23 méterről, a labda a jobb oldali kapufa érintésével vágódott a Barcika kapujába, 1–1.

34. perc: Ígéretes helyzetből végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat, a kapu elé ívelt labdát Debreceni eltolta Megyeri mellett, de hiába állt három hazai játékos is az üres kapuval szemben, végül a barcikai védelem tisztázni tudott.

33. perc: Boros kapott jó labdát, majd betört a 16-oson belülre, de kisodródott helyzetből az oldalhálóba lőtte a labdát.

Megyeri II. Gábor számára sajnos korán véget ért a mérkőzés (Fotó: Kerekes István)

25. perc: Megyeri II. Gábor nem tudta folytatni a játékot, Megyeri I. Gábor érkezett a barcikai kapuba.

Megyerit sajnos hordágyon kell levinni a pályáról, nem tudja folytatni a játékot.

22. perc: Megyerit ápolni kell, így a játékvezető ivószünetet rendel el.

21. perc: Nagy Zoárd rúgta meg Megyerit, sárga lap.

17. perc: Szekszárdi állított meg egy hazai kontrát szabálytalanul, sárga lap.

14. perc: Illés kapu elé ívelt szabadrúgására Debreceni érkezett jó ütemben, de 4 méterről csúnyán a kapu fölé fejelte a labdát.

A Kazincbarcika eddig mind a négy bajnoki mérkőzésén megszerezte a vezetést az idei bajnokságban.

10. perc: Boros vállalkozott lövésre 19 méterről, a jobb alsóba tartó lövést Megyeri tolta szögletre.

6. perc: Majdnem itt volt az egyenlítés! Egy bal oldali beadást követően Gáncs fejelt tisztán kapura, Megyeri nagy bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

4. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali barcikai támadás végén Kállai centerezett a kapu elé, a labda elszállt a védők feje felett és Székelyhez került, aki 11 méterről félfordulatból a jobb felsőbe lőtte azt, 0–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Pályán a csapatok, a Mosonmagyaróvár tiszta fehérben, a Barcika kékben játszik majd.

ELŐZMÉNYEK

A Kazincbarcika a súlyos békéscsabai vereség után most már idegenben is szeretne eredményesen játszani, emelte ki a csapat honlapjának adott nyilatkozatában Székely Dávid.
„Fontos volt, hogy a békéscsabai vereség után otthon javítani tudjunk, ami sikerült is a Budafok ellen. Örültünk a győzelemnek, de már a következő meccsre koncentrálunk, mert holnap már Mosonmagyaróváron lépünk pályára. Sűrű most a program, de szeretnénk idegenben is eredményesen játszani. A csapat képes rá és mindent meg is fogunk tenni azért, hogy három ponttal térjünk haza!”

A két csapat eddig mindössze négy alkalommal mérkőzött egymással, a szurkolók számára nem lehet túl jó előjel, hogy ebből a négy mérkőzésből hármon nem született gól. Az egyetle