Az utolsó pillanatokban szerezte meg a győztes gólt a Budafok

Pandur GergőPandur Gergő
2022.10.05. 14:50
Az alsóházi Mosonmagyaróvár–Budafok meccs nem hozott nagy meglepetést a színvonalat illetően. Kevés helyzet és sok szabálytalanság jellemezte, legfőképp mezőnyben folyt a játék. A 85. percben Vaszicsku fejesével dőlt el a három pont sorsa, éspedig a vendégek javára.
Harcos, de alacsony színvonalú volt a meccs (Fotó: Kerekes István/Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BUDAFOKI MTE 01 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 300
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Papp Sz.(Debreceni, 81.), Deák, Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 81.), Végh – Illés (Jasarevic, 72.), Szalka, Sajbán (Múcska, 82.) – Nagy Z. (Boros, 72.). Vezetőedző: Horváth Csaba
BUDAFOK:Gundel-Takács – Margitics (Györgyi, 60.), Jagodics M., Fótyik, Horváth O. (Kalmár Olivér, 60.) – Adorján (Soltész, 81.), Oláh B., Kovács D. (Tischler, 76.) – Sós M., Vaszicsku, Beke P. (Németh Márió, 76.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Vaszicsku (85.)
Horváth Csaba: – Mindenképpen rászolgáltunk volna az egy pontra. A második félidőben több helyzetet is kidolgoztunk, de amíg ezek kimaradnak, nem nyerhetünk.
Mátyus János: – Küzdelmes mérkőzésen a hajrában velünk volt a szerencse.

Az Óvár a vasárnapi idegenbeli győzelem után hazai pályán is növelni kívánta pontjai számát a Budafok ellen. A 2. percben Szalka jól eltalált szabadrúgását Gundel-Takács bravúrral védte. Az első félidőben több nagyobb helyzet nem volt. Mezőnyben folyt a játék, amely sokat állt a szabálytalanságok miatt.

A második félidő felétől feljavultak a csapatok. A hazaiaknak két óriási helyzetük is kimaradt, mind a kettőnél a vendégek kapusa volt a megmentő. A 85. percben Németh Márió oldalszabadrúgása nyomán Vaszicsku csúsztatta be a labdát a rövid sarokba. Ezután a hazaiak minden erejükkel a támadásra koncentráltak, de nem sikerült egyenlíteniük, így maradt az egygólos különbség a felek között. 0–1

Ebből a szabadrúgásból nem lett gól (Fotó: Kerekes István/Kisalföld)

Köszönjük a figyelmüket!

90+2: A játékvezető lefújta a mérkőzést. 01!

90+2: Múcska kapott sárga lapot!

90. perc: A játékvezető 2 percet hosszabbít!

89. perc: Györgyi kapott sárga lapott, egy elkésett belépő után!

86. Sajbán helyére Múcska érkezett a hazaiaknál.

85. perc: GÓÓÓL! Vaszicsku fejelte a hálóba a labdát egy oldalszabadrúgás után! 01!

84. perc: Végh Bencének mutatott fel sárga lapot a játékvezető!

81. perc: Adorján helyett Soltész István érkezett a vendégeknél.

81. perc: A hazaiaknál Papp Szilárdot Debreceni váltotta, valamint Gáncs helyére Buglyó érkezett.

79. perc: Nagy helyzet maradt ki! Szalka 13 méteres kapáslövését bravúrral védte Gundel-Takács!

76. perc: Ismét kettő csere a Budafoknál, Kovács és Beke helyére, Tischler és Németh Márió érkezett.

75. perc: Sós kapott sárga lapos figyelmeztetést, egy lerántás után.

72. perc: Kettős csere a hazaiaknál is,Illést Jasarevic váltotta, míg Nagy Zoárd helyére Boros érkezett.

69. perc: Óriási helyzet maradt ki, Szalka beadását Illés nagyon jól találta el, de Gundel-Takács bravúrral kitolta a léc alól!

60. perc: Kettős csere a vendégeknél, Margitics és Horváth Olivér helyére Györgyi és KalmárOlivér érkezett.

Mezőnyben folyik inkább a játék, nagyobb helyzeteket egyik csapat sem tudott eddig kialakítani.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, vége az első félidőnek!

40. perc:Fótyik szabálytalankodott a félpályánál Nagy Zoárd ellen, a játékvezető sárga lapot mutatott fel neki.

Sok szabálytalanság tördelte szét a játékot (Fotó: Kerekes István/Kisalföld)

35. perc: Egy lecsorgó labdát Fótyik 16 méterről szépen eltalált, viszont Papp Szilárd blokkolni tudott.

20. perc: Parádés labdát kapott Szalka a bal szélen Gáncstól, de az utolsó pillanatban a vendégek védője önfeláldozóan belecsúszott a lövésbe.

17. perc: Beke 16 méterről leadott lövése gyengének bizonyult, a jobb kapufa mellett gurult el.

2. perc: Szalka 18 méteres szabadrúgását bravúrral védte a vendégek kapusa.

1. perc: A vendég csapat indította útjára a labdát, elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiak világos kék mezben, a vendég Budafok pedig piros-feketében lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az alsóházi helyosztón a legutóbb Békéscsabán nyerni tudó Mosonmagyaróvár az eddig mindössze egy győzelemre képes Budafoki MTE ellen.