NB II: ma újra játszhat az edzője által megszégyenített siófoki

T. N.T. N.
2018.05.06. 11:29
A hivatalos közlemény kiadása után Varga Attila edző személyesen is elnézést kért a csapat belső védőjétől, Lorentz Mártontól, akit a Nyíregyháza elleni bajnokit követően a nagy nyilvánosság előtt szégyenített meg.

Személyesen az öltözőben is elnézést kért Varga Attila csapata belső védőjétől, Lorentz Mártontól. A Siófok vezetőedzője csütörtök este, a Nyíregyháza elleni bajnokit (0–1) követő televíziós nyilatkozatában igencsak feldúltan beszélt ország-világ előtt arról, hogy amíg a klubnál dolgozik, a 23 esztendős hátvéd legfeljebb az U19-es csapatban futballozhat. A kirohanás előzménye, hogy a Siófok – Lorentz Márton hibájának következtében – a 91. percben kapott góllal szenvedett vereséget a Spartacustól. Varga Attila másnap közleményben kért elnézést játékosától.

„Óriási feneket kerítettek a nyilatkozatnak, a közlemény kiadását követően úgy tartottam korrektnek, hogy személyesen is beszéljek Lorentz Mártonnal, viselkedésemért elnézést kértem a védőtől, majd az egész csapattól is az öltözőben mondta Varga Attila. – A mérkőzés után felfokozott idegállapotban a televíziótól valaki karon ragadott, s két percen belül már élő adásban kellett értékelnem a mérkőzést, amelyet a hosszabbításban veszítettünk el. Korábban is nyilatkoztam már, de sosem élő adásban, hanem úgy tíz-tizenöt perccel a meccs után. Nem akartam megbántani Lorentz Mártont, bízom benne, ezt ő is megértette, amikor elnézést kértem tőle."

A vereség ellenére olybá tűnik, a Siófok sikeresen menekül a kiesőzónából, elvégre a nyíregyházi bajnoki előtt legutóbb április 1-jén szenvedett vereséget, a Békéscsabától kapott ki (1–2) hazai pályán.

Az edző elmondása szerint Lorentz Márton szombaton is a kerettel edzett, s ha nem sérül meg, vasárnap délután minden bizonnyal pályára lép a Dorog elleni bajnokin.