NB II: lépést tévesztett a Mezőkövesd

2013.04.14. 18:23
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Keleti csoportban három, a Nyugatiban egy mérkőzést játszottak. Keleten már három pont a Vasas előnye a tabella élén, miután a Fáy utcaiakat üldöző Mezőkövesd hazai környezetben nem bírt a Balmazújvárossal. A Cegléd otthon kapott ki a Debrecen második csapatától, míg a Fradi II könnyedén verte meg az Orosházát. Nyugaton elszenvedte első tavaszi vereségét a Szigetszentmiklós.

A Vasas tegnapi sikere után győzelmi kényszerben lépett pályára a Mezőkövesd a Balmazújváros ellen. Véber György együttese korán meg is szerezte a vezetést Bognár István góljával, de a félidő közepén ezt Sándor István kiegyenlítette. Az első félidőben már nem változott az állás, a másodikban pedig a Balmaz játszott sokkal veszélyesebben, de újabb gólt nem sikerült szereznie. Ennek ellenére a pontszerzés a vendégek számára jelent sikert, a hét közben a Békéscsabát kiütő Mezőkövesd hátránya három pontra nőtt a Vasas mögött. A Vasas tegnapi sikere után győzelmi kényszerben lépett pályára a Mezőkövesd a Balmazújváros ellen. Véber György együttese korán meg is szerezte a vezetést Bognár István góljával, de a félidő közepén ezt Sándor István kiegyenlítette. Az első félidőben már nem változott az állás, a másodikban pedig a Balmaz játszott sokkal veszélyesebben, de újabb gólt nem sikerült szereznie. Ennek ellenére a pontszerzés a vendégek számára jelent sikert, a hét közben a Békéscsabát kiütő Mezőkövesd hátránya három pontra nőtt a Vasas mögött.

Akár már az első félidőben lerendezhette volna a Cegléd a DVSC–DEAC elleni mérkőzést, de helyzeteit egy kivételével elpuskázta, ez pedig később megbosszulta magát. A kizárólag fiatalokkal, visszajátszók nélkül felálló kis Loki a második játékrészben Angyal Norbert vezérletével – a csatár mesterhármast szerzett – fordított és meglepetésre mindhárom pontot elvitte Ceglédről. Ványi Zsolt együttesének ez a kudarc még sokba kerülhet a későbbiek folyamán. A Keleti csoport legsimább mai mérkőzésén a Lipcsei Péter által edzett FTC II könnyedén verte meg az erejével elkészült Orosházát.

Nyugaton fordulatos mérkőzésen, öt győzelem után szenvedett vereséget a Szigetszentmiklós a BKV Előre otthonában. Úgy látszik, Zoran Kuntics együttese túlságosan is hozzászokott a hazai pályához (az öt siker mindegyike hazai környezetben született), hiszen a szinte reménytelen helyzetben lévő, de kitűnően küzdő BKV Előre hátrányból fordítva győzte le az SzTK-t.

LABDARÚGÓ NB II, 22. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–BALMAZÚJVÁROS 1–1 (1–1)
Mezőkövesd, 1300 néző. Vezette: Bognár T. (Király K., Huszár)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs. (Olasz D., 81.), Szalai V., Kardos N., Lakatos B., Éles (Lipusz –, 71.) – Petneházi (Bogdány, 58.), Farkas B., Bognár I. – Hamar Á., George Vezetőedző: Véber György
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros (Németh Á., 71.), Papp F., Forgács, Virágh A. – Kónya – Nagy R. (Gulyás M., 76.), Szőllősi F. (Belényesi, 78.), Sándor I., Demjén – Urbin Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Bognár I. (1–0) a 6., Sándor I. (1–1) a 26. percben
Véber György: – Játékunkban nem volt benne a győzelem, sajnos elmaradt a várakozástól. Talán ha lett volna egy pici szerencsénk, de nem kesergünk, megyünk tovább, és igyekszünk javítani.
Híres Gábor: – Maximálisan felkészültünk az ellenfélből, és a szünet után mutatott játékunkkal, valamint helyzeteink alapján akár nyerhettünk is volna.

CEGLÉDI VSE–DVSC-DEAC 2–4 (1–0)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Barna Gábor (Iványi I., Nagy T.)
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Kenderes, Nagy L. (Medgyesi, 63.), Koncz, Juhász D. – Kormos (Balog G. M., 52.), Kiss T. (Szkunc, 76.) Vezetőedző: Ványi Zsolt
DEBRECEN: Szécsi G. – Kuti, Ludánszki B. (Len, 67.), Böszörményi, Tatár – Györky (Szatmári Cs., 46.), Gál M. – Bereczki, Angyal N., Lucas – Molnár T. (Kincses D., 88.) Edző: Gyarmati András
Gólszerző: Kiss T. (1–0) a 31., Angyal N. (1–1) a 49., Makrai (2–1) az 52., Angyal N. (2–2) a 66., Angyal N. (2–3) a 72., Gál M. (2–4) a 80. percben
Kiállítva: Miklósvári (gólhelyzetben lerántotta Lucas) a 79. percben
Ványi Zsolt
: – Hatalmas pofont kaptunk, talán még nem későn.
Gyarmati András: – Nagyon fiatal csapatom nagy lelkesedéssel játszva rászolgált a győzelemre.

FERENCVÁROS II–OROSHÁZA 3–0 (1–0)
Csepel, 200 néző. Vezette: Fenyvesi (Péter T., Mohos)
FTC II: Hermány – Simita, Batik, Vattai, Birtalan J. – Vass M., Csillus (Erdei, 81.) – Popgeorgiev (Kónya, 60.), Nyilasi B., Papp M. (Majzik, 87.) – Nehéz Edző: Lipcsei Péter
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D. (Kerekes I., 39.), Milenkovics, Futaki, Kerepeczki – Varga R. – Ács, Ondrejó, Végh A. (Lupsa, 43.) – Tóth D., Balázs J. (Hamed, 73.) Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Nehéz (1–0) a 16., Vattai (2–0) az 56., Nehéz (3–0) a 80. percben
Lipcsei Péter:
– Nagyon jól játszottunk, a kapunk nem forgott veszélyben, magabiztos győzelmet arattunk. Megyünk tovább ezen az úton.
Major László: – Tizenkét nap alatt négy meccset az Orosháza nem bír lejátszani, elfogytunk a végére.

NYUGATI CSOPORT

BKV ELŐRE–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 3–2 (0–1)
Sport u., 150 néző. Vezette: Lovas (Kis Z., Buzás)
BKV: Szentpéteri – Nyárasdi, Wilson, Tóth M. – Tóth A., Csikós S., Horváth L. (Tányéros Á., 81.), Máj (Berki, a szünetben), Sebők I. – Eszlátyi, Szabó V. (Folmer, 93.) Vezetőedző: Soós Imre
SZTK: Horváth L. – Milos, Ducsics, Kvekveskiri, Deutsch – Barna Zs. – Besztercei (Zsivoczky N., 72.), Khous, Macura – Pereira (Brkics, 59.), Doucoure (Urbán G., 64.) Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Doucoure (0–1) a 3., Eszlátyi (1–1) az 54., Eszlátyi (2–1) az 56., Urbán G. (2–2) a 85., Berki (3–2) a 88. percben
Kiállítva: Horváth L. (megütötte Berkit) az 58. percben
Soós Imre:
– Jó csapatot győztünk le. Olyanok vagyunk, mint Columbo felesége: senki nem lát minket, de jeleztük, hogy mi is itt vagyunk és győztünk.
Zoran Kuntics: – Jól játszottunk az első félidőben, s kontrolláltuk a mérkőzést. A második játékrész elején volt egy rövidzárlat, ezért bizony összességében megérdemelten nyert a BKV.

16. Dunakanyar-Vác 22 6 4 12 22–39 –17 22
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.
A 19. fordulóból elhalasztott Balmazújváros–Putnok mérkőzést április 24-én, a 20. fordulóból elhalasztott Cegléd–Balmazújváros találkozót április 17-én, a Ferencváros II–Szeged 2011 meccset április 24-én rendezik.

16. MVM Paksi FC II* 22 2 4 16 17–44 –27 10

A 20. fordulóból elhalasztott BKV Előre–Gyirmót és Csákvár–Kozármisleny mérkőzést április 17-én, a Veszprém–Szigetszentmiklós és a ZTE FC–Tatabánya összecsapást április 24-én rendezik.