Magabiztos kozármislenyi siker a Siófok ellen

2022.12.04. 14:50
Magabiztos kozármislenyi siker a Siófok ellen (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában már az első félidőben megszerezte a vezetést a Kozármisleny, és a második játékrészben további három gólt szerezve, hét nyeretlen forduló után magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott a Siófok ellen.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BFC SIÓFOK 4–0 (1–0)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 250 néző. Vezette: Katona Balázs (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke (Guth, 84.), Gajág, Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi (Szabó D., 84.), Vajda R. (Nagy E., 84.), Bartha L. – Kirchner (Kulcsár K., 65.), Vogyicska Balázs (Kotroczó, 57.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vágó G. (Nagy-Kolozsvári, 71.), Varga B., Debreceni Á. – Varjas Z., Krausz (Szakály A., 80.) – Major G., Nyitrai (Dénes Cs., 62.), Balogh B. (Pataki Z., 62.) – Horváth P. (Farkas B., 62.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerzők: Gajág (41.), Vajda R. (46., 82.), Kotroczó (64.)
Szekeres Zoltán:– Az elmúlt hetekben balszerencsések voltunk, de a Siófok ellen eredményesen játszottunk.
Domján Attila:– Néhány hete rossz sorozatban vagyunk, a legutóbbi négy bajnokin mindössze egy pontot szereztünk. A legnagyobb helyzeteinket sem értékesítjük, ha pedig az ellenfél átlépi a felezővonalat, gólhelyzetbe kerül.

A mérkőzést bátrabban kezdte a vendégcsapat, de kihagyta egyetlen nagy helyzetét. A Kozármisleny átvette az irányítást, többet birtokolta a labdát, és Gajág Gergő góljával megszerezte a vezetést, majd az első félidő végén még egy óriási helyzetet is kihagyott a hazai csapat. A második játékrészt végig uralva, további három gólt szerezve – Vajda Roland duplájával és Kotroczó Péter találatával – tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Hét nyeretlen mérkőzés után ünnepelhetett a hazai publikum. 4–0

20. Dorogi FC19441120–33–1316

Ez nem a siófoki védelem napja volt (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

90+1. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

1 perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: A frissen beállt Szabó D. vezette rá a kapura a labdát, Hutvágner jól érkezett ki a kapujából és hárítani tudott.

84. perc: Hármas hazai csere, lemegy Vajda, Tölgyesi és Beke, érkezett Nagy E., Szabó D. és Guth.

Eldőlt a mérkőzés, már négy gól a hazai előny (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

82. perc: Kotroczó hozta helyzetbe Vajdát, aki közelről a kapu bal sarkát lőtte ki, maga második a csapat negyedik gólját szerezve. 4–0

80. perc: Krausz hagyta el a pályát és Szakály érkezett.

78. perc: Egy gyors vendégkontra végén Farkas B. állt szemben Lékaival, aki bravúrt bemutatva hárított.

71. perc: Vágó ment le és jött Nagy-Kolozsvári.

69. perc: Vágó kapott sárgát.

65. perc: Kirchner ment le és jött Kulcsár.

A Kozármisleny már 3–0-ra vezet a Siófok ellen (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

64. perc: Vajda passzolt Kotroczónak aki kapásból gólt lőtt. 3–0

62. perc: Hármas siófoki csere, lement Nyitrai, Balogh B. és Horváth P. érkezett Dénes, Pataki és Farkas B.

59. perc: Bartha lövését fogta Hutvágner.

57. perc: Cserél a hazai csapat,Vogyicska helyére érkezik Kotroczó.

53. perc: Krausz kapott sárga lapot Bartha buktatásáért.

Már kettővel vezet a hazai csapat (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

46. perc: Rossz beadás után veszni látszott a hazai támadás, de Polényi felszabadítását Vajda vette le és lőtt a kapu bal sarkába védhetetlenül. 2–0

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

A szünetben egygólos hátrányban a Siófok (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

45 perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy előrúgott labdát rosszul kezelt le Vágó, így megszerezte és kapura vezette a labdát Vogyicska, elgurította az érkező Hutvágner mellett, de a kapufáról kifelé pattant.

41. perc: Ismét egy gyors jobb oldali támadás után Vajda lövése vágódott szögletre. Vajda szögletét megcsúsztatták és Gajág érkezett és közelről a kapuba fejelt. 1–0

Nem csak az eső akadályozta a Siófokot (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

35. perc: Beke cselezett két jót a jobb szélen és lőtt éles szögből, ismét egy védőben akadt el a lövés.

30. perc: Egy szép és gyors hazai támadást láthattunk, a jobb szélről érkezett a beadás Bekétől, Vajda igazított és lőtt, ismét egy védő blokkolta a próbálkozást.

25. perc: Kirchner ment el ismét a bal szélen és passzolt Kosznovszkynak, aki lőtt, lövése Debreceniről vágódott le.

Támadásban a hazaiak (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)

16. perc: Majorkapott nagyszerű labdát a jobb szélen, tökéletesen passzolt középre, ahol érkezettBalogh B.és mellé lőtt, óriási helyzet maradt ki.

8. perc: Kirchnerment el a bal szélen, középre lőtt labdájátVargarúgta ki becsúszva a kapu előteréből.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az utolsó előtti helyezett Kozármisleny és a középmezőnyhöz tartozó Siófok.