A Kozármisleny meggyőző játékkal verte meg a Békéscsabát

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2022.10.05. 17:50
A Kozármisleny újabb hazai győzelmet aratott (Fotók: Laufer László/Dunántúli Napló)
Folytatódott a békéscsabaiak rossz sorozata, hiszen Brlázs Gábor tanítványai a labdarúgó NB II 10. fordulójában is pont nélkül maradtak. A Kozármisleny megérdemelt győzelmet aratott (1–0).

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
KOZÁRMISLENY:
Lékai – Beke, Gajág, Füredi (Berdó, 68.), Turi – Kosznovszky (Kotroczó, 81.), Tölgyesi, Vajda, Bartha (Károly, 68.) – Vogyicska (Szabó D., 81.), Tóth Z. (Nagy E., 83.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
BÉKÉSCSABA:
Bukrán – Puskás G., Fazekas, Albert, Szalai D. – Talpalló (Czékus, 63.), Szabó Cs. (Horváth P., 63.), Kitl – Hamed (Ilyés, 77.), Lukács (Mikló, 77.), Máris. Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző:
Kosznovszky (51.)
Horváth Csaba: – Mindenképpen rászolgáltunk volna az egy pontra. A második félidőben több helyzetet is kidolgoztunk, de amíg ezek kimaradnak, nem nyerhetünk.
Mátyus János: – Küzdelmes mérkőzésen a hajrában velünk volt a szerencse.

A Kozármisleny már az első félidőben fölényben játszott, de ekkor még nem váltotta gólra a mezőnyfölényét. A második félidő elején viszont jött a várva-várt gól: szép támadás végén Tóth Z. passzolt Barthának, aki okosan várt, visszagurított a lendületből érkező Kosznovszky elé, aki hatalmas erővel lőtte ki a bal alsó sarkot.

Ezután többször is bebiztosíthatta volna győzelmét a hazai csapat, de több gólt nem tudott szerezni, így az utolsó percek izgalmasak lettek. A Békéscsaba mindent egy lapra feltéve rohamozott, a mislenyiek azonban jól állták a sarat, és 1–0-ra nyertek.

20. Dorogi FC101368–20–126

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: a vendégek kispadján is besárgult valaki.

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Gajág kap sárgát időhúzásért.

88. perc: a hazai mester Szekeres Zoltán kapott sárgát.

Mindent egy lapra feltéve próbál támadni a Békéscsaba

87. perc: Gajág fejelt szöglet után, Bukrán fogta.

85. perc: Beke vezette kapura a labdát, de nem lőtt, passzolt, a védők felszabadítottak.

83. perc: újabb hazai csere, Tóth Z. helyére érkezik Nagy Erik.

81 perc: hazai dupla csere, Kosznovszky és Vogyicska ment le, Szabó Dominik és Kotroczó érkezett.

79. perc: Ilyés lövése nem talált kaput, de a hosszún Szalai D. alig maradt le róla.

77. perc: ismét kettős csere, ezúttal a Békéscsabánál, Hamed és Lukács ment le a pályáról és Ilyés és Mikló érkezett.

75. perc: Czékus csel után lőtt, Gajág becsúszva mentett a kaputól 7 méterre.

73. perc: két sárga is villant, elsőt Máris a másodikat Beke kapta.

68. perc: kettős csere hazai oldalon is, Bartha és Füredi helyett Károly és Berdó érkezik.

63. perc: kettős csere a vendégeknél, Szabó Cs. és Talpalló ment le és Czékus és Horváth P. érkezett.

61. perc: Vajda és Bartha is lőtt, az elsőt egy védő rúgta ki a gólvonalról, a második centikkel ment el a kapufa mellett.

61 perc: Talpalló kapott sárgát.

59. perc: újabb hazai támadás, Bartha lövését védte Bukrán, a kipattanót vissza passzolták Barthának, aki lövését a vendég kapus a felső lécre tolta. Szöglet után Turi veszélyeztetett.

57. perc: Hamed jobb oldali beadása után Máris perdített kapu mellé.

54. perc: Vajda beadása után Tóth Z. közelről fejelt kapura, Bukrán fogta a labdát.

Megvan a várt hazai vezetés

51. perc: GÓÓÓL! Vezet a hazai csapat! Egy szép támadás végén Tóth Zoltán passzolt Barthának, aki okosan várt és gurított vissza a lendületből érkező Kosznovszky elé, aki hatalmas erővel lőtte ki a bal alsó sarkot. 1–0

48. perc: Bartha lövését blokkolta Szalai Dániel.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45 perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Turi jobb oldali beadása után Vajda lőtt kapu mellé.

43. perc: Lukács érdemelte ki a sárga lapot.

43. perc: egy rövid felszabadítás után Vajda találta el rosszul a labdát, így nem volt kapura veszélyes.

41. perc: Bartha éles szögből leadott lövését fogta Bukrán.

37. perc: Szabó Csaba kapott sárga lapot.

29. perc: Tölgyesi 20 méterről vállalkozott, lövése Fazekasról vágódott szögletre.

24. perc: Vajda beadása volt magas az érkező Tóth Zoltánnak, így Bukrán húzta le a labdát.

22. perc: Csabai támadás végén Hamed lőtt éles szögből oldalhálót, Lékai rajta volt, de nem kellett védenie.

11. perc: ismét Turi került helyzetbe, lövését védte Bukrán, a kipattanót ismét Turinak passzolták, aki a kaputól 5 méterre volt és megint lőtt, egy védő becsúszva blokkolta a lövést.

10. perc: mérkőzés első helyzete a hazaiak előtt adódott,Vajda szöglete után Turi érkezett a hosszún és lőtt kapu fölé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Kozármisleny a már hat meccse nyeretlen Békéscsabával szemben.