Tajthy góljával nyert az Ajka a Kozármisleny otthonában

2023.02.05. 13:50
Tajthy góljával nyert az Ajka Kozármislenyben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában az Ajka Tajthy Tamás első félidőben szerzett góljával három ponttal távozott Kozármislenyből.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–FC AJKA 0–1 (0–1)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 150 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Várkonyi, Sági, Gajág, Turi (Füredi, 85.) – Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda R. (Gránicz, 76.), Kun (Bartha, a szünetben) – Beke, Vas (Kotroczó, a szünetben). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Tar, Kenderes, Csemer (Présinger, 61.) – Tajthy T., Csizmadia (Berzsenyi, 87.) – Doncsecz (Gyuris, 61.), Rabatin (Vogyicska B., 61.), Gaál B. (Sejben, 61.) – Szarka.Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző:
Tajthy T. (16.)
Szekeres Zoltán
: – A legjobb három csapathoz tartozó Ajka ellen nem volt reális esélyünk a pontszerzésre.
Jeney Gyula: – Nehéz volt a pálya talaja, de megérdemelten nyertünk.

Eltolta magától ellenfelét a hazai játékos (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Az első félidőben letámadta az Alka a hazai csapatot, és próbált labdát szerezni a Kozármisleny térfelén. Két hazai kontra lett az elején az eredmény, majd siker koronázta a letámadást, és labdaszerzést követően Tajthy Tamás a hosszúba tekerte a labdát, amivel – mint kiderült – eldöntötte a három pont sorsát. Az első játékrész végén kezdett magára találni a hazai alakulat, de nagy helyzete mégis az Ajkának volt, bár növelni nem tudta az előnyét.

A második játékrészben kettőt cserélt a Kozármisleny, megpróbált gól szerezni, de csak egy-két éles szögből leadott lövésig jutott, nem tudott egyenlíteni. Az Ajka már nagy erőket nem mozgósított, hogy növelje és eldöntse a mérkőzést, sikeresen őrizte az eredményt. 0–1

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

4 perc lesz a hosszabbítás.

Küzdött a Kozármisleny, de nem tudott gólt szerezni (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

87. perc: Vendég változtatás, Csizmadia helyett Berzsenyi fojtatja.

85. perc: Füredi érkezik Turi helyett.

82. perc: Tar sárgult be egy lerántás miatt.

79. perc: Tajthy kapott sárga lapot.

76. perc: Hazai csere Vajda helyére érkezett Gránicz.

76. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Turi ment el és lőtt éles szögből, Horváth D. ütötte ki a léc alól a labdát.

74. perc: Beke kapott sárga lapos figyelmeztetést.

73. perc: Kotrocó éles szögből leadott lövését hárította lábbal Horváth D..

69. perc: Kotrocó lőtt fölé egy szöglet után röviden kifejelt labdát 20 méterről.

61. perc: Négyes vendég csere, lement Csemer, Rabatin, Gaál és Doncsecz és érkezett Présinger, Vogyicska B., Sejben és Gyuris.

59. perc: Várkonyi sárgult be, Szarka lerántásáért.

Csak helyzetekig jutott el a Kozármisleny, egyenlíteni nem tudott  (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

55. perc: Bartha váratlan megoldása hozott egy hazai helyzetet, a bal szélen ment el és éles szögből lőtt, centikkel ment el a hosszú kapufa mellett.

46. perc: Szünetben kettőt cserélt a hazai csapat, Kun és Vas ment le és Bartha és Kotrozó érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45 perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Vajda lövése vágódott le Tarról.

39. perc: Csizmadia adott nagyszerű labdát Szarkának, Lékai érkezett és nagyot védett, a kipattanó labdát elveszítette a hazai csapat és ismét Csizmadiához került, aki Lékaival állt szemben, de a hazai kapus ismét bravúrt bemutatva hárított.

28. perc: Letámadás után egy kontratámadást vezetett a Kozármisleny, Vas fejezte be lövéssel, Horváth D. fogta meg a labdát.

19. perc: Csemer beadása után Lékai ütötte szögletre a labdát az érkező Tar elől. Szöglet után Tar lövését fogta Lékai.

16. perc: GÓL! Vezet az Ajka. Rabatin bal oldali beadása a 16-on belül üresen álló Tajthy elé került, aki a hosszú sarokba tekerte a labdát, Lékai nem tudott hárítani. 0–1

12. perc: Gaál bal oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, a hosszún érkezett Csizmadia és kapu fölé fejelt.

11. perc: Tar csúszott meg a lövés pillanatában, így távoli próbálkozása veszélytelen lett.

5. perc: Ezúttal Vajda iramodott meg a jobb szélen, ő is befelé húzott és lőtt, ezt a lövést egy becsúszó védő lába blokkolta.

3. perc: Beke ment el a jobb szélen, befelé cselezett, lövése a támadáshoz lendülettel érkező Kosznovszkyban akadt el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az egy hete Tiszakécskén 0–2-ről a hosszabbításban egyenlítő Kozármisleny az Óvár ellen hazai pályán szintén a véghajrában pontot mentő FC Ajka ellen.