NB II, Kelet: újabb Vasas-vereség, hosszabbításban nyert a Szeged

2013.05.11. 20:45
A Szeged 2011 az utolsó pillanatokban fektette két vállra a Kazincbarcikát. (Fotó: szegedma.hu)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 26. fordulójában a hosszabbításban szerzett góllal nyert a Szeged 2011 a Kazincbarcika vendégeként, a Nyíregyháza négyet vágott a Debrecen második csapatának, míg a megyei rangadón a Békéscsaba egy góllal legyőzte az Orosházát. A Vasas ismét kikapott, ezúttal a Balmazújváros ellen.

Nehéz helyzetbe került a Kazincbarcika, miután vereséget szenvedett hazai pályán a Szeged 2011 ellen. A gól nélküli első félidő után a második játékrész elején Varga Bence találatával szerzett vezetést a Szeged. Bár Kiprich József csapata a 86. percben egyenlíteni tudott, a hosszabbítás második percében jött a hideg zuhany, Kéri Tamás gólja a győzelmet jelentett a vendégek számára.

A Nyíregyháza főleg a második félidőben mutatott gólerős játékának köszönhetően magabiztosan nyert az utolsó helyezett DVSC-DEAC ellen.A Ferencváros II nem bírt a Putnokkal: Lipcsei Péter csapata hiába szerzett gyorsan vezetést az első negyedóra végén, a Putnok a szünet után hamar egyenlített, így döntetlen lett a vége.

A Békéscsaba az Orosházát fogadta a megyei rangadón, amely végig paprikás hangulatban telt. Gól azonban csak a 85. percben született: a hazaiak Hadar Adrián hajrában szerzett találatával roppant fontos három pontot szereztek, és tapadnak a listavezető Mezőkövesdre és a második Vasasra.

Szeged elleni idegenbeli vereség után hazai pályán sem tudott javítani a Vasas. A 12. percben Bokros Tibor juttatta vezetéshez a vendég Balmazújvárost, bár Wilson egy percre rá egyenlített, a vendégek a 19. percben ismét előnyhöz jutottak. A folytatásban gól már nem született, így a Vasas ismét fontos három pontot hullajtott el.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT
26. FORDULÓ

FERENCVÁROS II–PUTNOKI VSE 1–1 (1–1)
Csepel,
Béke tér, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kulman, Kóbor)
FTC II:
Hermány – Kárász, Vass M., Otten, Simita (Papp M., 35.) – Csilus – Popgeorgiev, Peszmeg, Nyilasi B., Jenner (Kónya, 65.) – Gárdos (Hodgyai, 89.). Edző: Lipcsei Péter
PUTNOK: Efendic – Kelemen L., Kovács R., Bjelkanovics, Polényi – Üveges, Morar (Bene, 76.) – Crisan, Mayor (Illés R., 82.) – Monyók (Lupták, 71.) – Pavlov. Vezetőedző: Koszta Péter
Gólszerző:
Kárász (1–0) a 18., Pavlov (1–1) a 42. percben
Kiállítva:
Otten (buktatta a gólhelyzetben kilépő Mayort) a 19. percben
Lipcsei Péter:
– Hetven percet emberhátrányban játszva is igazságos eredmény született.
Koszta Péter:
– Nagyon sok helyzetet kidolgoztunk, de még az üres kapuba is képtelenek voltunk betalálni.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DVSC-DEAC 4–0 (1–0)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Péter, Makkosné)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár L., Ambrusz, Farkas A., Patály – Csorba, Davidov (Minczér, 56.), Bárányos (Reznek, 71.) – Pákolicz – Bajzát, Katona Gy. (M. Nikolics, 62.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
DVSC-DEAC:
Slakta – Kuti K., Böszörményi, Szatmári Cs., Engel – Bereczki D., Kónya Cs., Györky, Rezes (Szabó R., 64.) – M. Lucas (Molnár T., 83.) – Angyal N. Vezetőedző: Szalánczi Tamás
Gólszerző:
Farkas A. (1–0) a 37., Pákolicz (2–0) az 55., Baját (3–0) a 61., Csorba (4–0) a 91. percben
Lucsánszky Tamás: – Nagyon fontos három pontot szereztünk, időnként érett játékot mutatva.
Szalánczi Tamás: – Jelenlegi állapotunkban közel álltunk a tisztes helytálláshoz, de a pontrúgásoknál elkövetett fegyelmezetlenségek miatt négygólos vereség lett a vége.

VASAS–BALMAZÚJVÁROS 1–2 (1–2)
Illovszky-stadion, 1000 néző. Vezette: Becséri D. (Horváth Z., Hima)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi,Túri, Kárpáti, Kovács D. (Ádám M., 71.) – Recklet – F. Thiago, Berecz (Pisanjuk, 62.) – Cseke – Ch. Wilson, Szilágyi P. Vezetőedző: Dirk Berger
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Papp F., Forgács, Németh Á. – Kiss L., Kónya – Demjén, Sándor I. (Szőllősi F., 65.) – Virágh (Nagy R., 71.) – Urbin (Belényesi, 86.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Bokros (0–1) a 13., Ch. Wilson (1–1) a 14., Kiss L. (1–2) a 20. percben
Dirk Berger: – Mindenki a feljutást várja fiatal csapatomtól, és a játékosok nem tudták kezelni a rájuk nehezedő nyomást. Rosszul játszottunk, de hátravan még három forduló, bármi megtörténhet.
Híres Gábor: – Néhány újságcikk a nyolcadik helyre várta csapatomat, ez összekovácsolta a játékosokat. Jól játszottunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, megérdemelt a győzelmünk.

KAZINCBARCIKA–SZEGED 2011 1–2 (0–0)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Viszokai, Becséri G.)
KAZINCBARCIKA: Póser – Kiprich D., Komlósi, Fotyik, Szala (Casado, 59.), Nagy M., Fehér B. (Kovács P., 63.) – Maicon, Jeremiás (Bogáti, 75.) – Vólent, Salvador. Vezetőedző: Kiprich József
SZEGED: Belecsan – Tóth I., Petrók, B. Kapic, Farkas M. – Ulviczki, Borbély – Farkas Z., Jovánczai (Geiger, 78.) – Kis R. (Kéri, 67.) – Timm (Varga B., a szünetben). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Varga B. (0–1) az 56., Bogáti (1–1) a 84., Kéri (1–2) a 90. percben
Kiprich József: – Hajtott a csapat, de megint elmaradt a győzelem. A tavasz során valahol elveszítettük a fonalat, és most már nagyon nehéz helyzetbe kerültünk.
Gálhidi György: – Az első félidőben egyértelmű volt a fölényünk, a szünet után azonban támadott a Kazincbarcika. Csapatom erejét mutatta, hogy képesek voltunk a hajrában megszerezni a győzelmet.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–OROSHÁZA FC 1–0 (0–0)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Aradi)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye, Varga N., Botis, Horváth T. – Kákonyi (Obot, a szünetben), Mészáros L. (Pozsár, 78.) – Király P., Leucuta – Mosquera (Hadar, 62.) – Randjelovics. Szakmai igazgató: Pásztor József
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D. (Szabó T., 72.) – Kerekes I., Milenkovics, Szabó N. – Kerepeczki, Varga R., Ondrejó, Hamed – Ács (Petrovics, 80.) – Tóth D. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Hadar (1–0) a 85. percben
Pásztor József: – Az Orosháza mindent elkövetett, hogy jó eredményt érjen el, de a gyenge teljesítményünk ellenére a második félidőben megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.
Major László: – A sok hiányzó ellenére tisztességesen helyt álltunk a Békéscsaba otthonában.

16. Dunakanyar-Vác 27 6 4 17 22–54 –32 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.