NB II, Kelet: kikapott, így a második helyen ragadt a Vasas

2013.03.23. 18:03
A Vasas hazai pályán 3–2-re kikapott a Mezőkövesdtől a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában, a szombati játéknap rangadóján, így nem tudta átvenni a tabella első helyét a szintén hazai pályán veszítő Békéscsabától.

A Mezőkövesd már a második percben előnyt szerzett Petneházi Márk megpattanó lövésével, és bár a Vasas Lucas fejesével gyorsan egyenlített, a 18. percben Petneházi újabb lövését követően újra a vendégeknél volt az előny.

A Békéscsaba hazai vereségének ismeretében az angyalföldiek a második félidőben már az első hely reményében veselkedtek neki a fordítási hadműveletnek, de Véber György csapata továbbra is uralta a játékot, és a 64. percben George Menougong növelte az előnyt.

A csereként beálló Szilágyi Péter révén a Vasas szépített az utolsó negyedóra kezdetén, de a folytatásban csak helyzetekre futotta játékosai erejéből, így maradt a 3–2 a vendégeknek – a Vasas négyes győzelmi sorozat után veszített, a Mezőkövesd zsinórban harmadszor nyert.

A Békéscsaba, Vasas, Mezőkövesd trió tagjait pillanatnyilag egy-egy pont választja el egymástól a képzeletbeli dobogón.

NB II, KELETI CSOPORT, 19. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

VASAS–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–3 (1–2)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1000 néző. Vezette: Szilasi (Huszár, Aradi)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Nikolov (Mehmedagic, a szünetben) – Recklet (Deyvison, a szünetben), Cseke – Popovics, F. Thiago, Hohmann – Ch. Wilson, Bobo (Szilágyi P., 73.). Vezetőedző: Dirk Berger
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Lakatos B., Éles – Farkas B. – Dobos (Kardos N., 89.), Petneházi (Bagi, 84.), Bognár I. – G. Menougong, Hamar Á. (Bogdány Cs., 76.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 2., Lucas (1–1) a 11., Petneházi (1–2) a 18., G. Menougong (1–3) a 65., Szilágyi P. (2–3) a 75. percben
Dirk Berger: – Álmosan és idegesen kezdtük a mérkőzést, ez gyorsan meg is bosszulta magát. Később is bután, fegyelmezetlenül futballoztunk, ezért vesztettünk.
Véber György: – Óriási küzdelemben megérdemelt győzelmet arattunk.

A Ceglédtől két pontot levontak.
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba