Hetedik forduló, végállomás: Kecskeméten kapott ki először a remikirály

Vörös SándorVörös Sándor
2021.09.12. 16:50
Elszenvedte idénybeli első vereségét a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 7. fordulójában 1–0-ra kikapott a Kecskeméti TE otthonában. A győzelemnek köszönhetően a lila-fehérek sorozatban hat veretlen bajnokinál tartanak.
Idénybeli hetedik mérkőzésükön először kaptak ki a fehér mezes siófokiak (Fotó: Bús Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE HUFBAU–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0)
Kecskemét, Széktói Stadion, 1000 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
KECSKEMÉT: Varga B – Madarász B. (Bartha L., 35.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünwald, a szünetben) – Katona B. (Buna, 35.), Vágó, Nagy K. – Lukács D. (Szalai J., 89.), Tóth B. (Tóth D., 78.). Vezetőedző: Szabó István
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Horváth M., Jagodics B., Varga B. – Szakály A. (Eördögh, 87.), Varjas Z. – Horváth P., Szakály D. (Nikházi, 57.), Cipf (Balogh B., 65.) – Elek B. (Tóth Z., 65.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Tóth D. (86.)
Szabó István:
– Többet tettünk a győzelemért, a Siófok fegyelmezett és szervezett csapat, nehéz megbontani a védelmét. Intenzívebben futballoztunk, gólt akartunk szerezni, ezért is tudtunk a nyolcvanhatodik percben még végigvinni egy kontrát. A türelem volt a kulcs, ez sokszor hiányzott a játékunkból, rengeteg volt a pontatlanság.
Domján Attila: – Gyenge mérkőzés volt, nagyon látszott, hogy a csapatok alaposan felkészültek egymás játékából. Biztos voltam benne, hogy kevés gól lesz, hat döntetlen után szerettünk volna végre nyerni, de keveset tettünk ezért. Mentünk előre, de ez minőségben kevés volt a Kecskemét ötvédős rendszere ellen.

Meddig tart a döntetlenspecialista szériája? Tehettük fel jogosan a kérdést, hiszen a BFC Siófok a mögöttünk hagyott hat fordulóban hat döntetlent jegyzett, s mivel a szentlőrinciek az előző játéknapon győzni tudtak, a remikirály jelző most már egyértelműen a tópartiakat illeti. A sárga-kékek vezetőedzője, Domján Attila a találkozót megelőzően hangsúlyozta: játékosai már ki vannak éhezve a sikerre, s bár nem lesz könnyű dolguk, egyértelműen győzelemre játszanak majd Kecskeméten.

Való igaz, a Széktói Stadionból nem egyszerű feladat elvinni a három pontot, hiszen Szabó István tanítványai a 11 megszerzett pontjukból kilencet pályaválasztóként gyűjtöttek be, eddig csupán a Budaörsi SC tudott nyerni az újonc otthonában – lassan másfél hónapja. Az első félidő alapján nem mertük volna kijelenteni, hogy a somogyiak lesznek a következők, akik elviszik a győzelemért járó három pontot, hiszen kiegyenlített, eseménytelen játékrészt láthattunk, melynek legnagyobb lehetőségét a lila-fehérek hagyták ki Lukács Dániel révén. A góllista éllovasa nagy helyzetben a bal kapufát találta telibe.

Nagy küzdelemben, egyetlen gól döntött a lila mezes kecskemétiek javára (Fotó: Bús Csaba)

A játék képe alapvetően a második félidőben sem változott meg, a csapatok nem igazán találtak fogást a másikon, így leginkább küzdelmes mezőnyjáték zajlott a pályán, helyzetek nélkül. Az idő előrehaladtával már-már borítékolhatónak tűnt, hogy gól nélküli döntetlenbe torkollik a találkozó, ám a 86. percben – szinte a semmiből – betalált a KTE: egy siófoki oldalszabadrúgást követő kontra végén két cserejátékos hozta össze a három pontot jelentő gólt, Grünwald passzát Tóth Dániel értékesítette. 1–0

A lila-fehérek lelkes szurkolótábora joggal tapsolt felállva a lefújás után, hiszen a Kecskeméti TE sikerének köszönhetően megerősítette helyét az élbolyban, ráadásul sorozatban hat veretlen bajnokinál jár. A BFC Siófoknak ezzel szemben mélyről kell felkapaszkodnia.

20. Tiszakécske7258–16–82

90+4. perc:Véget ért a mérkőzés, melyet a házigazda Kecskeméti TE HUFBAU Tóth Dániel hajrában szerzett góljával 1–0-ra megnyert, s így már sorozatban hat veretlen bajnokit számlál. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Rúsz Márton négy percet hosszabbít.

89. perc: Cserére csere a válasz: az utolsó kecskeméti változtatás során Szalai József váltotta Lukács Dánielt.

87. perc: Cseréltek a Balaton-partiak: Szakály Attilát Eördögh András váltotta.

86. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A KECSKEMÉTI TE HUFBAU! Egy siófoki oldalszabadrúgást egy villámgyors kecskeméti kontra követett, melynek végén két cserejátékos összehozta a házigazdák vezető gólját: Grünwald játszott középre a bal oldalról, ahol Tóth Dániel érkezett, s becsúszva, 5 méterről a kapu bal oldalába belsőzte a labdát. 1–0!

85. perc: Vágó Levente buktatta sárga lapot érően Nikházi Márkot.

Ha már szóba kerültek a lapok... A hetedik fordulóban a két, legtöbb büntetőlappal rendelkező csapat találkozik egymással: a KTE eddig 17 sárga lapot kapott, míg a BFC Siófok 18 kártyával gazdagodott (17 sárga + 1 piros).

79. perc: A siófokiak vezetőedzője, Domján Attila reklamálásért kapta a mérkőzés első sárga lapját.

78. perc: Szabó István ismét változtatásra szánta el magát, melynek során Tóth Barna jött le, Tóth Dániel pedig be.

A második félidőt is a küzdelmes mezőnyjáték határozta meg (Fotó: Bús Csaba)

65. perc: Kettős cserével frissítettek a tópartiak: Cipf Dominik helyett Balogh Bence Benitó a pályán, míg Elek Bencét Tóth Zoltán váltotta.

57. perc: Cserélt a BFC Siófok szakmai stábja is: Szakály Dénes le – Nikházi Márk be.

55. perc: A kecskemétiek harmadik szögletét Bartha László tekerte középre a bal oldalról. A helyzet ígéretesnek tűnt, de végül Varga Bence Vágót megelőzve kifejelte a labdát.

46. perc: A szünetben ismét cseréltek a házigazdák: Hadaró Valentin nem jött ki a folytatásra, helyette Grünwald Attila kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő: felejthető negyevenöt percen vagyunk túl, melyet követően Kecskeméti TE HUFBAU – BFC Siófok 0–0. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Három perc hosszabbítás az első félidő végén.

Lukács Dániel (lilában) közel járt ahhoz, hogy megszerezze idénybeli kilencedik gólját (Fotó: Bús Csaba)

44. perc: Mi maradt ki! Hadaró a bal oldalról centerezett középre, ahol Lukács Dániel óriási helyzetbe került, ám védője mellett, 6 méterről a bal kapufát találta telibe!

Ami pedig a kapott gólokat illeti... A kecskemétiek neve mellett a forduló előtt 8 állt, melyek közül 6 az első, 2 a második félidőben született (00–30. perc között: 4, 31–59. perc között: 2, 60–90. perc között: 2). A sárga-kékek védelme öt alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek háromszor az első félidőben, két alkalommal pedig a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 3, 60–90. perc között: 2).

35. perc: Kettős csere a kecskemétieknél: Katona Bálint helyett Buna Gábor a pályán, míg Madarász Bencét Bartha László váltotta.

A pillanatkép csalóka, hiszen a kapuk nem forogtak veszélyben az első félidőben (Fotó: Bús Csaba)

A KTE az eddig lejátszott 6 forduló alatt 14 gólt szerzett, melyek közül 7 az első félidőben, 7 pedig a második játékrészben született (00–30. perc között: 2, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 7). Ezzel szemben a vendégek ötször találtak az ellenfelek kapujában, az első félidőben 2, míg a másodikban 3 gólt jegyezve (00–30. perc között: 1, 31–59. perc között: 2, 60–90. perc között: 2).

28. perc: Horváth Péter – Elek Bence összejáték során utóbbitól védője szorításában elpattant a labda, amely Cipf elé került: a vendégek játékosa középről, mintegy 20 méterről lőtt, Varga magabiztosan védett.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon – bajnoki körülmények között – 13. alkalommal szállt harcba a győzelemért, közös történelmük 2003 óta íródik. A felek korábban 8 bajnokit vívtak az élvonalban, míg a másodosztályban ez az ötödik találkozó. Az NB II-ben kettő kecskeméti és kettő siófoki siker született, 3–3-as gólkülönbség mellett. Az élvonalban nyolc meccsen hat lila-fehér és kettő sárga-kék győzelem született, a gólkülönbség pedig a mai házigazdáknak kedvez (17–9).

A mérkőzés eleje kiegyenlített küzdelmet és eseménytelen játékot hozott (Fotó: Bús Csaba)

22. perc: A Szakály Attilával szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Cipf Dominik végezte el, kissé balról, mintegy 20 méterről – lövésében volt elképzelés, de a labda végül elzúgott a bal felső sarok mellett.

Az első negyedórában nem sok mindent jegyezhettünk fel: a felek kiegyenlített meccset vívnak, s kettő hazai szögletet, három szabálytalanságot (1–2), valamint egy hazai lesállást láthattunk a mögöttünk hagyott tizenöt percben.

A találkozót Rúsz Márton vezeti, munkáját Punyi Gyula és Márkus Péter segíti. A 27 esztendős, miskolci játékvezető pályafutása 22. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 97 sárga mellett 8 piros lap a mérlege. Rúsz a Siófoknak eddig egyszer vezetett mérkőzést, melyet a tópartiak 2020. február 9-én 2–1-re megnyertek a WKW ETO FC Győr vendégeként, ezzel szemben a kecskemétiek ezen a délutánon találkoztak vele először.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A házigazdák ezen a napon tiszta lilában szerepelnek, Varga Bence pedig piros dresszében véd. Domján Attila tanítványai tiszta fehérben lépnek pályára, Szmola Bálint narancssárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Kellemes labdarúgóidő – mintegy 28 Celsius-fok –, és remekül előkészített pálya fogadta a csapatokat. Negyven perccel a kezdősípszó előtt már javában melegítenek a felek. A hazaiak soraiból a keresztszalag műtét után lábadozó Bodor Zoltán hiányzik, míg a vendégek oldalán a Budafoki MTE ellen kiállított Kiss Balázs egy bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

Idénybeli hetedik mérkőzésükön győznének először a siófokiak (Fotó: Németh András, archív)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a kecskeméti Széktói Stadionból, ahol az eddig 11 pontot gyűjtő, a tabella 4. helyén álló Kecskeméti TE HUFBAU a hat egységgel a 13. pozícióban állomásozó BFC Siófok együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy a remekül rajtoló újonc az eddig csak remiző Balaton-partiakkal szemben.