Fordulatos mérkőzésen verte meg a Győrt a KTE

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2022.04.03. 15:50
Paudits Patrik (lilában) nagy küzdelmet folytatott a győri védőkkel (Fotó: Bús Csaba)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a negyedik helyezett Kecskeméti TE a kilencedik ETO FC-t fogadta. A lila-fehér KTE nagyon akarta a sikert, és hátrányból 3–2-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–ETO FC 3–2 (1–1)
Kecskemét, 500
néző. Vezette: Kovács Imre (Medovarszki János, Baghy Csaba)
KTE: Varga B. – Buna (Tóth D., a szünetben), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünwald, 57.) – Nagy K., Vágó L., Szuhodovszki (Katona B., a szünetben) – Lukács D., Paudits (Tóth B., 76.). Vezetőedző: Szabó István
ETO: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Bagi, Csonka, Forgács D. (Tamás K., 80.) – Tuboly (Berki, 84.), Toma, Vitális (Erdei M., 73.) – Bacsa, Farkas B. (Priksin, 73.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Lukács D. (35.), Tóth D. (51.), Szalai G. (76.), ill. Farkas B. (39.), Kiss M. (49.)
Szabó István: – Nem szeretem, ha sok gólt kapunk, de mivel ezúttal sokat is lőttünk, elégedett vagyok. A játék összképe és a helyzetek száma alapján megérdemelten győztünk.
Klausz László: – Küzdelmes mérkőzés volt. Saját magunkat vertük meg, az első és a második gólt egyéni hiba előzte meg, a harmadiknál pedig rosszul helyezkedtünk. Legalább egy pontot megérdemeltünk volna.

Nehezen indult be a két csapat, ez annak is volt köszönhető, hogy az ötvédős rendszer mindkét oldalon szinte hiba nélkül zárt vissza, így nem alakultak ki helyzetek. Szűk fél óra elteltével a KTE lett aktívabb mezőnyben, és ez rögtön lehetőséggel is párosult: a 35. percben a 26. életévét éppen betöltő Lukács Dánielt ugratta ki Nagy Krisztián, és a KTE házi gólkirálya a nem túl jó ütemben kilépő Fadgyas mellett okosan ellőtte a labdát 15 méterről. Nem tudta azonban megőrizni a vezetést a Kecskemét, ugyanis Kiss élesen belőtt szögletét követően Varga kapus kiejtette a labdát, a szemfüles Farkas pedig közelről nem hibázott.

A fordulás után sokkal jobb mérkőzés kerekedett ki a szebb napokon még az NB I-ben mérkőző felek között. A 49. percben Kiss tekert 19 méterről a bal alsóba egy szabadrúgást jobbal (1–2), de nem örülhetett sokáig, mert egy hatalmas Varga kirúgásból Tóth Dávid ziccerbe került, és jobbal el is pöckölte a kapus mellett a labdát,2–2. A hajrában a KTE tett talán többet a győzelem megszerzése érdekében, és ki is harcolta azt, miután Tóth Dávid beadásából Szalai a kapuba csúsztatott 11 méterről, 3–2.

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925

A lila mezes Kecskemét harciassága három pontot ért (Fotó: Bús Csaba)

93. perc:Vége! 3–2-re nyert a KTE!

92. perc: Nagy kap sárgát időhúzásért.

91. perc: Lukács helyén Győri.

90. perc: 3 perc még.

84. perc:Berki jön Tuboly helyett.

83. perc:Tamás buktat, sárga.

80. perc:Forgács helyén Tamás, közben egy hazai szöglet után Rjasko lő fölé néhány méterről.

76. perc: Cserék mindkét oldalon: Tóth Barna Paudits helyén, Erdei és PriskinVitális és Farkas helyén.

75. perc: GÓL! Vezet a KTE! Tóth Dávid tekert középre, Szalai csúsztatott a bal alsóba, 3–2.

72. perc: Tuboly sárga.

59. perc: Jó lett a meccs! Paudits ugratja ki Lukácsot, aki jobbal lő, Fadgyas bravúrral fogja.

59. perc: Bacsa készít le Forgácsnak, aki éles szögből fölé durrant ballal.

57. perc: Hadaró helyén Grünwald.

55. perc: Katona kap jó indítást, kapura fordul, de Fadgyas fogja éles szögből leadott löketét.

51. perc: GÓL! Egyenlített a KTE! Varga kapus indítása megcsúszott a vizes füvön, így Tóth Dávidnak tíz méterről csak el kellett pöckölnie a kapus mellett, 2–2.

49. perc: GÓL! Kiss tekerte rá 19 méterről a labdát a kapura, és a bal alsóba lőtt. 1–2

48. perc:Hadaró kap sárgát, az ETO pedig jó helyről szabadrúgást.

46. perc: Folytatódik, a KTE kettőt cserélt. Tóth Dávid és Katona állt be Buna és Szuhodovszki helyett.

Lukács Dániel (lilában) indította a gólgyártást (Fotó: Bús Csaba)

45. perc.Szünetben 1–1.

45. perc: Paudits teker jobbal a bal felső irányába, Fadgyas szép mozdulattal véd.

42. perc:Buna rúgja fel Forgácsot, sárga.

39. perc: GÓL! Varga ejti ki Kiss szögletét, amit Farkas pofoz be szinte a gólvonalról, 1–1.

35. perc: GÓÓÓL! Mégis vezet a KTE! Lukács is jó indítást kap Nagytól, belép a védő elé, majd a kilépő kapus mellett a hálóba lő 15 méterről. 1–0

35. perc: Most ott lett volna a helyzet, miután Rjasko indításával Buna léphetett ki a meglepett védők között, de passzolt, amiből nem lett semmi.

33. perc: A Kecskemét került meddő fölénybe, de ez helyzetekkel nem párosul egyelőre.

24. perc: Megöli tulajdonképpen egymás játékát eddig a két csapat, senki sem mer nagyobb kockázatot vállalni.

20. perc: Szép kontrát vezet ez a ETO, de a beadás után Bacsa lövésébe Hadaró vetődik bele.

13. perc: Szalai hosszan indította Pauditsot, nagyon picin múlt, hogy nem lett ziccer. Ennél nagyobb lehetőségek eddig nem alakultak ki. Kiegyenílett meccs.

8. perc: Nagy teker középre veszélyesen, de Paudits és Szalai előtt is elmegy labda.

1. perc: A KTE kezdett.

Az ETO-nál nincsenek nagy változások a keretben, Klausz László egyetlen helyen cserélt, Forgács került be Óvári helyett. Kecskeméti oldalon Szabó István bátran forgatja csapatát, pláne, amikor egy hét alatt három bajnokit kell abszolválni.Tóth Barna helyett ezúttal például Paudits Patrik kezd majd a születésnapos Lukács Dániel ékpárjaként.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiját nulla nullával záró Kecskemét TE a legutóbbi fordulóban a Siófokkal szintén gól nélküli döntetlent játszó ETO FC ellen.