A hajrában szerzett góllal nyert a Kazincbarcika

F. E.F. E.
2022.08.21. 18:50
Úr Lászlóék (fehérben) a szintén újonc Kozármisleny ellen is nyerni tudtak (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a 2. helyezett Kazincbarcika a másik újoncot, a Kozármislenyt fogadta. A kapufákban bővelkedő találkozón Ádám Ferenc a 88. percben szerezte meg az egyetlen gólt, amellyel a borsodi csapat otthon tartotta a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II

5. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–0 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 650 néző. Vezette: Lovas László (ifj. Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. – Szemere B. (Ádám F., 66.), Ur, Dvorschák, Süttő – Rédling (Kurdics, 57.), Heil, Csatári – Szabó B. (Nagy J., 57.), Székely D. (Székely K., 66.) – Pálinkás (Hleba, 93.) Vezetőedző: Varga Attila
KOZÁRMISLENY: Varasdi – Gajág, Gál (Guth, 87.), Turi – Kosznovszky, Horváth D. (Tölgyesi, 58.) – Vogyicska, Bartha, Kulcsár (Puska, 77.), Kirchner (Vajda, 77.) – Tóth Z. (Beke P., 77) Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Ádám F. (88.)
Varga Attila
: – Nehéz sorozaton vagyunk túl, örülök, hogy a csapat ilyen jól teljesít. Nagyon akartuk ezt a győzelmet, egyetlen pillanatig sem adtuk fel.
Tóth László: – Küzdelmes, kiélezett mérkőzést játszottunk, mindkét oldalon adódtak helyzetek. A hazaiak nem érdemtelenül szerezték meg a három pontot.

A végig kiélezett találkozón az utolsó percekben született góllal nyert a Kazincbarcika (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

Az újoncok csatáján az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán. Mindkét csapatnak akadtak próbálkozásai, de vagy pontatlanok voltak a lövések, vagy a kapufán csattantak, így a szünetre gól nélküli döntetlen maradt az állás.

A második játékrész elejét a vendégek kezdték jobban, de nem sikerült bevenniük a barcikai kaput. Mindkét edző cserékkel próbálta frissíteni csapatát. Az új embereknek köszönhetően a Kazincbarcika játéka megújult, veszélyesebbé váltak.

Már-már úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz a vége, de a 88. percben a mérkőzés egészén jól játszó Pálinkás adott gólpasszt a csereként beálló Ádám Ferencnek, aki kilőtte a felső sarkot, megszerezve a vezetést a Kazincbarcikának.

A hátralévő percekben a Kozármisleny már nem tudott újítani, így a borsodiak megszerezték zsinórban harmadik győzelmüket.

A borsodiak (fehérben) remekül rajtoltak a bajnokságban (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+3. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Cserél Varga Attila: Pálinkást Hleba váltja.

90. perc: A mérkőzés végén 3 perc a hosszabbítás.

A hajrában szerzett góllal nyert a Kazincbarcika (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

88. perc: Pálinkás kap jó labdát, a másik szélen érkező Ádám F.-hez passzol, aki kilövi a jobb felső sarkot. KAZINCBARCIKA – KOZÁRMISLENY 1–0

87. perc: Újabb csere, ezúttal a vendégeknél: Gált Guth váltja.

86. perc: Nagy J. sarokrúgását követően Dvorschák lő kapura, ezúttal is kapufa.

83. perc: Dvorschák erőszakos labdaszerzését követően Pálinkást indítja, de Gajág remekül előzi meg a támadó játékost.

77. perc: Hármas csere a Kozármislenynél: Kirchner, Tóth Z. és Kulcsár mennek le, helyettük Vajda, Beke P. és Puska folytatja.

A Kozármisleny csak kapufáig jutott a mérkőzésen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

75. perc: Kirchner paszát követően Bartha lövése csattan a kapufán.

74. perc: Kurdics és Csatári összjátékát követően előbbi próbálja átemelni a labdát Varasdi feje fölött, de a kapus ezúttal is megfogja a labdát.

73. perc: Süttőhöz passzolnak vissza a társak, a távolról eleresztett lövés messze a kapu fölé megy.

69. perc: A sarokrúgást Süttő végzi el, melyet követően Dvorschák és Pálinkás is fejessel próbálkozik, de a labda Varasdi kezében köt ki végül.

69. perc: Ádám F. kap kiváló indítást a társaktól. A középen jó ütemben érkező Csatárihoz passzol, a lövésbe beleérnek a védők.

66. perc: Újabb kettős csere, ismét Varga Attila változtat csapata összeállításán: Szemere és Székely D. hagyják el a pályát, helyettük a folytatásban Ádám F. és a sérüléséből visszatérő Székely K.

64. perc: Kirchner lövését védi Megyeri I., a kipattanó labdát kirúgják a barcikai védők.

63. perc: Csatárinak villan a sárga lap, miután szabálytalanul állítja meg a félpályán a kibontakozó vendég támadást.

62. perc: Gál vállalkozik távoli lövéssel, amely elkerüli a kaput.

59. perc: A frissen beállt Kurdics lövése a kapu mellé száll.

59. perc: A Kozármisleny edzője, Tóth László is változtat: Horváth D.-t Tölgyesi váltja.

57. perc: Kettős csere a Kazincbarcika együttesénél: elhagyja a pályát Rédling és Szabó B., helyükön Kurdics és Nagy J. folytatja.

57. perc: Süttő indul meg szélen, ezúttal Pálinkás középen érkezik, de lemarad a labdáról.

56. perc: Bartha lövésébe Szemerének sikerül beleérnie. A szögletet követően nem alakul ki nagyobb helyzet.

54. perc: Ismét Pálinkás a főszereplő, ezúttal nem lő, hanem Szabó B.-t keresi a labdával, aki centikkel marad le róla.

47. perc: Pálinkás kap labdát és vezeti végig azt, a lövése a felső lécen köt ki.

46. perc: Elkezdődik a második félidő, csere egyik csapatnál sem volt a szünetben.

45. perc: Véget ér az első játékrész.

45. perc: Süttő ezúttal sarokrúgást végez el. Jól kanyarodik középre a labda, a vendég védők ezúttal is tisztáznak, így szöglet a másik oldalról is, azonban ebből nem alakul ki helyzet.

44. perc: Süttő végez el szabadrúgást körülbelül 25 méterre a kaputól. A középen érkező Pálinkást megelőzi védője.

41. perc: Süttő távoli lövése a kapu mellé megy.

39. perc: Szemere állítja meg szabálytalanul a vendég támadást. A megítélt szabadrúgást Kulcsár végzi el, elakad a barcikai sorfalban a labda.

32. perc Pálinkás ezúttal szélről indul meg, majd Székely D.-hez passzol, akinek lövése a kapufán csattan.

28. perc: Székely D. kap jó labdát, amit a középen érkező Szabó B-nek passzol, de a befejezés ezúttal sem sikerül.

26. perc: Süttő ezúttal lövésre vállalkozik távolról, kapu fölé.

25. perc: Süttő beadására Pálinkás érkezik jó ütemben középen, de Turi megelőzi, így oda a veszélyes helyzet.

21. perc: Kirchner adja be szélről a labdát, a középen érkező Kulcsár átlépi azt és hagyja Vogyicskának. A lövésbe belelépnek a barcikai védők.

17. perc: Ur állítja meg szabálytalanul Barthát, szabadrúgással jön a vendég együttes. A labda mögé Kulcsár áll, ívelése jól kanyarodik középre, Tóth Z. fejese viszont pontatlan volt.

14. perc: Szemere nagy bedobását követően Pálinkás fejel a labdába, kapu mellé.

8. perc: Horváth D. lő távolról, blokkolják a védők a lövést.

4. perc: Kulcsár próbálkozik bevenni Megyeri I. kapuját, erőtlen a lövés.

2. perc: Rögtön hazai szöglet, Süttő sarokrúgását követően Szabó B. nem találja el pontosan a labdát.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó,melyen a Kazincbarcika indítja útjára a labdát.

A Kozármisleny (bordóban) a borsodiak ellen nem tudta gyarapítani győzelmei számát (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

A hazaiak tiszta fehérben, a vendég Kozármisleny bordó mezben lép pályára a mai mérkőzésen.

A Kazincbarcika kezdőcsapatában a szerdai mérkőzéshez képest három ponton történt változás: a kiállított Takács Tamás helyett Pálinkás játszik a mai mérkőzésen, belső védő pozícióban Szekszárdi-Dvorschák csere volt, Kállai Zalán helyett pedig ma Rédling Kevin kapott bizalmat Varga Attila vezetőedzőtől.Visszatért sérüléséből a borsodiakhoz Nagy János és Székely Krisztián, mindketten a kispadon kapnak helyet.

A Kozármisleny csapata ugyanazzal a kezdő tizeneggyel lép pályára ma, mint a legutóbbi fordulóban tette.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig remeklő újonc, a Kazincbarcika a másik újonc, a Kozármisleny ellen.