Gajdos két fejese döntött Barcikán, a hazaiak már kilenc meccse nyeretlenek

F. E.F. E.
2022.11.09. 17:20
A csapatkapitányt, Gajdost ölelgetik a társak, a szegedi támadó kétszer is eredményes volt (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a forduló előtt nyolc mérkőzés óta nyeretlen, 13. helyen álló Kazincbarcika a fordulót megelőzően ötödik helyen álló Szegedet fogadta, amelynek csapatkapitánya, Gajdos Zsolt mindkét félidőben eredményes volt – ezekkel a gólokkal nyert a Szeged 2–0-ra.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–SZEGED-CSANÁD GA 0–2 (0–1)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 250 néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szemere, Ur, Lippai T., Süttő (Pálinkás, a szünetben) – Kállai (Benkő, 77.), Heil (Kurdics, a szünetben), Nagy J., Szabó B. (Székely D., 77.), Székely K. – Laczkó (Takács T., a szünetben).Vezetőedző: Varga Attila
SZEGED-CSANÁD GA:
Takács J. – Könczey, Szilágyi Z., Temesvári, Tóth B. – Rédling (Papp Á., 59.), Farkas A. – Gajdos, Szakály D. (Szatmári L., 79.), Kundrák (Kővári, 90.) – Bíró B. (Haruna, 59.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Gajdos (45+1., 65.)
Varga Attila:– Nagyon jó csapattal kerültünk szembe. Szerfelett örülök annak, hogy ilyen együttesek is vannak a magyar második vonalban. Minden tekintetben elismerés illeti őket, és gratulálnom kell nekik!
Alekszandar Sztevanovics:– Tudtuk, hogy nehéz kilencven perc előtt állunk, és ez így is alakult. A Kazincbarcika saját pályáján különösen veszélyes, játékosaim azonban sok energiát fektettek be, taktikailag is kijött a lépés, ezért úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.

20. Dorogi FC16241015–30–1510

A kék mezes Kazincbarcika kilenc mérkőzés óta nyeretlen (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A hazaiak nyolc meccse tartó nyeretlenségi szériájukat szerették volna megszakítani az eddig nagyon jól szereplő Szeged ellen. Ennek megfelelően kezdte Varga Attila együttese a mérkőzést, több helyzetet is sikerült kidolgoznia a találkozó első harmadában, de a befejezések nem sikerültek, vagy a szegedi hálóőr védett remekül.

Az első félidő végén egy kontratámadásból Kundrák iramodott meg a szélen, majd az akciót Gajdos fejezte be fejes góllal. A csapatkapitány jóvoltából egygólos vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a felek.

A második játékrészben mindkét együttes több cserével frissített. Voltak is próbálkozásai a Kolorcity Kazincbarcikának, ám a Szeged-Csanád GA ért el újabb gólt. A 65. percben barcikai szögletet követően az első találathoz hasonlóan Kundrák iramodott meg a szélen, középen pedig Gajdos ismét fejjel volt eredményes.

A kapott gól után ugyan a fiatal Benkő Péter többször is megdolgoztatta a szegedi kapust, Takács Jánost, szépíteni viszont nem sikerült a borsodiaknak, így már kilenc meccse nyeretlenek, a Tisza-partiak pedig a Diósgyőr elleni vereség után győzelemmel utazhattak haza. 0–2

A szegedi hálóőr a mai mérkőzésen magabiztosan hárította a Barcika próbálkozásait (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90+3. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Benkő újabb lövése ballal, melyet hárít a szegedi kapus.

90. perc: A mérkőzés végén három perc a ráadás.

90. perc: Ismét változtat a Szeged: Kundrákot Kővári váltja.

85. perc: Kundrák lövése vágódik le Lippairól.

82. perc: Szemere bedobását követően ismét Benkő próbálja bevenni a szegedi kaput, ezúttal is távolról, de a befejezés ezúttal sem pontos.

81. perc: A frissen beállt Benkő távoli lövését védi Takács J.

79. perc: A Szeged is változtat: Szakály Dénest váltja Szatmári Lóránd.

77. perc: Újabb csere a hazaiaknál: Kállai és Szabó B. helyett a folytatásban Benkő és Székely D.

77. perc: Hazai szögletet köveőten Szemere az oldalhálóba fejeli a labdát.

74. perc: Szakály D. szabadrúgása megpattan a barcikai sorfalon, szöglet. A szöglet jól kanyarodik középre, Takács T. fejeli ki az alapvonalon túlra. Az újabb sarokrúgást követően Haruna elől kivágják a hazai védők a labdát.

72. perc:Szemerének is felmutatja a játékvezető a sárga lapot a Kundrákkal szemben elkövetett szabálytalansága miatt.

67. perc:Kurdics kap sárga lapos figyelmeztetést.

A Szeged (fehérben) mindkét gólja fejesből született (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

65. perc: Barcikai szögletet követően szerzi meg a labdát a Szeged. Kundrák passzol a másik szélen érkező Papphoz, aki középen Gajdost választja. A csapatkapitány ismét fejjel eredményes. 0–2

60. perc: Kurdics passzát követően Pálinkás fejel, Takács J. ezúttal is hárít.

59. perc: Kettős csere a vendégeknél: Bíró B. helyett érkezik Haruna, továbbá Rédlinget Papp Á. váltja.

56. perc: Kurdics bedobása után Pálinkás elé kerül a labda, a védők ezúttal is tisztázni tudnak. A sarokrúgásból nem alakul ki hazai helyzet.

52. perc: Kurdics passzol a középen érkező Nagy J.-hez, aki körülbelül 18 méterről lövésre vállalkozik, a védők azonban blokkolják.

49. perc:Szakály D. kap sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: A szünetben három ponton változtatott Varga Attila csapata összeállításán: Heil, Süttő és Laczkó nem jöttek ki a második félidőre, helyettük Kurdics, Pálinkás és Takács T. játszik a folytatásban.

46. perc: Elkezdődik a második félidő.

45+1. perc: A gólt követően véget ért az első játékrész.

Kundrák és Bíró (fehérben) alaposan kivették a részüket az első gólból (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

45+1. perc: Kontrából indul a Szeged, Kundrák passzol a középen érkező Bíró B.-hez, aki azonban lövés helyett a második huulámban érkező Gajdost választja. Gajdos lő, Megyeri hárít, azonban egy beadást követően a labda ismét Gajdoshoz kerül, aki fejjel veszi be a Kazincbarcika kapuját. 0–1

45. perc: 1 perc a hosszabbítás az első félidő végén.

35. perc: Szemerét állítja meg Tóth B. szabálytalanul, amiért sárga lapos figyelmeztetést kap.

32. perc: Laczkó kap kiváló labdát a társaktól, melyet a kapuig vezet két védő között. Takács a kapuból kijőve szerzi meg a játékszert.

Nagy János (kék-sárgában) révén több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak, gólt azonban nem sikerült szerezniük (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

30. perc: Nagy J. végez el sarokrúgást, mely után Süttő csúsztat fejjel, Takács azonban magabiztosan szerzi meg a labdát.

25. perc: Szabó B. jól eltalált távoli lövése elszáll a szegedi kapu felett.

23. perc: Újabb szabálytalanság Laczkó ellen. A szabadrúgást ezúttal is Süttő végzi el, a rövidre adja be, a labdát Tóth B. fejeli ki.

17. perc: Bíró B.-t ugratják ki, a támadó azonban lesen van, így hiába talál be Megyeri I kapujába, érvénytelen a találat.

14. perc: Szilágyi Z. szabálytalankodik Laczkóval szemben. A megítélt szabadrúgást Süttő végzi el. A labda jól kanyarodik középre, de a szegediek tisztázni tudnak.

9. perc: Nagy J. szabadrúgása után Temesvári tisztáz fejjel, de a labda a hazaiaknál marad. Nagy J. ezúttal beadással próbálkozik, ami pontatlan, így nem alakul ki helyzet a Szeged kapuja előtt.

3. perc: Szakály D. szabadrúgását követően Bíró B. csúsztat a kapu mellé.

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyen a hazaiak kék-sárgában, a Szeged tiszta fehérben lép pályára. A hazaiak indítják útjára a labdát.

A borsodiak (kék-sárgában) továbbra is gödörben (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A Szeged kezdője négy helyen változott a DVTK elleni mérkőzéshez képest: Haruna helyett a sérüléséből visszatérő Bíró kezd, a kötelező fiatal ezúttal az a Rédling lesz, aki a szezont még Kazincbarcikán kezdte. Simon öt sárga lapja miatt hagyja ki a mai találkozót, helyette Farkas a csapatban, míg a miskolci születésű Kundrák is a vendégek kezdő tizenegyében kapott helyet.

A Kazincbarcika csapatában öt sárga lapja miatt hiányzik Ádám, sérülés miatt nem számíthat Varga Attila Szekszárdira és Dvorschákra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hosszú ideje nyeretlen, 13. helyen álló Kazincbarcika az ötödik helyezett Szeged ellen.