Keserédes stadionavató: kikapott a Kazincbarcika a Pécstől

2020.08.16. 19:50
Keményen futballoztak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 4. fordulójának záró mérkőzésén a Kazincbarcika a pályaavatón a PMFC-t fogadta, és a pécsiek elrontották a hazai ünneplést, mert 1–0-ra nyertek.

NB II
4. FORDULÓ
Kolorcity Kazincbarcika–Pécsi MFC 0–1
(0–1)
Kazincbarcika,
Pete András Stadion, 922 néző. Vezette: Kulcsár K.
KBSC:
Horváth L. – Majzik, Oltean, Fótyik, Orosz D. (Dávid, 40.) – Heil (Tóth Borisz, 65.), Krausz – Oldal, Bereczki, Németh T. (Tóth L., 57.) – Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
PMFC: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L. (Preklet, 31.), Katona L. – Grabant, Futó, Tihanyi, Óvári (Kónya, 58.) – Geiger, Adamcsek (Batizi-Pócsi, 83.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Óvári (35. – 11-esből)
Vitelki Zoltán:
– Teljesen megérdemelten nyert a Pécs. Nem erre készültünk, ám önbizalom, hit nélkül nem lehet eredményt elérni. Nincs mese, mielőbb változtatni kell ezen.
Vas László: – Óriási tettnek tartom, hogy két kellemetlen szituáción is túltette magát a csapat, hiszen Bartha László a bemelegítésnél, míg a középső védőnk a mérkőzés közepén dőlt ki a sorból. Több helyzetet dolgoztunk úgy ki, hogy az ellenfélnek esélye sem volt a gólszerzésre.

Két egykori remek barcikai labdarúgó, Petrovics László és Kálmán Vilmos végezte el a régóta várt kezdőrúgást a Pete András Stadion avatóján, amely előtt természetesen ünnepi műsorral és felvezetéssel szórakoztatták a megjelent 922 nézőt. Egymilliárd forintért készült el a komplexum most átadott része, további fejlesztések is várhatók még – a szervezők most arra is figyeltek, hogy egy kicsit későbbre tegyék a Pécs elleni bajnokit, megvárva a Diósgyőr–Mezőkövesd rangadó hétórai befejezését, hogy onnan átérjenek ide az érdeklődők.

Akik egy nem túl izgalmas első félidőt láthattak, no és egy pécsi gólt, Óvári Zsolt értékesítette a Grabant Bence által kiharcolt büntetőt. Keményen harcoltak a felek, ha nem is láttunk sok helyzetet, a második félidőben jobban igyekeztek a hazaiak, de ismét a pécsiek játszottak veszélyesebben, Adamcsek Máté kétszer is eldönthette volna a mérkőzést, majd a hajrában Grabant rontott ziccert.

A futball örök törvényei szerint ilyenkor szokott jönni büntetésből az ellenfél gólja – de úgy látszik, ezek a törvények stadionavatóra nem érvényesek.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

Bár a második félidőben sokat tett az egyenlítésért a hazai csapat, nem bírt a szervezetten, okosan futballozó pécsi csapattal – értékelt a helyszínről VAJDA GYÖRGY.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás!

90. perc: Geiger Norbert sportszerűtlen magatártásért sárga lapot kap, nem engedte elvégeni a szabadrúgást.

89. perc Sárga lap a vendégkapus Helesfay Donátnak időhúzásért.

A futball örök törvényei szerint ilyenkor szokott jönni büntetésből az ellenfél gólja.

86. perc A csereként beálló Batizi-Pócsi gurít középre az alapvonalról, az érkező Grabant 8 méterről a kapu fölé lövi a ziccerét!

85. perc Sárga lap Tóth Lászlónak, Sági buktatásáért.

83. perc
Adamcsik helyett Batizi-PócsiBalázs a Pécsben, aki a Bartha-sérülés után ugrott be a kispadra.

77. perc Kónya lövését blokkolja egy védő, a pécsiek kezezést reklamálnak.

75. perc Adamcsek lő középről, 8 méterről, Horváth bravúrral véd.

Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország

74. perc Fótyik Dominik kap sárga lapot a hazai védelemből.

70. perc Adamcsek megindul, de lövése pontatlan.

68. perc Szabadrúgáshoz jut a Kazincbarcika, bal oldalról, 17 méterről. Bereczki végzi el, Preklet szögletre fejeli a labdát.

65. perc Sárga lap Krausz Raulnak a hazaiaktól.

65. perc Csere a hazai oldalon: Heil helyett Tóth Borisz.

60. perc Pécsi szabadrúgás a balösszekötő helyéről, 22 méterről. A szabadrúgást Adamcsek végezte el, a labda centikkel ment a léc fölé.

60. perc Tóth passzával kapura tör Krausz, de les.

58. perc Csere a vendégeknél is, Óvári helyett Kónya Dávid.

57. perc
Németh T. helyett Tóth László a hazaiaknál.

50. perc Tíz perce tart a második félidő, de egyelőre eseménytelenül.

A hivatalos nézőszám: 922.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

„Óriási múlttal rendelkező, az NB II-ben is meghatározó klubról van szó, amelynél minden feltétel adott a jó munkához – idézi Berki Istvánt az eto.hu. – Az ETO egy »focizó« csapat, ami hozzám is közel áll, ráadásul kiváló csapattársaim vannak. Szeretném meghálálni a bizalmat a szakmai stábnak és a menedzsmentnek, bízom benne, hogy minél hamarabb sikerül bebiztosítani a helyem a kezdő tizenegyben, és gólokkal járulhatok hozzá az együttes idei szerepléséhez.”

A Kazincbarcikát elhagyó Berki István az ETO FC Győr NB II-es labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását. A 26 esztendős támadó egyéves szerződést kötött az ETO-val. Berki korábban játszott Vácon, Csákváron, a Puskás Akadémiánál, Siófokon és Balmazújvárosban is, míg a legutóbbi idényben 22 másodosztályú bajnokin négy gólt szerzett a Kazincbarcika színeiben.

A labdarúgó NB II-ben szereplő PMFC a hivatalos honlapján adta hírül, hogy ismét a klubnál tevékenykedik majd a 81 esztendős Garami József.
„Már lassan egy éve vagyok itthon és ezalatt megkerestek a PMFC vezetői, hogy kapcsolódjak be az edzők és a pécsi gyerekek felkészítésébe, meg egyáltalán a szakmai munkával kapcsolatban segítsek és mondjak véleményt. A felnőtt csapat körül szerencsére minden rendben van, megnézem, hogy áll az utánpótlás, mire van még szükség és lehetőség. Fontosnak tartom, hogy a klub törődjön a fiatalokkal és minél több játékost neveljen ki a magyar labdarúgásnak. A '86-os ezüstérmes csapatban huszonkét játékosból húsz saját nevelésű volt” – árulta el Garami József a visszatérést követően.

A borsodi együttes az első három fordulóban csak vendégként szerepelt, kétszer döntetlent játszott, egyszer kikapott. Ellenfele az újoncként a Szentlőrinchez hasonló rajtot vevő (1–1–1) Pécsi MFC lesz. A baranyai piros-feketék eddig egyszer játszottak vendégként, 2–0-ra kikaptak Nyíregyházán (mlsz.hu).

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc
Sárga lapot kap Oltean Adrián, buktatta Tihanyit a 16-os vonala előtt nem sokkal, hátulról. A szabadrúgást Adamcsek jobbal a léc fölé vágja.

45. perc Három perc a ráadás!

41. perc Sárga lap a csereként beállt Dávid Zoltánnak, Ságit buktatta.

40. perc Csere a hazaiaknál: Orosz helyett Dávid Zoltán. Sérülés? Nem tudjuk, a hazaiak honlapja szerint nem.

37. perc Heil Valter kap sárga lapot Óvári buktatásáért.

35. PERC VEZET A PÉCS! A 11-est ÓVÁRI ZSOLT jobbal a bal alsó sarokba lövi. 0–1!

35. perc BÜNTETŐ!
Grabant lép ki középen, de buktatja őt Horváth László kapus. Sárga lap.

32. perc Adamcsek megy el a jobb oldalon, és éles szögből, tíz méterről az oldalhálóba lő.

31. perc Preklet Csaba váltja. Aki középső és jobb oldali védő, volt a Győr és a Reggina játékosa is.

30. perc Ráczot ápolja a pécsi egészségügyi személyzet. De csere lesz.

26. perc Sági Milán is kap egy sárga lapot, megrúgta Krauszt.

24. perc FutóZsombor visszahúzza Oldalt, ezért sárga lapot kap.

22. perc Rácz és Oldal összefejelt, ezért áll a játék. Oldalt kellett hosszabb ideig ápolni, de már ő is a pályán.

21. perc Állandósult a hazai mezőnyfölény.

20. perc Ismét a mezőnyharcé volt a terep az elmúlt percekben, Németh indult volna meg ügyesen a felezőnél, de megállították őt azonnal Futóék.

A pécsi drukkerekkel együtt jó 100-an vannak a vendégszektorban.

12. perc Pécsi korner, Rácz fejelne kapura az ötös előteréből, de blokkolják a próbálkozást.

11. perc Bereczki végez el szabadrúgást 30 méterről, jobb oldalról. Beadása után Kovac testéről a kapu felé pattan a labda, de Helesfay bravúrral véd! HELYZET!

10. perc Igencsak eseménytelen eddig a mérkőzés. Geiger passza után szerelték a 16-oson Óvárit Fótyikék, egyébként is a pécsieknél van többet a labda.

A hazai csapat igen informatív oldala összeszedte, hol, merre volt házigazda az NB III-ban és azután a Barcika, és további részleteket is olvashat az egymilliárdos építkezésről.

2. perc Óvári lőne kapura a 16-oson belül Sági beadása után, de les. Pedig szép volt a levétel, cipőspiccel.

A pécsi Bartha László kikerült a kezdőből, alighanem megsérült a bemelegítés közben.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A két barcikai játékoslegenda, Petrovics László és Kálmán Vilmos végzi el az ünnepélyes kezdőrúgást – írja a pmfc.hu, amelynek közvetítését mi is felhasználjuk.

A hazaiak sárga mezben és kék nadrágban, a vendégek piros mezben és fekete nadrágban.

Ünnepi műsor, a Nélküled sem maradhatott el. Hevesi Tamás prezentálta a klubhimnuszt.

Videó: pmfc.hu

Sérült Mikló, Toma, Farkas A. és Mitruscsák.

„Három idegenbeli találkozó van mögöttünk, ezekből két pontot szereztünk. Elégedettek nem vagyunk, de azt lehetett látni például legutóbb Kaposváron is, hogy van tartása a csapatnak. A második, ajkai mérkőzésen sajnos kiütközött a fáradtság, fejben és fizikálisan, de ezt követően fel tudtunk állni, a Rákóczinál az utolsó pillanatig hitt a társaság a pontszerzésben. A három távoli mérkőzés miatt egy hetet voltunk együtt, ami szerintem jót tett az amúgy is megfelelő csapatkohéziónak is. Vasárnap bajnokival is felavatjuk az új pályánkat, a város, a klub megérdemli, hogy egy ilyen hangulatos stadionja legyen. A játékosokat viszont arra kértem, készüljenek ugyanúgy, mint eddig, csak a feladatukra figyeljenek. Nem lehet más célunk, mint a győzelem megszerzése, ami nem lesz könnyű, mert egy agresszív, direkt játékot játszó Pécset fogadunk. Látni rajtuk, hogy szeretnének játszani, az elképzelésüket próbálják ráerőltetni az ellenfélre. Kielemeztük őket, próbáljuk úgy szervezni magunkat, hogy fogást találjunk rajtuk″ – így a hazaiak mestere, Vitelki Zoltán a boon.hu-n.

Telt házas avató. Ünnepélyes pályaavatót tartanak vasárnap Kazincbarcikán. A Pécsi MFC elleni másodosztályú bajnoki 20 órakor kezdődik, s előtte számos meglepetést terveznek a
rendezők. A jelek szerint telt ház lőtt avatják a Pete Andrásról elnevezett, újjávarázsolt létesítményt.

Az első három fordulóban idegenben pályára lépő és két pontot szerző barcikaiak az előző idényben Putnokon játszották hazai mérkőzéseiket.

Augusztus 16-án 18 órakor lesz a felújított stadion kapunyitása, 18.30-tól pályaavató programokat rendeznek meglepetésvendégekkel, 19.30-kor kerül sor a pályaavató ünnepségre, 20 órakor pedig kezdődik a Kazincbarcika–Pécsi MFC NB II-es bajnoki mérkőzés.

A Prima Primissima-díjas sportriporter, Hajdú B. István tölti be a szpíker szerepét a Kazincbarcika vasárnapi pályaavató mérkőzésén – derül ki az NB II-es labdarúgócsapat hivatalos honlapjának Facebook-posztjából.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a pályaavató mérkőzés. A Kazincbarcika hosszú évek után játszhat végre saját pályáján, a felújított stadionban első ellenfele az újonc PMFC lesz.