A cserék döntöttek Kazincbarcikán, nyert a Nyíregyháza

F. E.F. E.
2021.02.28. 13:50
A cserék döntöttek Kazincbarcikán, három ponttal távozott a Nyíregyháza (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a kiesés ellen küzdő Kazincbarcika a Nyíregyházát látta vendégül. A második félidőben a vendégek két gólt szereztek, ennek köszönhetően három ponttal utazhatnak haza a borsodiaktól.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS
0–2 (0–0)
Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette: Szőts Gergely (Kovács Gábor, Bede Tamás)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Toma, Oltean (Oldal, 72.), Fótyik, Farkas A., Mikló (Korbély, 81.) – Csősz (Kalmár, 81.), Németh T. (Kovác A., 54.), Kovács M. – Takács T., Tóth-Gábor (Majzik, 54.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos – Márkus, Paku, Kalocsai (Starosta, 78.), Gresó (Svedyuk, 63.) – Hamed (Györgyi, 78.), Zamostny (Hornyák, 57.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Hornyák (0–1) a 60., Györgyi (0–2) a 84. percben
Pacsi Bálint: – Alaposan kielemeztük ellenfelünk játékát, de mindezzel nem sokra mentünk. A fordulást követően kétszer is játékrendszert változtattunk, szerettünk volna kiegyenlíteni, de hiába tettünk ennek érdekében jelentős erőfeszítéseket, célunkat nem sikerült elérni.
Gálhidi György: – Megérdemelt győzelmet arattunk, csapatom a megbeszéltek szerint játszott, érvényesültek elképzeléseink. A szünet után sok helyzetet teremtettünk, és fölényünk gólokban is megmutatkozott. Győzelmünket Huszák Gézának ajánljuk, aki korábban sokat tett a kazincbarcikai labdarúgás fellendítése érdekében.

A Kazincbarcikának mindenképpen szüksége lett volna a győzelemre, hogy elmozduljon a kieső helyről, de a Nyíregyháza kedvezőbb helyzetből várhatta a találkozót. Az első félidőben töredezett volt a játék, nagyobb helyzetig – egy vendégkapufát leszámítva – egyik csapat sem jutott el.

A második játékrészben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni a csapatát. Ez Gálhidi Györgynek sikerült jobban: az 57. percben beálló Hornyák Marcell három perccel később már góljának örülhetett, mellyel megszerezte a vezetést a Nyíregyházának.

A hazaiaknak veszélyes támadásokat nem sikerült vezetniük, a kapura lövéseket pedig Fadgyas rendre kivédte. Az egyenlítés helyett újabb gólt kapott a Kazincbarcika, a szintén csereként pályára lépőGyörgyi Arthur vette be Horváth László kapuját a 84. percben.

Ezzel eldőlt a három pont sora, a mérkőzésen a hazaiak játékában nem volt benne a gól. Vereségével a Kazincbarcika továbbra is kieső helyen áll.0–2

A nyíregyházi cserék döntötték el a mérkőzést (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Fótyik kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

88. perc: Oldal passzát követően Kovac próbálkozott egy erőtlen kapura lövéssel, a labda elkerülte a Fadgyas kapuját.

84. perc: Növelte előnyét a Szpari: hazai szögletet követően ismét zavartalanul hozhatták ki a labdát. Hornyák visszapasszolt az üresen lévő Györgyihez, aki közelről lőtte be Horváth kapujába a labdát. KAZINCBARCIKA – NYÍREGYHÁZA 0–2

81. perc: Ismét kettős csere a Kazincbarcikánál: Mikló és Csősz R. helyett Korbély és Kalmár folytatják.

80. perc: Majzik szabadrúgásával Kovcacot kereste,a labda azonban elszállt a barcikai játékos feje felett.

78. perc: Újabb változtatás a vendégeknél: Hamed és Kalocsai helyett Györgyi és Starosta folytatják a mérkőzést.

73. perc: Egy távoli lövéssel próbálkozik a Szpari, Horváth vetődött, de a lövés elkerülte a kaput.

72. perc: Cserélt a Kazincbarcika: Olteant Oldal váltotta.

70. perc: Hamed lövése a kapufán csattant.

69. perc: Hazai szabadrúgást követően Fótyik került lövőhelyzetbe, azonban lövése a kapu mellé ment.

63. perc: Gresó helyett Svedyuk a folytatásban a vendég együttesben.

60. perc: Fadgyas kigurította a védőknek a labdát, akik hátul adogattak, majd zavartalanul kihozták a labát. Paku indításába Majzik fejelt bele, a labda Hornyák elé került, aki Horváth kapujába juttatta azt. KAZINCBARCIKA – NYÍREGYHÁZA 0–1

60. perc: Kovac passza után Csősz R. lőtt kapura, de lövését könnyedén fogta Fadgyas.

57. perc: Gálhidi György is változtat csapata összetételén: Zamostny helyett Hornyák lépett pályára.

54. perc: Kettős cserére szánta el magát Pacsi Bálint: Tóth-Gábor K. és Németh T. helyett Majzik és Kovac folytatják.

52. perc: Paku végezte el a vendégek szögletét, Papucsek ollózó mozdulattal próbálta a kapura lőni a labdát, sikertelenül.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a vendégek támadását Márkus fejezte be egy veszélytelen lövéssel.

Az első félidőben nem született gól (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Letelt a jelzett hosszabbítás.

45+1. perc: Nyíregyházi szögletet követően Jánvári fejelt a kapu fölé.

45. perc: A játékvezető 1 percet hosszabbít.

40. perc: Toma bal oldali beadása Takács T. irányába ment, de a vendégek jól fedezték a labdát, így lövésig nem jutott el a Barcika.

38. perc: Hamed közeli lövését bravúrral védte Horváth L.

32. perc : Takács T. lövését védte Fadgyas.

27. perc: Márkussal szemben szabálytalankodott Csősz R., melyért a játékvezető felmutatta neki is a sárga lapot.

24. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kapott a Nyíregyháza játékosa Kalocsai.

19. perc: Németh T. sarokrúgásából Oltean fejelt kapura, azonban Fadgyas könnyedén hárított.

18. perc: Mikló középre adását követően Tóth-Gábor K. fejelte kapura a labdát, a fejese azonban mellé ment.

17. perc: A vendégek első szögletét követően Gresó lövése a kapufát találta el.

14. perc: Toma beadását követően Mikló lőtt kapura, a lövése oldalhálót talált.

12. perc: Az első szögletet Németh T. végezte el, labdája nem jutott el hazai játékoshoz, mert Fadgyas lehúzta.

10. perc: Gresó végzett el szabadrúgást, Horváth L. magabiztosan öklözte ki a labdát.

7. perc: Tapogatozós a játék, egyenlőre említésre méltó esemény még nem történt a találkozón.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A mérkőzést a sárga-kékben játszó hazaiak kezdték, a Nyíregyháza tiszta fehérben lépett pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Pacsi Bálint irányításával még nyeretlen Kazincbarcika a legutóbbi két fordulóban hat pontot gyűjtött Nyíregyháza ellen.