Kiesett a Kazincbarcika, továbbra is versenyben a feljutásért a Gyirmót

F. E.F. E.
2021.05.09. 16:50
Tóth Lászlóék (kékben) csak megnehezíteni tudták a vendégek dolgát (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 18. helyezett Kazincbarcika a harmadik Gyirmót FC Győrt látta vendégül. A hazaiak a bennmaradásért, a vendégek a feljutásért harcoltak a mai találkozón, amelyen két tizenegyes döntött a Gyirmót javára.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
KAZINCBARCIKAI SC–GYIRMÓT FC GYŐR1–2 (0–1)
Kazincbarcika, 250 néző. Vezette: Németh Ádám (Belicza Bence Péter, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Német T. (Kovács M., a szünetben), Dávid Z. (Mikló, a szünetben), Fótyik, Farkas A. – Oldal, Tóth L., Toma, Csősz – Korbély (Kovac, 79.), Tóth-Gábor (Kalmár B., 71.). Vezetőedző: Kriston István
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Széles I., Karacs, Szegi – Vass Á. – Radics (Heffler N., 57.), Nagy P., Hajdú Á. (Szatmári I., 80.) – Lencse (Herjeczki, 79.), Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lencse (11-esből, 0–1) a 36., Korbély (1–1) az 51., Heffler N. (11-esből, 1–2) a 87. percben
Kriston István: – A feljutásra pályázó vendégek ellen szerettünk volna meglepetést szerezni. Az első félidőben kaptunk egy demoralizáló gólt, de fordulás után igyekeztünk a magunk javára fordítani az eredményt. Igaz, hogy kevés helyzetünk volt, de az utolsó pillanatig harcoltunk.
Csertői Aurél: – Nagy csatában alakult ki a végeredmény, kicsit feszültek is voltunk, mert számunkra is vízválasztónak számított a mérkőzés. Örülök, hogy a hajrában sem jöttünk zavarba, elértük célunkat, és három pontot szereztünk.

A Kazincbarcika ma is az életéért küzdött. Ennek megfelelően aktívabban és veszélyesebben kezdte a találkozót, mint feljutásra esélyes ellenfele.

A Gyirmót elsősorban a kontrákra épített, aminek következtében a 35. percben büntetőhöz jutott, miután a menteni igyekvő Dávid Zoltán elcsúszott, emiatt Horváthnak ki kellett rohannia a kapuból. Szerelni azonban már csak szabálytalanul tudta Simont, Németh játékvezető gondolkodás nélkül a tizenegyespontra mutatott. A megítélt büntetőt Lencse magabiztosan értékesítette, 0–1.

A gól láthatóan megviselte a Kazincbarcikát, így jókor jött neki a félidő végét jelző sípszó. A második játékrész elején egyenlítettek a borsodiak Korbélynak köszönhetően, aki a Hársfalvi kezéből kiejtett labdát juttatta a vendégek kapujába. Az egyenlítést követően mezőnyben folyt inkább a játék, komolyabb helyzetet egyik csapatnak sem sikerült kialakítania, bár a Gyirmót a találkozó ezen szakaszában veszélyesebben játszott vendéglátóinál.

A mérkőzés végén a vendégek újabb büntetőhöz jutottak Farkas András kezezése után, és a csereként beálló HefflerHorváth kapujába bombázott:1–2.A vereséggel biztossá vált, hogy a Kazincbarcika 2017-es feljutását követően búcsúzik a másodosztály küzdelmeitől.

20. Debreceni EAC37642731–67–3622
*A Kaposvári Rákóczitól egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levontak.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Mikló szabálytalanul szerelte Majort, a vendég térfélenamiért sárga lapot kapott.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

87. perc: Heffler értékesítette a tizenegyest: a jobb alsóba lőtte, Horváth a másik irányba vetődött. KAZINCBARCIKA – GYIRMÓT FC GYŐR 1–2

Karacsék (fehérben) még harcban vannak a feljutásért (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

86. perc: Újabb büntető a Gyirmótnak, miután Farkas A. kezére pattant a labda.

85. perc: Vass Á. lőtt távolról kapura, azonban a labda magasan a kapu felett szállt el.

82. perc: Simon kapott sárga lapot

8

0. perc: Újabb vendég csere: Hajdú helyett Szatmári érkezett.

79. perc: Cserélt mindkét együttes: Lencse helyett Herjeczki, míg Korbély helyett Kovac folytatja.

72. perc: Újabb vendég szabadrúgás a tizenhatos sarkáról, a labda ezúttal is a kapu előtt szállt el keresztben.

71. perc: Cserélt Kriston István együttese: Tóth-Gábor K.-t Kalmár váltotta.

70. perc: Csősz is besárgult, miután Hefflert állította meg szabálytalanul.

69. perc: Szegi adta középre a labdát Lencsének, aki magasan a kapu felé bikázta azt.

66. perc: Kovács M. passzát követően Tóth-Gábor K. lágyan emelete kapura a labdát, azonban a labda a kapu mellett ment el.

65. perc: Nagy P. szabadrúgása a kapu felett szállt el.

63. perc: Kovács M. lövése lecsúszott a lábáról, ezért végül nem lett veszélyes a gyirmóti kapura.

59. perc: Toma kapott sárgát. A megítélt szabadrúgást Heffler lőtte kapura a jobb szélről, de bombája elszállt a kapu felett.

58. perc: Egy gyirmóti lövést követően Horváthnak kellett nyújtóznia, hogy elérje a labdát.

57. perc: Cseréltek a vendégek: Radicsot Heffler váltotta.

55. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Gyirmót középről, kb 18 méterről. A labdát Nagy P. lőtte kapura, de lövése fölé ment.

51. perc: Egyenlített a Kazincbarcika: egy jobb oldali beadást követően Hársfalvi kezéből kipattant a labda, amelyre Korbély lecsapott, és a kapuba gurította azt.KAZINCBARCIKA – GYIRMÓT FC GYŐR 1–1

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész.

A szünetben kettős csere a Kazincbarcikánál: Dávid Z. és Németh T. hagyták el a pályát, helyettük a második félidőben Mikló és Kovács M. folytatják.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Korbélyt ugratta ki Farkas A., azonban les miatt lefújta a játékvezető az akciót.

43. perc: Újabb bal oldalról elvégzett hazai szöglet: a labdát könnyedén húzta le a levegőben a vendégek kapusa.

40. perc: Tóth L. távoli lövése elment a kapu mellett.

36. perc: A labda mögé Lencse állt, aki magabiztosan lőtt a jobb felső sarokba. KAZINCBARCIKA – GYIRMÓT FC GYŐR 0–1

Dávid Zoltán (kékben) hibázott az első gól előtt (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

35. perc: Ismét elbizonytalanodtak a Kazincbarcika játékosai: Dávid Z. elcsúszott, ezért Horváthnak kellett kirohanni a kapujából. Simont csak szabálytalanul tudta megállítani, így büntetőhöz jutottak a vendégek, a hazai kapus pedig sárgát kapott.

34. perc: Toma passzát követően Korbély fejelt kapura, de a gyirmóti kapus könnyedén védett.

32. perc: Csősz R. bizonytalanodott el a barcikai tizenhatoson belül, így Horváthnak kellett védenie.

26. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kapott Szegi műesésért.

22. perc: Németh T. szögletét követően a labda Korbélyhoz került, aki szélre passzolt vissza Németh T.-nek, akinek a kapura lövése veszélytelen volt.

20. perc: Tóth László lőtt a bal szélről kapura, Hársfalvi szögletre mentett.

15. perc: Farkas A. indult meg a bal szélen, egy kézgyanús szituáció végén hazai szöglet következett, ami keresztbe elszállt a kapu előtt.

12. perc: Németh T. szabadrúgása jól szállt középre a kapu elé, de Hársfalvi jó ütemben érkezett ki a kapujából és kiöklözte a labdát.

8. perc: Fótyik állította meg még a vendég térfélen Lencsét,amiért sárga lapot kapott.

6. perc: Nagy P. indult meg szépen, a tizenhatoshoz érve Lencséhez passzolt, akinek lövését védte Horváth.

3. perc: A Kazincbarcika végezte el az első szögletet: Toma sarokrúgásából nem alakult ki helyzet.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, melyet a hazai csapat kezdett. A Kazincbarcika tiszta kékben , a Gyirmót pedig tiszta fehérben lépett pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kieső helyen álló Kazincbarcika a dobogó harmadik fokán tanyázó és a feljutásért küzdő Gyirmóttal.