A szünet után hengerelt az ETO Kazincbarcikán

B. D. K.B. D. K.
2020.09.13. 16:50
Megint nem tudott győzni felújított stadionjában a Barcika (Fotó: Ádám János/Észak Magyarország)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a forduló előtt a 16. helyezett Kazincbarcika a 17. pozícióban álló ETO FC Győrt fogadta, ám a két csapat között a második félidőben nem egy helynyi különbség volt a pályán. Csató Sándor nem is kívánhatott volna ennél jobb bemutatkozást magának, önbizalomnövelő győzelmet aratott a győri együttes.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA–ETO FC GYŐR 0–5 (0–0)
Kazincbarcika,
Pete András stadion, 550 néző. Vezette:Nagy Norbert (Varga Gábor, Rózsa Dávid).
Kazincbarcika: Horváth L. – Majzik , Fótyik, Farkas A., Mikló – Tóth L., Tóth B., Toma, Németh T. (Mitruscsák, 62.) – Bereczki D. (Oldal, 62.), Kelemen M. (Borbély, 66.).Vezetőedző: Vitelki Zoltán
ETO FC Győr: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári A., Fejes A. (Kerkez, 71.) – Bagi I. – Szimcso, Berki I., Májer M. (Kiss M., 61.), Erdei M. (Vankó, 79.) – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerzők: Priskin (49., 54.), Berki (72.), Lipták (88., 89.)

Mindkét csapat vereséggel a háta mögött várhatta az ütközetet. A Kazincbarcika a mérkőzés előtt hazai pályán volt nyeretlen, míg az ETO idegenben volt képtelen győzni eddig.

Jobban kezdte a találkozót a fehér mezben játszó ETO, ám meddő mezőnyfölényüket nem sikerült gólra váltaniuk. Hazai oldalról Bereczki volt aktív, míg vendég oldalon Priskint találták meg többször is a társak.

A fordulást követően az ETO négy perc elteltével megszerezte a vezetést Priskin jóvoltából, ezt követően pedig nem kegyelmeztek ellenfelüknek. Néhány perccel később a hazai védelem aludt el egy szabadrúgásnál, ismét Priskin került ziccerbe, aki ezúttal is mattolta a kapust. Vitelki Zoltán próbált belenyúlni a csapatába, de a kettős cserével sem tudott közelebb zárkózni a Kazincbarcika. Berki István – aki tavaly még a Kazincbarcikát erősítette – megadta a kegyelemdöfésként volt csapatának, amelyet a hajrában ráadásul alaposan megszórt az ETO. Lipták két perc alatt két gólt szerzett az utolsó percekben, ezzel lett teljes az öröm a vendégeknél.

Súlyos vereségbe szaladt bele a Kazincbarcika hazai pályán, a Győr a  második félidőben nem kegyelmezett (Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport)
Súlyos vereségbe szaladt bele a Kazincbarcika hazai pályán, a Győr a második félidőben nem kegyelmezett (Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport)

Véget ért a mérkőzés! Győzött az ETO FC Győr.

Kettő perc a ráadás.

89. perc: Ezúttal szöglet után fejelt Lipták a kapuba. 0–5

88. perc: Egy oldalszabadrúgás után Lipták fejelt közelről a kapu bal oldalába. 0–4

80. perc: A hazaiak nagyobb sebességfokozatba kapcsoltak, de a vendégek kapuját nem tudják bevenni.

79. perc: Erdei helyére Vankó érkezik.

72. perc: Berki lépett ki balösszekötőből, és jobbal a kapu bal oldalát megcélozva pöckölte el jobbal a labdát, ami a bal kapufáról vágódott a kapuba. 0–3

71. perc: Fejes helyére Kerkez érkezik a Győr csapatába.

62. perc: Kettős cserét hajt végre a Kazincbarcika: lejön a pályáról Bereczki és Németh, helyükre Oldal és Mitruscsák érkezik a pályára.

61. perc: Majer helyett Kiss Máté érkezett a vendégekhez.

58. perc:Kelemen kapott sárga lapot.

54. perc: A kazincbarcikai védelem nem figyelt, a vendégek gyorsan elvégezték a nekik ítélt szabadrúgást, amire Priskin érkezett középen és a kapus mellett-felett elemelte a labdát. 0–2

53. perc: a hazaiak kapusa, Horváth is "besárgult".

49. perc: Fótyikot figyelmeztette a játékvezető.

49. perc: Priskin lépett ki a jobbösszekötőből, s 6 méterről a bal alsó sarkot lőtte ki. Vezet a Győr. 0–1

47. perc: Tóth lövése az önfeláldozó Temesváriban akadt el.

Elkezdődött a második félidő!

Véget ért az első félidő!

45. perc: Lipták elgázolta Bereczkit, így ő is "besárgult".

44. perc: Toma felvágta Berkit, őt is figyelmeztette a játékvezető.

41. perc: Berki reklamálásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

39. perc: Lipták hosszú előreívelését Berki a bal alsó sarkot vette célba, de lövése nem talált kaput.

38. perc: Mikló beadást Bereczki az öt és felesen rosszul találta el, így felszabadítottak a vendégek.

34. perc: Toma jobbról 16 méterről vette célba a kaput, de Gundel-Takács a helyén volt és hárított.

29. perc: Priskin került ígéretes helyzetbe, de Farkas üggyel-bajjal tisztázni tudott.

28. perc: Németh Tamás próbálkozott meg egy lövéssel, de lövése jócskán elkerülte a kaput.

27. perc: Bereczki került ígéretes helyzetbe, de 15 méterre a kaputól luftot rúgott.

23. perc: ivószünet.

20. perc: Majzik szabadrúgása szállt el kevéssel Bereczki feje fölött.

18. perc: a Győr próbálja beszorítani a Kazincbarcikát, de a gól egyelőre nem jön össze a vendég együttesnek.

17. perc: Priskin letalpalta Tóth Boriszt, de megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.

12. perc: Szimcso kapott sárga lapos figyelmeztetést, mivel csúnyán felrúgta a hazaiak játékosát.

10. perc: Bagi 18 méterről találta el a felső lécet. A Győrnél van többet a labda, hosszú indításokkal próbálnak a kazincbarcikai védelem mögé kerülni.

7. perc: a hazaiak kékben láthatók, míg a győri együttes fehér mezben játszik.

3. perc: Körülbelül 550 hazai néző tekinti meg élőben a mérkőzést, 18 győri szurkoló társaságában.

2. perc: Egy szöglet utáni kipattanóból, Bagi vette célba a hazaiak kapuját, de lövése elkerülte a kaput.

Fogadkoznak a hazai játékosok (Fotó: Földi Imre/Nemzeti Sport)

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut egymással a két, eddig hat pontot szerző csapat, a Kazincbarcika és az ETO FC Győr. A győrieket ezen a mérkőzésen már az új tréner, Csató Sándor irányítja.

A Kazincbarcika eddigi két hazai mérkőzésén nyeretlen, de a Győr is ezt mondhatja el magáról négy idegenbeli találkozó után.