Hosszú idő után nyert a Kazincbarcika

F. E.F. E.
2021.03.07. 14:20
A labdarúgó NB II 28. fordulójában az utolsó előtti Kazincbarcika a sereghajtó Debreceni EAC-ot látta vendégül. A borsodiak az edzőváltást követően hosszú idő után újra győzelemnek örülhettek.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ
28. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–DEBRECENI EAC 3–1 (1–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Majzik, Szűcs K., Fótyik, Mikló. – Oldal (Farkas A., 88.), Kovács M. (Tóth-Gábor K. 77.), Oltean, Toma (Németh T., 88.) – Takács T. (Csősz R., 77.), Kovac (Korbély, 62.)
Megbízott vezetőedzők: Dzurják József és Koszta Péter
DEAC: Tóth D.– Orosz M., Bényei, Papp F., Zachán, Kundrák (Sármány, 73.) – Nikitscher (Bereczki, a szünetben), Spitzmüller (Sárosi, 32.), Sándor T. – Nagy K., (Kertész T. 83.), Kenderesi (Sidibe, 32.)
Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerzők: Toma (20., 83.), Oldal (46.), ill. Sidibe (60. – 11-esből)

A hideg, szeles időben a Kazincbarcika kezdte jobban a mérkőzést. Több veszélyes akciót követően egy szép hazai összjátékból Toma szerezte meg a vezetést a borsodiaknak. Ezt követően sem vesztett lendületéből a hazai együttes, de az első játékrészben több gól már nem született.

A szünetet követően, rögtön a 46. percben Oldal is betalált Tóth Dániel kapujába, növelve ezzel a Kazincbarcika előnyét. A DEAC csapata is veszélyesebben játszott az első félidőhöz képest, több helyzetet dolgozott ki, amiket vagy Horváth hárított, vagy a barcikai védők tisztáztak.

A második játékrész felénél, a 60. percben szépíteni tudott a vendég együttes, miután Mikló csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatoson belül a debreceni támadást. A megítélt büntetőt Sidibe lőtte be a Kazincbarcika kapujába.

A szépítő gól után mindkét együttes felpörgött: a DEAC az egyenlítésért ment, a hazai csapat pedig érezte, hogy a győzelemhez szükségük lesz még egy gólra. Ami váratott ugyan magára, de a 83. percben Toma megszerezte második, csapata harmadik gólját, ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét.

Összességében a Kazincbarcika megérdemelt győzelmet aratott, és a 21. fordulót követően újra 3 ponttal gazdagodott, igaz, a kieső helyről ezzel még nem tudtak elmozdulni Fótyikék. A DEAC továbbra is az utolsó helyen áll a tabellán.

Kovacék magabiztos játékkal győztek a sereghajtó DEAC ellen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Kazincbarcika magabiztos győzelmet aratott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc:
Németh passzolt a szélen érkező Miklónak, akinek beadása a középen érkező Tóth-Gábor K. mellett elszállt.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

88.perc: Újabb kettős csere a Kazincbarcikánál: Oldal helyett Farkas A., Toma helyett Németh T. folytatják.

85. perc: Toma szabálytalankodott Bereczki ellen, a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

Toma György (sárgában) két gólt is szerzett a találkozón. (Fotó: Vajda János/ Észak-Magyarország)

83. perc: Majzik passzát követően Toma megszerezte második gólját a mérkőzésen. KAZINCBARCIKA – DEAC 3–1

83. perc: Nagy K. helyett Kertész a folytatásban.

77. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Takács T. és Kovács M. helyett Csősz R. és Tóth-Gábor K. a folytatásban.

76. perc: Toma szögletét követően Takács T. fejelt a kapu fölé.

73. perc: Kundrákot Sármány váltotta.

68. perc: Mikló adta be a labdát a középen érkező Oldalnak, akinek fejese elszállt a kapu felett.

62. perc: Kovac helyett Korbély a folytatásban.

Kundrákéktól (feketében) ma csak egy gólra tellett (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

60. perc: Büntetőhöz jutott a vendég együttes: Mikló szabálytalanul állította meg debreceni támadást. A megítélt tizenegyest Sidibe lőtte be Horváth kapujába. KAZINCBARCIKA – DEAC 2–1

57. perc: Sidibét keresték a társak a labdával, azonban Horváth L. jó ütemben érkezett ki a kapujából.

53. perc: Reklamálás miatt Tóth Dániel is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

52. perc: A vendégek vezetőedzőjének, Sándor Tamásnak mutatta fel a sárga lapot a játékvezető.

48. perc: Sándor T. végzett el szabadrúgást, azonban a hazai védők kifejelték az érkező labdát.

46. perc: Takács T. passzából Oldal közelről talált be Tóth D. kapujába. KAZINCBARCIKA – DEAC 2–0

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben cserélt Sándor Tamás: Nikitschert Bereczki váltotta.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

43. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DEAC, melyet Sándor T. végzett el. Kapura lőtt, de a lövés felé ment.

39. perc: Toma passzolt Kovachoz, aki ugyan a kapuba juttatta a labdát, de a partjelző már előtte lest intett.

36. perc: Kovac próbálkozott egy távoli kapura lövéssel, a labda a kapu felett szállt el.

33. perc: Bényei kapott sérga lapos figyelmeztetést.

32. perc: Kettős csere a vendégeknél: Kenderesi és Spitzmüller hagyták el a pályát, helyükre Sidibe és Sárosi érkeztek.

31. perc: Mikló újabb szabadrúgását követően Majzik lőtt távolról lőtt kapura.

29. perc: Mikló szögletét Oldal csúsztatta tovább fejjel, azonban a vendég védők felszabadítottak.

26. perc: Toma végzett el szabadrúgást. Oltean a tizenhatoson belül földre került, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

20. perc: Egy szép hazai összjátékot követően Toma megszerezte a vezetést a Barcikának. KAZINCBARCIKA – DEAC 1–0

18. perc: A mérkőzés első sárga lapját Kenderesi kapta, miután Majzikkal szemben szabálytalankodott.

16. perc: Kovács M. végzett el szögletet a jobb oldalról. A középre érkező labdát visszafejelték elé, amit távolról kapura lőtt, Tótth D. ismét védett.

14. perc: Kovac passzolt a tizenhatoson beüll álló Takács T.-hez, aki nem tudott kapura fordulni, ezért a szélen érkező Miklónak passzolt, akinek lövését védte Tóth D.

12. perc: Kovács M. próbálkozott távoli lövéssel, a labda elkerülte a kaput.

11. perc: Majzik - Oldal - Majzik volt a labda útja, a lövés azonban keresztbe elszállt a kapu előtt.

9. perc: Majzik szélről adta be a labdát, de Kovács M. nem érte el.

4. perc: Vendég bedobást követően a labda Kenderesi elé került, azonban nem forgott veszélyben a hazai kapu.

2. perc: Nikitscher próbálta indítani Nagy K.-t, hosszú volt a passz.

1. perc: Elkezdődik a kiesési rangadó: a feketében játszó vendégek indítják útjára a labdát, a hazaiak sárga-kékben lépnek pályára.

Utoljára a 21. fordulóban tudott nyerni a Kazincbarcika (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

A két csapat őszi mérkőzésén Oltean góljának köszönhetően a Kazincbarcika megszerezte a győzelmet. A debreceniek játékosa, Bereczki Dániel akkor még a kék-sárgák színeiben lépett pályára a találkozón.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesési helyosztón a héten újra trénert váltott, és a csapatot az ideiglenesen a Dzurják József, Szentiványi József, Koszta Péter edzőtrió által irányított Kolorcity Kazincbarcika a legutóbb a Gyirmóttól pontot rabló, ám továbbra is utolsó Debreceni EAC ellen.