Továbbra is várat magára az első budafoki győzelem

F. E.F. E.
2022.08.14. 18:50
Kállai Zalán góljával szerzett vezetést a Kazincbarcika (Fotó: Ádám János / Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában az újonc Kazincbarcika a Budafokot fogadta. A borsodiak korán vezetést szereztek Kállai góljával, az előnyt Pálinkás duplázta meg a hajrában. A Budafok erejéből csak szépítésre futotta, a 2–1-es vereség azt jelenti, hogy a fővárosi csapat továbbra is nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 600 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Horváth Róbert)
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere B., Ur, Dvorschák, Hleba, Pálinkás – Kállai Z. (Szekszárdi, 73.), Szabó B. (Rédling K., 93.), Csatári, Kurdics (Székely D., 57.) – Takács T. (Süttő, 57.).Vezetőedző: Varga Attila
BUDAFOK:
Gundel-Takács – Nándori (Beke P., 61.), Horgosi, Vaszicsku, Fótyik D., Horváth O. (Kalmár O., 83.) – Németh M. (Györgyi, 83.), Adorján K., Kovács D. – Szűcs Zs. (Sós M., 83.), Tischler (Csonka A., 71.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző:
Kállai Z. (1–0) a 17., Pálinkás (2–0) a 85., Vaszicsku (2–1) a 87. percben
Varga Attila: – Küzdelmes, hatalmas csatát láthattak a nézők, és a semleges érdeklődők is remekül szórakozhattak. Az első félidőben megérdemelten jutottunk vezetéshez, de a szünet után gondjaink támadtak, ugyanis a Budafok erőteljes támadásokkal igyekezett fordítani. Boldog vagyok, hogy értékes pontokhoz jutottunk.
Csizmadia Csaba: – A hazaiak arra vártak, hogy hibázzunk, és ezt mi megtettük. Hiába alakítottunk ki sok helyzetet, csak a szépítés sikerült. Ezen a szinten ilyen hibákat nem szabad elkövetni!

A találkozót a Kazincbarcika kezdte jobban, bár a budafokiak is többször veszélyeztették a borsodiak kapuját, elsősorban Tischler lévén. A 17. percben Kállai Zalán találatával szerzett vezetést a kék-sárga együttes, majd a félidőben több találat már nem esett, bár mindkét csapat előtt voltak lehetőségek (1–0).

A második játékrészben a cserék mindkét csapat játékát fellendítették. A Barcika és a Budafok is sorra dolgozta ki a helyzeteket, de sokáig úgy tűnt, nem születik újabb gól a találkozón, mert vagy a védelem, vagy a kapusok akadályozták ezt meg mindkét oldalon. A találkozó vége előtt néhány perccel Pálinkás fejelt Gundel-Takács kapujába, kettőre növelve a hazaiak előnyét (2–0). Ez azonban nem tartott sokáig, mert két perccel később Vaszicsku közelről vette be Megyeri II kapuját, megszerezve a szépítő találatot (2–1).

A folytatásban mindent megtett az egyenlítés érdekében a Budafok, de újabb gól már nem született. Ezzel a győzelemmel a Kazincbarcika kiküszöbölte a múlt heti 6–1-es békéscsabai vereséget, a Budafok első győzelmére pedig továbbra is várniuk kell az együttes szurkolóinak.

20. Dorogi FC333–11–80

90+4. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Györgyi beadását kifejelik a barcikai védők.

90+3. perc: Cserél Varga Attila: Szabót Rédling váltja.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: A budafoki szabadrúgást Adorján lőtte kapura, Megyeri II. védte.

89. perc: Sárga lapott kapott Szabó B., miután a barcikai tizenhatos vonalában szabálytalankodott.

87. perc:Vaszicsku közelről lövi a barcikai kapuba a labdát, szépített ezzel a Budafok. KAZINCBARCIKA SC–BUDAFOKI MTE 2–1.

85. perc: Szabó B. indult meg a szélen, majd Süttőhöz passzolt vissza. A barcikai játékos a középen érkező Pálinkást kereste a labdával, aki magabiztosan fejelt a budafoki kapuba. KAZINCBARCIKA SC–BUDAFOKI MTE 2–0.

83. perc: Hármas csere a Budafoknál: aNémeth M., Horváth O. és Szűcs Zs.hármast váltotta Györgyi, Kalmár O. és Sós M.

80. perc: Egy remek indítást követően Beke P. elől tisztázott a barcikai védelem.

A Mezőkövesdről kooperáció keretében Kazincbarcikán szereplő fiatal Kállai Zalán (kékben) megszerezte első gólját a Barcika színeiben (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

73. perc: A gólszerző Kállai Zalánt Szekszárdi Tamás váltotta a borsodiaknál.

72. perc: Sárga lapos figyelmeztetésben részesült Kállai Zalán.

72. perc: Kállai ismét lőhetett, a vendégek kapusa hárított.

71. perc: Csizmadia Csaba is változtatott: Tischlert Csonkaváltotta.

70. perc: Kovács D. lövését védte Megyeri II.

68. perc: Szabó B., Süttő összjátékot követően az előbbi lőtt kapura, de nem sikerült növelni a hazaiak előnyét, mert a lövés elment a kapu mellett.

61. perc: Csizmadia Csaba is változtat: Nándori helyett Bekea folytatásban.

60. perc: Ezúttal nagy hazai helyzet maradt ki: Székely D. kapott labdát Hlebától, akinek szélről eleresztett lövése elment a kapu előtt.

57. perc: Kettős csere a Kazincbarcika együttesénél: Takács T. és Kurdics hagyták el a pályát, helyettük Süttő és Székely D. folytatják.

54. perc: Horváthkapott sárga lapot, miután szabálytalanul állította meg a barcikai játékost.

53. perc: Horváth iramodott meg szélen már sokadjára, de a beadása pontatlan volt.

50. perc: Újabb bizonytalankodás a Barcikától: Kovács D. nem lőtt, helyette Német M.-hez passzolt, akinek próbálkozása a kapufát találta el.

48. perc: Barcikai labdavesztés a tizenhatosuk közelében: a labdára Tischler csapott le, már csak Megyeri II-vel állt szemben, de a helyzete kimaradt.

Tischler (pirosban) többször volt veszélyes a borsodiak kapujára (Fotó:Ádám János/Észak-Magyarország)

46. perc: Kezdetét vette a második félidő, csere nem volt egyik csapatban sem.

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő.

45. perc: A Budafok beszorította a kék-sárgákat a kapujuk elé, azonban gólt nem sikerült szerezniük a félidő vége előtt.

41. perc: Budafoki szabadrúgást Németh M. tekert kapura, a lövése elszállt a barcikai kapu felett.

35. perc: Kovács D. adta be a bal szélről a labdát, a kapu előtt érkező budafoki játékos elől Megyeri II. szerezte meg azt.

32. perc: A vendégek jutottak szabadrúgáshoz körülbelül 25 méterre a hazai kaputól. A labda mögé Kovács D. állt, aki visszagurította azt Tischlernek. A lövés elakadt a barcikai védők lábában.

Szabó Balázs (kékben) remek passzokkal szolgálta ki csapattársait (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

30. perc: Újabb hazai helyzet, Szabó lövését hárítja lábbal Gundel-Takács.

26. perc: Szabó B. adta a labdát a szélen érkező Kállainak, aki ezúttal visszagurított. Szabó B. lövését blokkolták a budafoki védők, de a vendég kapu nem szabadult fel. Kállai ismételhetett, azonban kiszorított helyzetből nem sikerült bevennie Gundel-Takács kapuját.

25. perc: Németh M. szabadrúgása átszállt a fejek felett, ebből komolyabb helyzet is kialakulhatott volna.

17. perc: Egy barcikai labdaszerzést követően a szélen érkező Kállai kap remek labdát a társaktól, és a kapu alsó sarkát lövi ki. KAZINCBARCIKA SC–BUDAFOKI MTE 1–0

15. perc: Takács T. adta be a labdát a középen érkező Kurdicsnak, aki azonban rossz ütemben érkezett, így veszély nem alakult ki a vendégek kapuja előtt.

10. perc: Budafoki bedobást követően Tischler csúsztatott kapura, Dvorschák fejjel tisztázni tudott.

A Budafok célja nyerni Kazincbarcikán (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

9. perc: Barcikai labdavesztést követően Kovács D. vette célba a hazaiak kapuját, Megyeri II. hárított.

6. perc: Szemere nagy bedobását követően Pálinkás fejelt kapu mellé.

4. perc: A hazaiak Takács T.-t próbálták indítani, azonban Fótyik hazafejelte Gundel-Takácsnak a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, melyet a vendégek kezdtek. A Budafok piros, a Kazincbarcika kék szerelésben lépett pályára.

A találkozó kezdetén egy perces gyászszünettel emlékeztek a közelmúltban elhunyt Tóth Józsefre.

Varga Attila, a Kazincbarcika vezetőedzője a mai mérkőzésen nem számíthat az eltiltott Heil Valterre és a kisebb sérüléssel bajlódó Nagy Jánosra, azonban visszatért - és rögtön a kezdőcsapatban kapott helyett Takács Tamás.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy két kör után hárompontos, újonc Kazincbarcika a győzni még nem tudó, egy ponttal álló Budafoki MTE ellen.