Esélyt sem adott a Békéscsaba a Kazincbarcikának

2023.01.29. 12:50
A Békéscsaba magabiztos győzelmet aratott a kék-sárgák otthonában (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a mérkőzést megelőzően 13. helyezett Kazincbarcika a 19. Békéscsabát fogadta. A vendégcsapat magához ragadta a kezdeményezést, és a 6. percben meg is szerezte a vezetést. A félidő végén újabb csabai gól született, majd fordulás után nem sokkal tovább nőtt a lila-fehérek előnye. A hazaiak a mérkőzés végén büntetőből voltak eredményesek (1–3).

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–3 (0–2)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri II G. – Szemere, Ur, Szekszárdi M., Süttő – Csatári (Kállai Z., a szünetben), Hleba (Székely D., 61.), Nagy J., Ádám F. (Kovács B., 76.), Kurdics (Takács T., 61.) – Pálinkás (Benkő P., 86.). Vezetőedző: Varga Attila
BÉKÉSCSABA:
Póser – Bora, Albert, Puskás G. – Zvara, Kitl M. (Futó, 78.), Horváth P., Lukács R. (Máris, 71.), Mikló (Hodonicki, 87.) – Váradi (Szabó Cs., 71.), Czékus (Talpalló, 87.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Süttő (90+2. – 11-esből), ill. Puskás G. (6.), Lukács R. (45+2.), Czékus (51.)
Varga Attila
: – Ez az eredménye annak, hogy szinte semmit sem kaptam vissza abból, amit az egész felkészülés alatt begyakoroltunk. Volt rengeteg szögletünk és beadásunk, de a csabai védelem jól állt a lábán, és ellenfelünknek hiába volt kevesebb lehetősége, azokat jól ki tudta használni. Nem maradt más hátra, mint hogy szívből gratuláljak a Békéscsabának!
Brlázs Gábor
: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, szerencsére az első helyzetet sikerült értékesítenünk, és ez nagyban meghatározta a találkozó kimenetelét. A második félidőben átengedtük a területet a hazai csapatnak, megpróbáltunk kontrákból veszélyeztetni, ez többé-kevésbé sikerült is. Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, apró lépést tettünk céljaink elérése érdekében.

A mérkőzés elején rögtön az első helyzetéből előnyhöz jutott a Békéscsaba. A hatodik percben Puskás Gábor szerzett vezetést, miután Kitl Miklós remekül mérte fel, hogy társa levált emberéről a tizenhatoson belül. A gólt követően mindkét oldalon voltak próbálkozások, de a második találatra az első félidő végéig kellett várni. A játékrész hosszabbításában Czékus és Lukács Raymond ugrottak ki remekül, és utóbbi növelte a vendégek előnyét.

A második játékrészben mindkét edző cserékkel frissített csapatán, de a Kazincbarcika játékában nem volt benne a gól, elég enerváltan játszottak Varga Attila fiai. Ha el is jutottak a lila-fehérek kapujáig, akkor Póser mindig a helyén volt, és védeni tudott.

Már-már úgy tűnt, háromgólos győzelemmel térhet haza a Békéscsaba csapata, a ráadásban azonban Süttő Attila büntetőből szépített, miután Szekszárdi Milánnal szemben szabálytalankodtak a vendégek a tizenhatoson belül.

A mutatott játék alapján a Békéscsaba megérdemelten győzött a Kazincbarcika otthonában. 1–3

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+3. perc:Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Szekszárdi Milán ellen szabálytalankodnak a csabaiak a tizenhatoson belül. A játékvezető a büntetőpontra mutat. A labda mögé Süttő áll és magabiztosan lő Póser kapujába. 1–3

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Kettős csere a vendégeknél: az egyik gólszerzőt Czékust Talpalló váltja, Mikló helyére pedig Hodonicki ékezik.

86. perc: Varga Attila ismét változtat: Pálinkás Gergőt Benkő Péter váltja.

83. perc: Máris kap jó labdát és adja be a középen érkező Zvarának, aki kapu mellé lő.

82. perc: Nagy János szabadrúgása után szögletet végeznek el a hazaiak, melyből veszélyes helyzet nem alakul ki.

78. perc: A lila-fehérek is változtatnak: Kitl M. helyett Futó a pályán.

76. perc: Újabb csere a Barcikánál: Ádám Ferencet Kovács Bence váltja.

71. perc: Cserélnek a lila-fehérek: Lukács R.-t Máris Dominik váltja, Váradi helyett pedig Szabó Cs. folytatja.

69. perc: Ádám F. passzol a középen Takács T.-hez, aki lemarad a labdáról.

68. perc: Barcikai labdaszerzést követően Székely D. veszi észre a tizenhatoson belül helyezkedő Takácsot. A labda el is jut a csatárhoz, a próbálkozását azonban Póser térddel hárítja.

65. perc: Kállai Z. lő távolról kapura, Póser szögletre tolja.

61. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Kurdicsot Takács T., valamint Hlebát Székely D. váltja.

59. perc:Zvara kap sárga lapos figyelmeztetést a Hlebával szemben elkövetett szabálytalansága után.

54. perc: Nagy J. szabadrúgása után a labda Kurdics elé kerül, aki kapásból lő, Póser azonnban remekül hárít.

51. perc: A hazaiak elveszítik a labdát a kezdőkörben. Lukács Raymond kiválóan veszi észre, hogy Czékus levált a védőjéről, aki egy igazítást követően talál be a hazaiak kapujába. 0–3

46. perc: A szünetben egy ponton változtatott Varga Attila: Csatári helyett Kállai Zalán folytatja.

46. perc: Elkezdődik a második játékrész.

45+2. perc: Véget ért az első félidő. Nincs könnyű helyzetben Varga Attila együttese, hiszen a hazaiak kétgólos hátrányban vonulnak szünetre.

45+2. perc: Czékust és Lukács Raymondot is üresen hagyják a barcikaiak. Czékus vezeti Megyeri II kapujára a labdát, majd Lukácshoz passzol, aki az időközben üresen maradt kapuba lövi a labdát. 0–2

45+1. perc: Horváth P. teszi középre a labdát, Lukács R. elől azonban tisztázni tudnak a hazaiak.

45. perc: Az első félidő végén 2 perc a hosszabbítás.

43. perc: Lukács Raymond kapja a mérkőzés első sárga lapját.

42. perc: Újabb barcikai labdaszerzést követően Pálinkás az oldalhálót találja el.

41. perc: Szemere kap labdát és meghúzza a szélen. A beadással középen Kurdicsot kereste, aki azonban lemarad róla.

33. perc:
A gólszerzővel szemben szabálytalankodik Süttő. A megítélt szabadrúgást követően a labda jól kanyarodik középre, de a hazai védők tisztázni tudnak. Nem kerül messzire azonban a labda, visszaszerzik a vendégek és újabb szabadrúgást végezhetnek el a Lukács Raymond ellen elkövetett szabálytalanság után.

25. perc: Czékus kap labdát üresen, a kapuig gyalogolhatna vele, de végül gól nem születik.

19. perc: Szemere passza középen Kurdicsot keresi, de a barcikai játékos néhány centivel lemarad a labdáról.

10. perc: Ádám F. lő távolról, messze a kapu mellé.

6. perc: Puskás Gábor révén megszerezi a vezetést a Békéscsaba: Czékus a szélről passzol Kitl Miklósnak, aki egy igazítást követően a középen egyedül maradó Puskáshoz passzol. A vendégek játékosa körülbelül 11 méterről lő a Barcika kapujába. 0–1

1. perc: Kezdetét veszi a találkozó, melyet a hazaiak kezdenek. A Barcika sárga-kékben, a vendégek tiszta fehérben.

A téli átigazolási szezon során egyik együttes kerete sem alakult át jelentősen: a vendégeknél három, a Kazincbarcikánál két új érkezőről számoltak be ezidáig. A lila-fehérekhez a kapuba érkezett a DVTK-tól Póser Dániel, a középpályára Futó Zsombor a PMFC-től, míg a támadószekciót erősíti Kóródi Nándor, aki Szegedről tette át a székhelyét Békéscsabára.

A Kazincbarcika védelmébe Szekszárdi Milán jött Paksról, míg a MOL Fehérvár FC-től kölcsönbe érkező Kovács Bence, utóbbi a középpályán vethető be.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokságot remekül kezdő, majd látványosan visszaeső Kolorcity Kazincbarcika SC az őszi utolsó három bajnokiját elvesztő és kiesésre álló Békéscsaba 1912 Előre ellen.