Horváth László ezúttal is magabiztosan védett a hazaiak kapujában (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (0
–0)
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács János (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Majzik, Dávid Z., Oltean, Farkas A. – Oldal, Borbély B., Németh T., Toma – Kelemen M. (Tóth L., 69.), A. Kovác. Megbízott vezetőedző: Kriston István
FC AJKA:
Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Tóth G., – Kenderes (Nagy I. 81.), Szekér (Szűcs K., 70.), Soltész (Irimiás, 65.), Présinger (Rétyi, 65.), Csizmadia Z. (Zamostny, 70.) – Nagy Mihály K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Kelemen M. (59.)
Kriston István:
– Mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk, megvolt a szükséges agresszivitás, és a játékunk sem nézett ki rosszul. Elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, a csapat produkciójával.
Kis Károly: – Szerettük volna szépen befejezni a szezont, sajnálom, hogy nem sikerült. Rengeteg lehetőséget szalasztottunk el, és ezért nagy árat fizettünk. Ugyanakkor tanultam egy új szabályt, mert úgy is ki lehet kapni, ha a labda nem halad át a gólvonalon.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A 2020-as év utolsó bajnoki mérkőzésére került sor Kazincbarcikán, amelyen a hazai csapat célja nem is lehetett más, mint győzelemmel búcsúzni és esetlegesen elmozdulni a kieső helyről. Kis Károly együttese Nagy Mihály Krisztián révén többször is veszélyeztette Horváth László kapuját, aki ezúttal is magabiztosan irányította hátulról a sárga-kékeket.

Az első játékrészben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a két kapus azonban jól végezte a dolgát. Több szép akciót is vezettek az együttesek, de a szünetig maradt a gól nélküli állás.

Az elmúlt héthez hasonlóan a második félidő közepén a Kazincbarcika megszerezte a vezetést: egy szögletet követően Kelemen Marko elé került a labda, aki közelről bejuttatta Horváth Dániel kapujába. 1–0

A kapott gólt követően Kis Károly cserékkel próbált frissíteni csapatán, azonban ez sem volt elég az egyenlítéshez.

Sőt, a borsodiak a 86. percben büntetőhöz jutottak, miután Nagy István szabálytalanul állította meg Tomát, de a megítélt tizenegyest Alan Kovác elhibázta.

A hátralévő percekben újabb gól már nem esett a találkozón, így a Kazincbarcika több mint két hónapos szünet után tudott ismét győzni a bajnokságban.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC 21 4 17 17–41 –24 12

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Hetedik szögletét végezte el az Ajka csapata: Nagy István adta be a sarokból, Horváth László kiöklözte a labdát.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: A barcikai Dávid Zoltán szabálytalankodot, ezért ő is feliratokozott a sárga laposok közé.

88. perc: Borbély Bálint is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

86. perc: A megítélt büntetőt Kovác végezte el, azonban Horváth Dániel hárított.

86. perc: Toma ellen követett el szabálytalanságot Nagy István, amiért sárga lapos figyelmeztetést kapott és tizenegyeshez jutott a hazai együttes.

81. perc: Újra cserélt az ajkai együttes: Kenderest Nagy István váltotta.

80. perc: Nagy Mihály Krisztián ismét veszélyes helyzetet teremtett a barcikai kapu előtt, azonban a lövését Farkas András blokkolta.

79. perc: Toma György kapott sárga lapos figyelmeztetést műesésért.

70. perc: Csizmadia és Szekér helyett Zamostny és Szűcs Kristóf a folytatásban a vendégeknél.

69. perc: A gólszerző Kelemen helyett Tóth László a folytatásban.

67. perc: Farkas Andrással szemben szabálytalankodott a frissen beállt Irimiás, amiért Takács játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

65. perc: Kettőt változtatott Kis Károly: Présinger és Soltész hagyták el a pályát, a helyükre Irimiás és Rétyi érkeztek.

63. perc: Oltean kapott sárga lapos figyelmeztetést. A megítélt szabadrúgást Soltész végezte el, a lövés elakadt a barcikai sorfalban.

59. perc: GÓÓÓL!!! Németh Tamás szögletét követően a labda Kelemen elé keveredett, aki a kapu előtti kavarodásban a kapuba juttatta azt. KAZINCBARCIKA – FC AJKA 1–0

57. perc: Farkas A. passzolt Kováchoz, akinek lövése ezúttal erőtlen volt, Horváth Dániel könnyedén fogta.

53. perc: Majzik szerzett labdát és ezúttal nem passzolt be a szélről, hanem ő maga vállalkozott lövésre, Horváth Dániel ezúttal is hárítani tudott.

48. perc: Présinger lőtt veszélyesen, de Horváth László még bele tudott érni és szögletre tolni a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

45. perc: Az első félidő végén nem hosszabbít Takács játékvezető.

42. perc: Borbély passzolt Majzikhoz, aki beadta középre, a bal szélen érkező Farkas András lövését védte a vendégek kapusa.

39. perc: Vendégkezezést követően Németh Tamás végezte el a Kazincbarcika szabadrúgását. Ezúttal kapura lőtt, Horváth Dániel másodjára tudta megfogni a labdát.

38. perc: Ajkai sarokrúgást követően Kelemen tisztázott.

31. perc: Toma végezte el a hazaiak szabadrúgását. A beadásra Kovác érkezett, fejese elment a kapu mellett.

29. perc: Csizmadia Zoltán rázta le magáról Majzikot és egy egyéni akció végén kb 16 méterről lőtt, de a hazaiak kapusa vetődve hárított.

Csizmadiának nincs könnyű dolga a Kazincbarcika védőivel szemben (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

26. perc:
Nagy Mihály K. passzolt Görgényihez, aki visszapasszolt a középen érkező Nagy Mihály Krisztiánhoz. Az ajkaiak csatára kapura lőtt, de Horváth László bravúrral védett. Az ismétlést újra Nagy Mihály K. lőtte kapura, de Oltean vetődött bele a lövésbe. A harmadik próbálkozásnál Majzik blokkolt.

22. perc: Nagy Mihály K. ment el Dávid Zoltán mellett, azonban Oltean önfeláldozóan mentett.

19. perc: Majzik kapott labdát Borbélytól,  amivel középen Kovácot kereste, de a vendég védők tisztáztak.

Majzik (sárgában) szélen vezetett megindulásai rendre veszélyt hordoznak magukban (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

17. perc:
Az elmúlt percek eseménytelenül teltek, mezőnyben folyik a játék. A labda hol a vendégeknél, hol a hazaiaknál van, de a kapukig nem sikerült eljutni egyik csapatnak sem.

9. perc: Németh T. végzett el szabadrúgást, Oldal fejelt, de az Ajka kapusa megfogta a labdát.

8. perc: Oltean indította Kovácot, aki kapura lőtt, de Horváth Dániel hárított.

3. perc: Nagy Mihály Krisztián próbálkozott szélről kapura lövéssel, Horváth László könnyedén fogta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek fehér szerelésben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az elmúlt három bajnokiját elbukó és a kiesést jelentő 18. helyen álló Kazincbarcika SC a legutóbbi idegenbeli fellépélén, Nyíregyházán meglepetésgyőzelmet elérő Ajka ellen.