Ellentétes félidők után három ponttal utazik haza a Vasas Kaposvárról

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.04.18. 16:50
Hiába támadt fel a szünet után a fehér mezes Kaposvár, ez csak a szépítéshez volt elegendő (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a jó első félidőt produkáló Vasas 2–1-re győzött a második játékrészben feltámadó Kaposvár otthonában. A fővárosiaknál Rados kapus többször is nagyot védett, és a somogyiak csak a ráadásban tudták bevenni a kapuját.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–VASAS FC 1–2 (0–2)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Király Zsolt, Ország Péter)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Dvorschák, Gál M, Szabó A. – Szederkényi (Balog A., a szünetben), Bidzilya (Nagy J., 69.), Farkas B., Bartos (Andrics, 72.), Hadaró – Balázs Zs. Megbízott edző: Disztl László
VASAS
: Rados – Szivacski, Litauszki, Otigba, Silye (Kalmár O., 81.) – Viczián, Hidi M. (Köböl, 69.), Szatmári L. (Vernes, 79.) – Radó, Feczesin (Balajti, 69.), Hinora (Kovács M., 69.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Feczesin (0–1) a 12., Hinora (0–2) a 31., Hadaró (1–2) a 90+2. percben
Disztl László: – Az első félidőben nem voltunk elég bátrak, keveset támadtunk. A Vasas kihasználta a hibáinkat, emiatt nagy előnybe került. A másodikban nagyszerűen játszottunk, az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, a védekezésünk is feljavult. Az ellenfél kapusa több bravúrt is bemutatott. Ha előbb szerezzük meg a szépítést, az egyenlítés is sikerült volna.
Schindler Szabolcs: – Könnyűnek tűnő mérkőzést nehezítettünk meg. Az összképet nézve sokkal több helyzetünk volt, jókor rúgtuk a gólokat, de a második félidőben már pontatlanok voltunk. Igaz, ekkor is akadtak helyzeteink, amelyeket elhibáztunk. Elkényelmesedtünk, ezzel pedig felhoztuk az ellenfelet, a Kaposvár pedig kockáztatott.

A jobb játékerőt képviselő Vasas labdarúgói mindjárt a mérkőzés elején átvették az irányítást. Magabiztosan passzolgattak és türelemmel vártak arra, hogy a hazai zöld-fehérek előbb-utóbb hibázzanak. Ez már a 12. percben meg is történt, és Feczesin magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba, 0–1.

Ezután hat perc alatt három sárga lap is villant, Pillók játékvezető ezzel jól elejét vette az esetleg később kialakuló durvaságoknak. A Vasas rátett még egy lapáttal, és Hinoraélményszámba menő lövéssel magabiztosabbá tette csapata vezetését, 0–2. A szünetig egy erőtlen Rákóczi és egy önbizalommal teli Vasas játszadozott a pályán.

A második félidőre viszont már egy teljesen másik Rákóczi jött ki a pályára – persze ebben az is benne volt, hogy a Vasas átengedte a kezdeményezést a hazaiaknak. Rados kapusnak többször is közbe kellett avatkoznia, így mentette meg csapatát a góloktól. Ha a Rákóczinak ekkor sikerül betalálnia, akkor egy új mérkőzés kezdődhetett volna. Így csak merő feltételezés marad, hogy a somogyi együttes akár egy döntetlent is ki tudott volna harcolni. A mérkőzés összképe alapján egy góllal mindenképpen jobb volt az angyalföldi gárda.

20. Debreceni EAC33 5 12724–63–3916

90+2 Vége a mérkőzésnek. Magabiztosan nyert a vendég csapat, köszönöm megtisztelő figyelmüket!
90+2 perc: Góóóól! Szépített a Rákóczi. Hadaró ballal 12 méterről laposan a vendégek hálóbába lő. 1–2

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Szivacski lapos beadását Balajti lőtte Pogacsicsba.

85. perc:
Balázs Zsoltot szerelik a 16-oson belül, nincs 11-es. Az ellentámadásból Vernes kapott tiszta labdát Pogacsiccsal szemben, 10 m-es lövését a hazai kapus szépen védte.

81. perc: Silye helyett Kalmár Olivér a pályán.

79. perc:
Szatmári helyett Vernes játszik tovább.

74. perc: Újabb hazai csere: Bartos helyett Andrics a pályán.

72. perc:Balajti kapott sárga lapott.

69. perc: Bidzilya helyett Nagy János folytatja a hazaiaknál. A vendégek hármat cserélnek. Feczesin, Hinora és Hidi le, helyettük Balajti, Kovács M. és Köböl a pályán.

66. perc:
Bidzilya szép lövését Rados bravúrral védte. A jobb oldali szögletet egy hazai játékosnak sikerült az ötösről kapura fejelnie, Rados újjabb bravúrral tudott csak menteni.

Hiába őrizték szorosan Feczesint, a Vasas témadója ezúttal is betalált (Fotó: Somogyi Hírlap Lang Róbert)

59. perc: Farkas B. sárga lapot kapott buktatásért.

58. perc: Egy szép Rákóczi támadás után Vachtler lőtte be laposan a labdát az ötös sarkára, ahol Bartos érkezett, becsúszó lövését Rados bravúrral védte a jobb alsó sarok elől.

54. perc: Bartos
16 méterről nagy helyzetben bal lábbal a kifutó Radosba lőtt, szöglet.

51. perc:
Feczesin kapott gyönyörű labdát, amit egy átvétel után teljesen zavartalanul, nagy helyzetben a bal kapufa mellé lőtt.

Magabiztosan játszik a Vasas játék, a hazai csak asszistálnak hozzá (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)

46. perc: a Rákóczi cserélt, Szederkényi helyett Balog Alex a pályán.

46. perc:Elkezdődött a második játékrész,

45. perc: Vége az első félidőnek, magabiztos vendégvezetésssel mennek szünetre a csapatok.

45. perc:
Honora középre tartó jobb lábas lövését védte Pogacsics.

31. perc: Góóóól! Hinora hosszú labdavezetés után 20 méterről bal lábbal nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 0–2.

23. perc: Radó nagy ziccerben a jobb sarok mellé lőtt.

19. perc:Dvorschák kapott sárga lapot.

16. perc: Otigba rántotta le Farkas Balázst, sárga lapot kapott érte.

Feczesin szokásos gólöröme (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

13. perc: Bartos kapott sárga lapot a hazaiaktól.

12. perc: Góóóól! Egy hazai eladott labda után Feczesin higgadtan jobb lábbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

10. perc: Szatmári baloldali szögletét Litauszki az ötös sarkáról csúsztatta nagyon mellé.

7. perc: Az egyik Rákóczi-játékost ápoltak hosszabb ideig.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

Rákóczi -átékosok és Diszt László megbízott edző a kezdés előtt (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A hazai csapat fehér-zöldben, a vendégek piros-kékben játszanak. A csendesen szemerkélő esőben a Rákóczi kezdte a mérkőzést.

A mérkőzés előtt derült ki, hogy a jegyzőkönyvben a kaposváriaknál már Várhidi Péter neve nem szerepel vezetőedzőként, és a mérkőzést Disztl László vezényli le. Valószínűleg a múlt heti szegedi mérkőzés után állították ki a volt szövetségi kapitányt. Több információnk jelenleg nincs a helyzettel kapcsolatban. A Rákóczi csapata nincs könnyű helyzetben. Megérintette a kiesés szele, nem kicsit. A hátralévő hat fordulóban négy olyan csapat is az ellenfele lesz, amely jelenleg az első hétben szerepel. Bravúrok kellenek, de nem nagyon akad olyan játékos Balázs Zsolton kívül, aki képes a kapuba találni.

A Vasasnak egy valami lebeg csak a szeme előtt, feljutni az élvonalba. Ezt pedig csak úgy tudja abszolválni, ha a kötelező győzelmeket is hozza. Ez a mai pedig pont egy ilyen meccs lehet.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét forduló óta nyerni képtelen Kaposvári Rákóczi az éllovas pozíciót az előző fordulóban átvevő Vasassal.