Hosszú idő után újra három pontot szerzett a Kaposvár

2021.02.21. 16:50
Sok földharc is jellemezte a mérkőzést, amely kaposvári győzelmet hozott (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában küzdelmes, sok párharccal tarkított mérkőzésen a somogyi csapat két vállra fektette a kiesés elkerülése szempontjából rivális vendég baranyai együttest.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZENTLŐRINC 3–1 (2–1)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Király Zsolt, Rózsa Dávid)
KAPOSVÁR:
Pogacsics – Vachtler, Ur, Nagy T., Gál M.– Andrics (Balog A., 78.), Erdei (Bartos, 65.), Hadaró, Zólyomi (Zsirai, 78.) – Balázs Zs. (Farkas B., 83.), Szarka Á. Vezetőedző:Várhidi Péter
SZENTLŐRINC
: Hajagos – Molnár R., Havas, Hesz (Keresztes, 63.) Újvárosi – Hleba, Nagy B., Harsányi (Mervó, 83.), Kovács D.(Torvund, 63.) – Kapronczai (Abdourazakou, 75.), Matics (Sili, 63.) Megbízott edző: Pichler Gábor
Gólszerző: Balázs Zs. (7., 81. – a másodikat 11-esből), Nagy T. (30.), ill. Harsányi (21.)
Kiállítás:
Vachtler (86.)

Mindjárt az első percben kakaskodásért kellett a játékvezetőnek elbeszélgetnie az érintettekkel, ami előrevetítette azt, hogy bírói szempontból a mai nem lesz egy könnyű mérkőzés. Az elején BalázsZsolt góljával vezetést szerzett a hazai gárda (1–0), ez még jobban feltüzelte a csapatokat, jöttek is a sárga lapok. A Szentlőrinc inkább pontrúgások után veszélyeztetett, majd nem érdemtelenül egyenlített is Harsányi István révén (1–1). A továbbra is feszült mérkőzésen a piros-feketék folyamatosan nyomást próbáltak gyakorolni a játékvezetőre, vélt vagy valós szabálytalanságokat kértek tőle számon, nem volt könnyű dolga Móri Tamásnak. Nagy Tamás újra vezetéshez juttatta a somogyiakat (2–1), majd az utolsó tizenöt perc továbbra is a feszültségről szólt a pályán.

A második félidőben átvette az irányítást a baranyai csapat, de nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. Egy-egy kontrával a Rákóczi jelentett inkább veszélyt a vendégek kapujára. Az első félidei paprikás hangulat kicsit alábbhagyott, de a játékvezetőnek továbbra is folyamatosan résen kellett lennie. Egy jogos büntetővel Balázs Zsolt megduplázta góljai számát, csapatát pedig kétgólos előnybe segítette (3–1). Innentől fogva a Rákóczi már biztosan tartotta az előnyét, még az sem okozott zavart, hogy Vachtler Csabát a játékvezető kiállította. Egy küzdős meccs után elmondható, hogy a hazai zöld-fehér csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

PERCRŐL PERCRE:

90+3 Vége a mérkőzésnek.3–1 a Rákóczi javára. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90. perc: 3 perc a ráadás.

86. perc:Vachtlert második sárgával kiállítják.

83. perc: Balázs Zsolt helyett Farkas Balázs a pályán. Harsányi helyett Mervó.

81. perc: GÓÓÓL, Balázs Zsolt lő büntetőből nagy erővel a kapu bal felső sarkába. 3–1.

80. perc: Torvund buktatta Zsirait, jogos 11-es.

78. perc: Zólyomi és Andrics le, Balog A. és Zsirai be.

75. perc: Kapronczai helyett Abdourazakou a pályán.

65. perc: A Rákóczi is cserélt, Erdei helyett Bartos játszik tovább.

63. perc: Hármat cserélnek a vendégek. Hesz, Matics, Kovács Dávid le, Torvund, Sili, Keresztes be.

57. perc:Hesz kapott sárgát, Balázs Zsolt lerántásáért.

54. perc: Egy kontra után Balázs sokat várt, lövését leblokkolta a védője. Nagy helyzet volt!

A Szentlőrinc átvette a játék irányítását, a Rákóczi visszahúzódott a saját térfelére.

48. perc: Harsányi hosszan vezette a labdát, majd ballal 20-ról fölé lőtt.

46. perc:Elkezdődött a második félidő,cserék nem voltak.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Mindkét csapat darál, sok az ütközés, nagy a feszültség a pályán.

Hazai gólöröm (Fotó:  Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
Hazai gólöröm (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

30. perc: GÓÓÓL!!! Újra vezet a Rákóczi. Balázs ballal élesen belőtt labdáját Nagy Tamás lőtte a kapu bal oldalába. 2–1

29. perc: Újvárosi is besárgult.

28. perc:Vachtler kapott sárgát veszélyes becsúszásért.

25. perc: Egy hosszú előreívelés után Balázs alig emelt fölé a bizonytalanul kimozduló Hajagos felett.

21. perc: GÓÓÓL!!! Egyenlített a Szentlőrinc. Harsányi közelről lőtt egy baloldali beadás után a hálóba. 1–1

15. perc: Erdei szabadrúgást ívelt be, amit Szarka a kapust megelőzve csúsztatott a hálóba, de les miatt a gól érvénytelen.

9. perc:Hadaró kapott sárga lapot.

7. perc: GÓÓÓÓL!!! Vezet a Rákóczi. Erdei baloldali szögletét Balázs közelről fejelte a kapuba. 1–0

Elég paprikásan kezdődött a mérkőzés, sok a szabálytalanság, elsősorban a vendégek jeleskednek benne.

Itt pedig a Szentlőrincé (Fotó:  Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
Itt pedig a Szentlőrincé (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
Mérkőzés előtti bemelegítés zöld-fehér módra (Fotó:  Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
Mérkőzés előtti bemelegítés zöld-fehér módra (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiaké a kezdőrúgás.

A Rákóczi tiszta zöldben, a Szentlőrinc piros-feketében játszik.

A mérkőzés előtti bemelegítés során Frőhlich Roland megsérült, helyette Kovács Dávidot nevezték a kezdőbe.

Várhidi Péter együttese szeretne visszavágni az őszi szezonban elszenvedett vereségért, ezért nagyon keményen dolgoztak a héten játékosai. Az ismert belső problémák miatti felbomlott egység helyreállításával is sokat foglalkoztak, így abban reménykednek, hogy ez meghozza a várva várt első tavaszi győzelmet.
A vendégek jól kezdték a tavaszt, és az egész szezont figyelembe véve 27 pontot gyűjtöttek úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak az ugyancsak 27 pontos Rákóczinál.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a tavasszal még nyeretlen Kaposvár az ugyanúgy 27 ponttal rendelkező újonc Szentlőrinc ellen.