Balázs Zsolt góljával otthon tartotta a három pontot a Rákóczi

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.10.04. 16:50
A labdarúgó NB II 11. Kaposváron találkozott a helyi Rákóczi és a Szolnoki MÁV. A sok párharcot sok színes lap tarkította, és a végén megérdemelt hazai győzelem született.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

11. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–SZOLNOKI MÁV FC 10 (10)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 400 néző. Vezette: Nagy Norbert (Király Zsolt, Márkus Péter)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Varjas Z., Hadaró – Gál M. – Szabó B., Szakály A., Balázs Zs. (Ur, 58.), Andrics (Erdei, 78.) – Szarka Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Tajti B. (Rokszin, 62.), Szekszárdi, Horgosi, Kurdics (Kotula, 62.), Bárdos – Kónya M., Berdó (Szabó Balázs, 84.), Tisza K. – Novák Cs., Tóth B. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Balázs Zs. (23.)
Kiállítva:
Kónya (90+2.)

A mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Rákóczi, de tíz perc után kiegyenlített lett a mérkőzés. Harcoltak a játékosok, sokszor harsant a síp, de ekkor még Nagy Norbert játékvezető nem nyúlt a lapokért a zsebébe. Balázs szép gólja után nyomott a Rákóczi a második találatért, de Balázs Zsolt ziccert hibázott a 44. percben, így csak egygólos hazai vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

A szünet után először kellett Pogacsicsnek védenie, de az nagy bravúr volt. Ekkor mindkét csapat próbált gólra törően játszani, amibe belecsúszott jó pár szabálytalanság. Ekkor már jöttek a lapok és a sűrű cserék. A ráadásban második sárga után mehetett zuhanyozni a szolnoki Kónya, a maradék időt pedig a Rákóczi kihúzta, így elmondható, hogy a játék képe alapján megérdemelten tartotta otthon a három pontot. 1–0

20. FC Csákvár103710–24–143

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. A Kaposvár 1–0-ra győzött a Szolnok ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+3. perc: Szakály Attila helyett Szabó Alex a pályán.

90+2. perc: Piros lap. Kónya Hadaró buktatásáért megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította.

Három perc a ráadás.

90. perc Erdeit rúgja fel Tajti Balázs, sárga lap.

89. perc:Szabó Bálint kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

87. perc: Szakály és Novák fejelt össze, ápolás következik.

84. perc: Cserélnek a vendégek, Berdó helyett Szabó Balázs a pályán.

78. perc: Cserél a Rákóczi. Andrics helyett Erdei játszik tovább.

76. perc: Berdó bal oldali beadását Bárdos az ötösről fejelte kapura, Pogacsics elöre dőlve védett.

73. perc:
Bal oldali Vachler szabadrúgás centikkel ment el a bal kapufa mellett.

70. perc: Andrics rúgott szorongatott helyzetből 16 méterről fölé-mellé.

62. perc: Kettős csere a vendégeknél, Tót B helyett Roxin és Kurdics helyett Kotula a pályán.

58. perc: Cserél a hazai csapat. Balázs Zsolt helyett Ur László a pályán.

53. perc: Jobb oldali szöglet után Novák csúsztatta nyolc méterről kapura a labdát, Pogacsics a gólvonalról kiütötte, a kipattanót Kónya öt méterről fölé rúgta óriási helyzetben.

49. perc: Sárga lapot kapott Szarka lebirkózásáért Kónya Márk

46. perc Elkezdődött a második félidő. Cserék még nem voltak.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Szarka
ziccerpasszát Balázs a kapusba rúgta 17 méterről a kapusba rúgta. Óriási helyzet volt.

41. perc: Szekszárdi kapott sárga lapot.

40. perc: Balázs
passza után Hadaró adott be balról, ígéretesen, de Molnár-Farkas elcsípte a labdát.

38. perc: Sárga lap,Szarkát rántotta le Tisza Kálmán.

35. perc: Balázs Zsolt cselei után az ötös sarkáról a kapura emelt, de a gólvonalról Bárdos még ki tudta rúgni a labdát.

25. perc: Vachtler a
felezőről felszabadítás céljából belebikázott a labdába, amely kis híján a kapuban kötött ki, de végül fölé hullott.

Balázs Zsolt gól előtti csele (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

23. perc: GÓÓÓÓÓL, vezet a Rákóczi, 1–0. Gyönyörű kényszerítőzés után – amit Szarka Ákos adott és Balázs Zsolt kapott – utóbbi szépen kicselezte a vendégek kapusát és 3 méterről az üres kapuba pöckölt.

19. perc: Kónya
perdített 15 méterről jobbal alig fölé.

15. perc: Kurdics
cselezgetett a 16-oson belül, lövését Szakály blokkolta. A szögletet 5 méterről melléfejelte a vendég játékos.

8. perc: Andrics
húzott el a bal oldalon, beadását Szarka átvette és 6 méterről jobbal lőtt, Molnár-Farkas védte.

2. perc: Szakály
szöglete után Szabó Bálint rúgta fölé a kipattanót 20-ról

1. perc: A hazai csapat kezdi a mérkőzést.

A hazai csapat bemelegítése a meccs előtt (Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A Rákóczi tiszta fehérben, a vendég Szolnok tiszta kékben játszik.

Várhidi Péter legénysége ott szeretné folytatni, ahol abbahagyta. A MOL Magyar Kupában Sárváron, majd a bajnokságban Siófokon jött le a pályáról három ponttal. Annyi változás történt a hazaiak háza táján, hogy közös megegyezéssel október elsején szerződést bontottak Szűcs Lajos kapusedzővel, akinek helyét a Várhidi Péterrel már korábban együtt dolgozó Kostorják Zsolt veszi át. A vendég Szolnok csapatából az előző fordulóban a 92. percben a kispadról kiállított Csábi József eltiltását tölti, ő a lelátóról kénytelen a mérkőzést nézni, helyettese Romanek János lesz. A szolnokiak szeretnék a jó idegenbeli sorozatukat folytatni, így mindenképpen pozitív eredménnyel számolnak a mai napon.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, folytatja-e pontgyűjtést az edzőváltás után magához térő, és legutóbb Siófokról is három ponttal hazatérő Kaposvár a mezőny egyik legjobb védelmével rendelkező Szolnoki MÁV ellen.