Elvitte Kaposvárról a három pontot a Szeged-Csanád

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.10.25. 16:50
Foghatják a fejüket a kaposváriak (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Szeged-Csanád GA a második félidőben mutatott játéka alapján megérdemelten nyert Kaposváron.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Horváth Tibor (Bede Tamás, Bertalan Dávid)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Nagy J., Nagy T., Varjas Z., Vachtler – Szakály A., Gál M., Balázs Zs., Szabó B. (Földi B., 75.) – Szarka, Andrics (Erdei, 61.). Vezetőedző: Várhidi Péter
SZEGED-CSANÁD:Varga B.– Ódor, Szilvási,Mohl – Jovanovic, Simon Á. (Gajdos, 61.) – Oláh G., Deák, Kóródi – Dobos Á. (Grumics, 89.), Varga Sz (Bitó, 90+2.). Vezetőedző:Dobos Barna
Gólszerző: Balázs Zs. (90+2.), ill. Simon Á. (60.), Varjas Z. (66. – öngól)

A két csapat a hátsó zónából várta a mérkőzést, amelynek az első perceiben tapogatózó játék alakult ki. Ez után a Rákóczi átvette az irányítást, egy nagy helyzete adódott, Szarka fejese a kapufán csattant. Pár percig még a hazaiak diktáltak, de újra csak a mezőnyben pattogott jobbára a labda. A második félidőben sokkal ambiciózusabb Szeged jött ki a pályára, aminek meg is lett az eredménye. Nyomtak a vendégek, majd két gólt is szerezve megérdemelten jutottak előnyhöz. A végén a hazaiak erejéből csak a szépítésre futotta 11-esből.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

Vége a mérkőzésnek. 2–1-re a vendég Szeged nyerte a találkozót. Köszönöm megtisztelő figyelmüket.

90+5. perc: Varjas
óriási ziccerben mellé lőtt.

90+2. perc: Balázs Zsolt
a kapus jobb kezéhez rúgta a labdát, amely a sarokban kötött ki.

90+2. perc: Varga Szabolcs
helyett Bitó a pályán

90+1. perc: 11-est kapott a hazai együttes, Szarkát buktatták.

90. perc: Öt perc ráadás.

90. perc: Vachtler öt méteres gurítását védte Varga.

89. perc: Dobos helyett Grumics a pályán.

81. perc:Szarka finom emelését bravúrral tolta a léc alól szögletre Varga kapus. Meg is sérült, ápolják.

79. perc:
Megsérült Horvát Tibor játékvezető, a hazaiak szakemberei ápolják. Nem is tudja folytatni, a tartalék játékvezető, Sipos Tamás vezeti tovább a mérkőzést.

Nagy a küzdelem a labdáért (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

77. perc: Vachtler kapott sárgát.

75. perc: Szabó Bálint és Varga Szabolcs kapott sárga lapot. Egyben csere is történt SzabóBálint helyett Földi Botond a hazaiaknál

68 .perc: Szarka kapott lapot reklamálásért.

66. perc: GÓÓÓL, kettővel vezet a Szeged.
Jovanovic jobb oldali beadására Kóródi érkezett remek ütemben, de az előle menteni akaró Varjas Zoltán védhetetlenül a saját kapujába bombázott!

65. perc: Kóródi bal lábas lövését Pogacsics tolta szögletre.

61. perc: Mindkét csapat cserélt. Andrics helyett Erdei, és Simon Ádám helyett Gajdos Zsolt a pályán.

60. perc: GÓÓL, vezet a Szeged. Dobos cselezett a 16-oson belül, a visszagurított labdáját Simon Ádám a léc alá bombázta!

59. perc: Szakály pontos passzával Szarka lépett be a 16-oson belülre, de az utolsó pillanatban szerelték.

Dobos Áron és Nagy Tamás küzdelme (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

57. perc: Mohl
lőtt 17 méterről, Pogacsics elvetődve védett.

55. perc: Varga Szabolcs lőtt 16-ról kapura, Pogacsics magabiztosan védett.

54. perc
: Varga Szabolcs visszagurítását Kóródi ballal alig lőtte a jobb kapufa mellé.

52. perc: A Szeged irányítja a játékot, a Rákóczi csak olykor birtokolja a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, cserék nem voltak.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

45. perc Jovanovic oldalról lőtt be szabadrúgást, a röviden megcsúsztatták és Deák István egy méterről a kapuba lőtt, de les miatt nem adta meg a játékvezető a gólt.

Jól szurkolnak a kaposvári ultrák (Fotó: Lang Róbert/Somogy Megyei Hírlap)

43. perc: Balázs Zsolt
rúgott szabadrúgást Szakály buktatásáért, 28 méteres lövését Varga B védte.

39. perc: Oláh Gergő kapott sárga lapot Andrics buktatásáért

27. perc: Balázs Zsolt
18 méteres lövését védte biztosan a vendégek kapusa.

24. perc: Andrics
húzott el a bal oldalon, éles beadásról Szabó Bálint centikkel maradt le.

22. perc
: Rákóczi helyzetek után újra mezőnyben csorog a mérkőzés.

11. perc:
A szögletet Szakály rúgta, melyet Szarka fejelt kapura, ami a kapufáról kipattant, Varga B. belekapott, mely után a védők felszabadítottak.

10. perc
: Szarka buktatásáért 30 méterről rúgott szabadrúgást a Rákóczi, Nagy János nagy erejű bombáját szögletre ütötte Varga B. kapus.

7. perc: Szakály
húszról nagy erővel a bal kapufa mellé lőtt.

6. perc:
Mezőnyben adogatnak a csapatok, a kapuk nem forognak veszélyben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Mérkőzés előtti bemelegítés (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

A Szeged kezdi a játékot.

A hazai csapat tiszta fehérben, míg a vendégek kék-feketében lépnek pályára.

Várhidi Péter zöld-fehér csapata izgalommal várja a Szeged-Csanád elleni hazai mérkőzést. Izgalommal, hiszen a Gyirmót elleni döntetlen csak akkor érhet valamit, ha begyűjtik a mai mérkőzésen a három bajnoki pontot. Izgalommal, hiszen a mérkőzések előtti Covid-19 tesztek bármely csapat életében a tervezhetőséget átírhatja, sok mindent befolyásolhat. A heti munka jól sikerült a vendéglátóknál, nem borult fel a ritmus semmilyen értelemben, így derűlátóak a mérkőzéssel kapcsolatban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy a Várhidi Péter vezetőedző érkezése óta feljavult Kaposvár a szerdán a Gyirmót elleni bepótolt bajnokiján 1–0-ás vereséget szenvedett Szeged-Csanád ellen. Vendégsiker esetén a Tisza-partiak megelőzhetik ellenfelüket.