Fölényes soroksári győzelem Kaposváron

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.11.25. 12:50
Ez a szerda a szakállas Lovrencsics Balázs napja volt: a Soroksár támadója háromszor talált be a kaposváriak hálójába (Fotó: Lang Róbert/ Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a zömében U19-es fiatalokkal felálló Kaposvári Rákóczi kiütéses vereséget szenvedett hazai pályán a végig fölényben játszó Soroksártól, amelynek négy góljából hármat Lovrencsics Balázs szerzett.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SOROKSÁRI
SC 0–4 (0–2)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Becséri Gergely)
KAPOSVÁR: Laky (Képíró 90+1.) – Fridrich, Nagy T., Tratnyek, Varjas Z., Sólyom – Balog, Orsós, Andrics, Borbély – Dömötör. Megbízott edző: Kostorják Zsolt
SOROKSÁR: Varga Á. – Hudák, Tóth D., Valencsik, Pászka – Gárdos (Bene, 65.), Huszák (Kópis, 83.), Takács (Lipcsei, 83.) – Szerető, Csernik (Orosz, 65.), Lovrencsics B. (József, 88.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Lovrencsics B. (2., 22., 86. – a másodikat11-esből), Fridrich (78. – öngól)
Kostorják Zsolt:
– Sportszerű játékot mutatott a Soroksár. Látszott, hogy nem bedarálni akart minket. hanem a saját játékát játszani. Ha a a gólok előtt nem követünk el buta egyéni hibákat, akkor is ekkora különbség lett volna a két csapat között.
Lipcsei Péter:– Helyén kell kezelni ezt a mérkőzést, sok tanulságot nem lehet levonni belőle. Megérdemelten nyertünk. Jobbulást kívánok a kaposvári csapatnak és a szakmai stábnak!

Mindössze öt, a felnőttkerethez tartozó játékossal és a Bene Akadémia U19-es labdarúgóival tudott kiállni a Rákóczi. Ám az ötből kettő játékos nem is tartozik közvetlenül a kezdőcsapathoz, Várhidi Péternél még nem is játszottak bajnoki mérkőzést.

Ennek tükrében demoralizáló voltLovrencsics Balázsmásodik perces gólja, ami előrevetítette, mi várhat ezen a napon a hazai alakulatra. Az első félidő nyomasztó soroksári labdabirtoklási fölényét két vendéggól nyomatékosította. Egy felesleges, ütemtelen szabálytalanság utánLovrencsics Balázsbüntetőből megduplázta góljai számát, így nyugodtan passzolgathattak a vendégek, semmi sem zavarta, sürgette őket.

A ritka kaposvári ellentámadások súlytalanok voltak, így hamar visszaszerezték a labdát a vendégek. Kétgólos soroksári vezetéssel mehettek a szünetre a csapatok, a Soroksár megtette azt, ami minimálisan elvárható volt ebben a helyzetben.

A második félidőben kicsit kijött a szorításból a hazai csapat, de így is a Soroksár uralta a mérkőzést.Lovrencsics Balázshárom találatával és egyöngóllalmegérdemelten vitte haza a három pontot Lipcsei Péter együttese.0–4

20. Debreceni EAC1831513–34–219

90+2.:Vége a mérkőzésnek. 4–0-ra nyert a Soroksár. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+1.: Hazai csere Laky helyett Képíró a kapuban.

90. perc: Két perc a ráadás.

88.perc: Lovrencsics B. helyett József lépett pályára

86. perc. GÓÓÓL!!! Lovrencsics Balázs harmadik, csapata negyedik gólját lövi. 4–0 a Soroksárnak.

83. perc: Kettős vendégcsere. Huszák és Takács helyett Kópis és Lipcsei a pályán. A hazaiak is cseréltek, Dömötör helyett Ladányi állt be.

78. perc: GÓÓÓL!!! Már 3–0 a Soroksár javára. Egy jobboldali beadás után Fridrich fejéről továbbszúszott a labda és a saját csapatának kapujában kötött ki. 0–3

74. perc:Tóth Dominik passzát Takács Zsolt tíz méterről nagy erővel a bal kapufára lőtte.

72. perc: Hudák harminc méteres szabadrúgásból lőtt nagy erővel a kapu fölé.

65. perc: Kettőt cserél a vendégcsapat: Csernik és Gárdos helyett Orosz és Bene a pályán.

A tartalékos, zöld mezes kaposváriak sokszor nem bírták megállítani a vendégeket (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

64. perc: Huszák kapott sárgát reklamálásért.

60. perc:Pászka jobb oldali szabadrúgása után Huszák kapásból Laky kezébe lőtt.

Kicsit kijött a Kaposvár a szorításból, többet van a labda a hazaiaknál, de így is a Soroksár dominál.

53. perc: Csernik jobb lábbal gyengén lőtt a jobb sarok mellé.

46. perc. Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vége az első félidőnek. A szünetben 2–0 az eredmény a Soroksár javára.

39. perc: Hazai ellentámadás során jobbról élesen lőtték középre a labdát a kaposváriak, a vendégek kapusa, Varga Ádám üggyel-bajjal mentett Dömötör elől.

36. perc: Folyamatos mezőnyfölényét nem tudja további gólokkal növelni a Soroksár.

23. perc: Andrics reklamálásért sárgát kapott.

22. perc: A tizenegyesből Lovrencsics Balázs magabiztosan a jobb sarokba lőtt. 0–2

20. perc: 11-es. a vendégek javára, Sólyom buktatta Gárdost. Jogos a büntető.

Folyamatosan a vendégeknél van a labda, de gólhelyzetet vezetésük után még nem tudtak kialakítani.

11. perc: Az Andrics buktatásáért megítélt 18 méteres szabadrúgást a sértett végezte el, de gyenge, lapos lövését biztosan védte Varga védte.

Mindössze két perc telt el, máris gólnak örülhettek a vendég Soroksár játékosai (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

2. perc: GÓÓÓÓL!!! Lovrencsics Balázs találatával vezet a Soroksár. Kétszer sem tudtak felszabadítani a hazai védők a büntetőterületen belül, mindkétszer a labdáért küzdő Lovrencsicsbe rúgták a labdát, aki a felpattanó a kapunak háttal állva, szép mozdulattal emelte a kaposvári kapuba. 0–1

1. perc. Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek tiszta fehérben, a hazaiak tiszta zöldben játszanak. A vendégek kezdik a játékot.

Lipcsei Péter csapatánál a sérültek mellett Derekas Zoltán nem áll a vezetőedző rendelkezésére öt sárga lapja miatt.
Alig maradt hadra fogható játékos és edző a zöld-fehér alakulatnál. Mivel a halasztási kérelmet a Pécs után a Soroksár sem fogadta el, így a kapusedző és az erőnléti edző fog meccselni Kostorják Zsolt, Balázs Péter duó személyében. A játékoskeretet a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia U19-es csapatával egészítik ki, így a fiatalok megmutathatják, hogy befejezve az akadémiai éveket helyük van a felnőtt csapat keretében.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut a koronavírus-járvány által sújtott, 13. helyen álló Kaposvári Rákóczi hazai pályán a nála öt ponttal több pontot kaszírozott, kilencedik Soroksár ellen.