Szarka 95. percben szerzett góljával nyert a Kaposvár a Győr ellen

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2020.12.13. 12:50
Szarka Ákos győztes gólt szerzett (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Kaposvár az ETO-t fogadta. Ur László révén az első félidőben a somogyiak szereztek vezetést, de a csereként beálló Vaskeba Vaszil gólja az egyenlítést jelentette az ETO-nak. A ráadásban aztán jött Szarka Ákos és góljával elérte, hogy Kaposváron maradt a három pont.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–WKW ETO FC GYŐR 2–1 (1–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Gaál Ákos (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
KAPOSVÁR: Pogacsics (Laky 62.)– Nagy J., Ur, Nagy T., Hadaró (Szabó A.76.) – Szederkényi, Erdei C. (Bíró D. 90.), Szakály A., Gál M. – Balázs Zs. (Varjas Z. 60.) Szarka Á. Vezetőedző: Várhidi Péter
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták, Temesvári, Kerkez (Fejes 42.) – Bagi, Kiss M. (Farkas B. 60.) – Sipőcz (Vitális 60.), Berki, Májer (Erdei M. 90+5.) – Priskin (Vaskeba 42.).Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző:
Ur (31.), Szarka Á. (90+5.), ill. Vaskeba (85.)

Mindjárt a mérkőzés elején átvették az irányítást a vendégek, de helyzetek nélkül átvészelte ezt az időszakot a hazai csapat. Negyedórának el kellett telnie, hogy kijöjjön a szorításból a Rákóczi, ekkor már Gundel-Takács kapujáig is eljutott, de itt sem volt egy veszélyes szituáció sem. Gyűrték egymást a csapatok, Pogacsicsnak volt kétszer rutinvédése, de a sok hibával tarkított első félidőben szinte a semmiből jött Úr László vezető gólja. Ezután az ETO kicsit felpörgette a játékot, parázsabb lett a hangulat is, Gaál Ákos játékvezetőnek többször kellett sippal és szóban is fegyelmeznie.
A második félidőben csendben csordogált a mérkőzés Pogacsics sérüléséig. A meg nem adott vendéggól felpaprikázta a hangulatot, sok reklamálás, a vendégek részéről sok játékvezetői ítélet számonkérése jellemezte szinte végig a mérkőzést. Óriási nyomás nehezedett a Rákóczi kapujára, szinte alig tudott kijönni a bunkerből a hazai csapat. Látszott, nem sok erejük marad már, ezt kihasználva megérdemelten egyenlítettek a győriek a csereként beállt Vaskeba révén. Lógott is a levegőben a másodig vendéggól. A játékvezető Pogacsics hosszú ápolása miatt hét percet hosszabbított, ekkor is nyomott az ETO, de egy kontrából Szarka lőtt gólt, ami azt jelentette, hogy hosszú idő után újra győzelemnek örülhettek a kaposvári fiúk.

Hétfő, 20.00: :
PMFC–Nyíregyháza Spartacus (Tv: M4 Sport)

20. Debreceni EAC2141717–41–2412

90+7: VÉGE. Óriásit küzdve nyert a Kaposvár a második félidőben szinte végig támadó Győr ellen 2–1-re. Köszönöm megtisztelő figyelmüket!

90+6: GÓL, Szarka 2–1. A csatár átvette a guruló labdát háttal a kapunak és ráfordulva, ballal a jobb kapufára, onnan a kapuba lőtt.

90+5: Májer helyett Erdei Milán a vendégeknél.

90+5: Bagi lövését védte biztosan Laky.

90. perc: Hét percet a ráadás.

90. perc: Erdei helyett Bíró D. a pályán.

90. perc: Bagi 16 méteres gyenge lövését védte Laky.

86. perc: Szarka kapott sárgát.

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

85. perc: GÓL. Egyenlített a Győr, 1–1. Vaskeba elé került a labda és 10 méterről a kapuba lőtt.

80. perc: Szarka százszázalékos ziccert hagyott ki, kapussal szemben gyengén Gundel-Takácsba lőtt.

79. perc: Kovács Krisztián kapott sárgát.

76. perc: Csere a Rákóczinál Hadaró helyett Szabó Alex a pályán.

74. perc: Vitális lövése Varjasról pattant szögletre.

71. perc: Nagy Tamás mentett az utolsó pillanatban Bagi elől szögletre. A szöglet után Lipták jobbal nagy erővel fölé lőtt.

68. perc: Nagyon nyom a Győr.

Most indult újra a hosszú ápolás után a játék.

Pogacsics nem tudja folytatni, helyette Laky László állt be a kapuba.

Pogacsicsot ápolni kell. Cserélt közben a vendég csapat. Kiss Máté helyett Farkas Balázs és Sipőcz helyett Vitális a pályán. A hazaiak is cseréltek. Balázs helyett Varjas Zoltán a pályán.

56. perc. Gólt szerzett Berki István, Pogacsicscal ütközve bepattant róla a labda akapuba, de az asszisztens les jelezésére a játékvezető nem adta meg a gólt.

54. perc: Szarka lekészítését Hadaró, ballal nagy erővel alig lőtte mellé.

52. perc: Szakály buktatta Berkit, sárgát kapott érte.

50. perc: Kiss Máté lőtt 25 méterről nagy erővel fölé.

48. perc: Májer Milán a tizenhatos sarkáról alig lőtt fölé. Szép lövés volt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere nem történt egyik oldalon sem.

45. perc: Vége az első félidőnek

45. perc: Kovács K. cselezgetett a büntetőterületen belül, de lövése egy blokkról lelassult, oda az egyenlítés.

42. perc:Kettős csere a vendégeknél. Kerkez helyett Fejes és Priskin helyett Vaskeba a pályán.

40. perc: Kezezést reklamálnak a vendégek, büntetőt kérnek számon, de tovább ment a játék.

36. perc Ápolják a gólszerzőt, áll a játék. Egy ütközés után került a földre.

A szabadrúgást Balázs ívelte be, Hadaró kicsit eltörte a labdát, így lett jó Ur Lászlónak, aki közelről befejelte a kapu jobb oldalába a labdát.

31. perc GÓL. Vezet a Rákóczi, 1–0.

31. perc: Kerkez kapott sárgát Szederkényi buktatásáért

30. perc: Májer távoli lövése ment jócskán mellé.

22. perc: Sipőcz cselezgetett a jobb oldalon, beadását Bagi lőtte az ötös sarkáról Pogacsicsba.

15. perc: Bagi 15 méteres lövését fogta biztosan mellre Pogacsics.

Kicsit kijött a Rákóczi a szorításból, többet birtokolja most a labdát.

13 perc: Balázs jobb oldali, szöglettel felérő szabadrúgása magasan a kapu fölé szállt.

Az ETO irányítja a játékot, jóval többet birtokolják a labdát.

5. perc: Sipőcz esett el gyanús körülmények között a büntetőterületen belül, de a játékvezető határozottan továbbot intett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta zöldben játszanak. A Rákóczi kezdte a játékot.

Kaposvári bemelegítés (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

Nincs könnyű helyzetben a Rákóczi csapata, hiszen a Covid állítja össze a csapatot már hetek óta. Várhidi Péter csapata nincs valami fényes edzettségi állapotban, de az akarattal sok mindenen át lehet lendülni. Ezt bizonyította múlt héten Nyíregyházán is a zöld-fehér egylet.

Csató Sándor vezette Győri ETO csapata jó szériából érkezett Kaposvárra. Az Ajka elleni vasárnapi győzelemkor nem csak az eredmény, de a mutatott játék is tetszett Csató mesternek. Így nagy önbizalommal fognak pályára lépni, de annak ellenére, hogy egy masszív Kaposvárra számítanak, mindenképpen győzelemben gondolkodnak csak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az elmúlt négy fordulóban mindössze egy pontot szerzett Kaposvári Rákóczi az előző öt játéknapon négy győzelmet arató ETO FC Győr ellen.